Skocz do zawartości

Wirus policyjny zablokownie komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Wczoraj mój komputer złapał to ustrojstwo. Dziś oddałem go do informatyka. Problem został częściowo usunięty. Komputer uruchamia się, można korzystać z internetu, lecz przy uruchamianiu systemu pojawia się komunikat, że nie można uruchomić "C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\wpbt0.dll". Po kliknięciu OK komunikat znika, ale z tego co przejrzałem dotychczas na forum problem całkwicie nie jest rozwiązany. Uruchamiałem CCleaner ale to nic nie pomogło. W związku z tym proszę o pomoc. Komputer z systemem operacyjnym Vista. W załączeniu logi z OTL'a.

 

 

Pozdrawiam

Marcin

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dziś oddałem go do informatyka. Problem został częściowo usunięty.

 

Co to za "informatyk", który nie umie usunąć takiej prostej infekcji w kompletny sposób? Bład stąd, że nie usunięto skrótu startowego infekcji, który próbuje się uruchamiać (odwołuje się już do innego usuniętego pliku):

 

[2012-12-06 00:04:41 | 000,000,908 | ---- | C] () -- C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk

 

Mam podejrzenie, że ten kto usuwał, robił to z automatu, tzn. ComboFixem. Jest na dysku odświeżony katalog Kosza i katalog Temp. "Coś" to musiało resetować i nasuwa się to narzędzie.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk
 
:OTL
O2 - BHO: (no name) - {7E853D72-626A-48EC-A868-BA8D5E23E045} - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - {7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA} - No CLSID value found.
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIMMP)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SymIM.sys -- (SymIM)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\ALSysIO.sys -- (ALSysIO)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Błąd powinien ustąpić.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadanie pomyślnie wykonane, czyli kończymy:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Zaktualizuj Windows i wyliczone poniżej programy: KLIK. Wg raportu krytyczny poziom aktualizacji Vista (i system odcięty od wsparcia, tylko Vista SP2 może pobierać łaty) oraz zainstalowane:

 

Windows Vista Home Premium Edition Service Pack 1 (Version = 6.0.6001) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.6001.18000)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216033FF}" = Java™ 6 Update 37

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160020}" = Java™ 6 Update 2

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A81000000003}" = Adobe Reader 8.1.0 - Polish

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox)

"Mozilla Firefox 16.0 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 16.0 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

 

W podsumowaniu: odinstaluj starą Java™ 6 Update 2 i wszystkie obiekty Adobe, zainstaluj najnowsze Adobe, zaktualizuj Firefox (masz wersję z krytyczną luką!) oraz wykonaj pełną aktualizację Vista (SP1 + SP2 + IE9 + reszta łat).

 

 

PS. Gadu-Gadu 10 jest tu zainstalowane. Czas się tej makabry pozbyć. Już wydano ciut lepsze GG11, ale proponuję raczej alternatywny program z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...