Skocz do zawartości

"Policja" zblokowała mój komputer


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Proszę o pomoc w następującej sprawie:

Po podłączeniu do internetu komputer jest blokowany przez "policyjną" nakładkę i nie można nic zrobić.

System Windows 7 HP SP1 64-bit

załączam logi z OTL zrobione w trybie normalnym bez połączenia internetowego, czy może jakieś inne wykonać?, jak czytałem GMER nie pójdzie na 64-bit.

 

 

Jestem w trakcie działań - pclab pomaga a tymczasem czekam tez tutaj.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro prowadzone działania na innym forum, należało podać link, bym mogła ocenić co robiono. Tak więc podaj, ponieważ chcę sprawdzić w jaki sposób usuwano infekcję ZeroAccess.

 

Ostatnie logi, które tu dostarczyłeś = tylko do poprawki domyślne wyszukiwarki Internet Explorer + Google Chrome, ale to kosmetyka i podam na końcu. Na początek link do PCLab podaj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrób poprawki, o których mówię:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj McAfee Security Scan. To sponsor paczek Adobe, nieuważnie instalowałeś i nie odznaczyłeś.

 

2. Korekta wyszukiwarek w Internet Explorer. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
"Search Bar"=-
"Search Page"=-
"Start Page"="about:blank"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{6A1806CD-94D4-4689-BA73-E35EA1EA9990}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

3. Korekta wyszukiwarki w Google Chrome: wejdź do ustawień i w zarządzaniu wyszukiwarkami przestaw domyślną z AVG Secure Search na Google, po tym AVG Secure Search usuń z listy. Poza tym, w Google Chrome jest resztka wtyczki AVG:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - plugin: AVG SiteSafety plugin (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\SiteSafetyInstaller\12.2.6\\npsitesafety.dll

 

Usunięcie tego to już tylko przez edycję kodu pliku preferencji. Skopiuj na Pulpit ten plik:

 

C:\Users\Dawid\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Shostuj gdzieś i podaj mi link. Ja plik zedytuję i podeślę do podstawienia.

 

4. Naprawa usług za pomocą ServicesRepair to nie wszystko. ZeroAccess uszkadza też obszar powiadomień. Wymagany dodatkowy skan. Uruchom SystemLook x64 i do skanu wklej:

 

:reg

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ShellServiceObjects /s

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...