Skocz do zawartości

Czy indeksowanie dysków aż tak bardzo zamula system?


avertos

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytałem się paru artykułów gdzie piszą że indeksowanie bardzo zamula system i warto to wyłączyć.

Czy to prawda?

Osobiście to wyłączyłem ale co za tym idzie długo szukam jakichkolwiek plików opcją szukania. Co troche mi to przeszkadza ale jeżeli dzięki temu mam szybszy system to wole to zatrzymać.

Co wy o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja też mam wyłączone na wszystkich dyskach włącznie z usługą. Nie widzę problemów.

Wg mnie włączenie może mieć sens w przypadku dużych dysków (partycji) i bardzo dużej ilości niewielkich plików, które są często modyfikowane.

Zysk włączonego indeksowania w wyszukiwaniu nie odpowiada stratom czasu i zasobów w normalnej pracy.

Jest to również w linkowanym tutku.

 

Zdecydowanie większe korzyści daje regularne oczyszczanie dysków i defragmentacja zewnętrznym softem, który ma opcję BOOT (defragmentacja m.in. MFT).

Odnośnik do komentarza

Tu ma wpływ wiele czynników.

Nalepszym rozwiązaniem jest pozostawienie włączenia indeksowania i normalne użytkowanie kompa przez np. tydzień a nstępnie wyłączenie indeksowania i taki sam okres użytkowania z podobnym wykorzystaniem.

Po takim teście oceniasz przydatność indeksacji, utrudnienia w pracy itp.

Po takiej subiektywnej ocenie sam decydujesz o korzyściach lub wadach i wybierasz najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...