Skocz do zawartości

Policyjna blokada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj miałam okazję powalczyć z tym wirusem - trwało to ok. półtorej godziny, razem z szukaniiem informacji i skanowaniem komputera. Korzystając z drugiego komputera przeszłam ze strony http://tech.wp.pl/ka...1fb1c&_ticrsn=5 na stronę pobierania programu Combofix, który zapisałam na pen drive i przeniosłam do zainfekowanego. Z wydrukowaną Instrukcją użycia programu Combofix w ręku przystapiłam do usuwania paskudztwa. Wszystko odbywało się zgodnie z opisem zamieszczonym w instrukcji do momentu, kiedy nie powiodło się tworzenie Konsoli odzyskiwania systemu WIndows, co wynikało z braku połaczenia z internetem. Ale prawidłowo odbyło się skanowanie komputera i usuwanie plików i folderów i został utworzony log z wynikami. W moim przypadku praktycznie był to juz koniec usuwania wirusa, ponieważ system się uruchomił i po restarcie wszystko działało juz bez problemu. Życzę powodzenia;)

 

P.S. Ponieważ w Instrukcji do programu Combofix był podany adres Fixitpc i zalecenie, żeby gdzieś zgłaszać wyniki skanowania - postanowiłam spełnic ten "obywatelski obowiązek" ;)))) I jeszcze jedno - świeżutki avast nie zpobiegł infekcji...

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasady działu: KLIK. Tu jest zakaz dopisywania się do cudzych tematów (wydzielone) + zestaw obowiązkowych logów (dostarcz). Na temat stosowania ComboFix: KLIK. Tych z WP to tylko odstrzelić. U Ciebie ComboFix posunął się za daleko, usunął prawidłowe instalatory programów (to niestety wynik rutyny kasowania luźnych plików z określonych lokalizacji):

 

(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((   Usunięto   )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

.

c:\program files\ALLPlayerEN4267.exe

c:\program files\CyberLink.1830U_DVD071109-06_R1_Trial_Ultra.exe

c:\program files\Setup.exe

c:\program files\setup_e-pity2010_pit.exe

 

Tyle szczęścia, że to nie ma znaczenia, bo można pobrać od nowa.

 

 

W moim przypadku praktycznie był to juz koniec usuwania wirusa, ponieważ system się uruchomił i po restarcie wszystko działało juz bez problemu. Życzę powodzenia;)

 

I tu nie koniec. Narzędzie ComboFix należy prawidłowo odinstalować. A system wyczyścić, bo ma ślady adware. Proszę o dostarczenie obowiązkowych w tym dziale logów OTL.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
1.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...