Skocz do zawartości

Problem z siecią i firewallem po restarcie komputera


th3rion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Problem dotyczy komputera oraz sieci w której jest ten komputer. Komputer ma zainstalowany XP SP3 (system w miare świeży sprzed miesiąca) zainstalowany Avast i komp podłączony przez router do sieci. W sieci są 3 komputery. Dodatkowo przez sieciówke pci podłączony jest bezpośrednio ploter do druku wielkoformatowego, który posiada własne IP.

 

Dzisiaj po włączeniu komputera zauważyłem że avast wyświetla że składniki ochrony są wyłączone. Dodatkowo internet nie działał. W połączeniach sieciowych w polaczenie lokalne i polaczenie z ploterem bylo przekreslone czerwonym X. Odinstalowalem avasta, na pendrivea z drugiego komputera zgralem dr web cure it i przeskanowalem system. Znalazlo mi tylko keylogger Infektor.exe który dr web wyrzucil. Niestety to nie rozwiazalo problemu i nie wiem czy ten keylogger go powodowal w ogole.

 

Po tym zainstalowalem nakladke windows no i teraz mam internet ale pojawil sie nowy problem. Jak pisalem wczesniej sa 3 komputery w sieci. Musze miec staly dostep do udostepnianych przez nie plikow. Na komputer 1 wchodze normalnie bez problemy na 2 zas pojawia sie blad ........ nie jest dostepny Mozesz nie miec uprawnien do przegladania zasobu sieciowego........... Ale ten problem wystepuje co kilka prob wejscia na komp nr 2. Co wiecej z pozostalych 2 komputerow nie mozna wejsc na moj bo wyswietla sie ten sam blad. Wszystkie komputery widoczne sa w grupie roboczej,

 

Dodatkowo przed chwila zauwazylem ze nie dziala zapora systemu windows - System windows nie moze uruchomic uslugi firewall/ICS

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...