Skocz do zawartości

Cabal Online - Zablokowanie procesów


kerpal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam malutki problem z grą CABAL ONLINE, chodzi o to że gdy gra jest włączona i chcę włączyć menadżer zadań to ok wszystko się włącza natomiast w polu NAZWA UŻYTKOWNIKA zamiast nazwy administratora czyli mnie, są jakieś chińskie znaki i w tym czasie gdy ta gra jest wlączona nie mogę NIC włączyć, ani firefoxa, ani winampa, no doslownie nic, dodam ze wrocilem po przerwie do tej gry, kiedys jak mialem ja zainstalowana to wszystko ok bylo i normalnie dzialalo... Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
w polu NAZWA UŻYTKOWNIKA zamiast nazwy administratora czyli mnie, są jakieś chińskie znaki i w tym czasie gdy ta gra jest wlączona nie mogę NIC włączyć

(...)

dodam ze wrocilem po przerwie do tej gry, kiedys jak mialem ja zainstalowana to wszystko ok bylo i normalnie dzialalo

 

Kerpal, co dopiero leczyłeś się z Sality (KLIK). To może być kolejny nie wyleczony skutek tej infekcji.

Pytaniem jest: czy ta gra była zainstalowana już w trakcie działania Sality, a jeśli była instalowana po, to skąd była brana instalka?

Odnośnik do komentarza

Oceniając inne zmiany, które wtedy poczyniliśmy w Twoim systemie: może jest tu problem na linii GameGuard (zachowanie para-rootkit) COMODO Internet Security (który instalowałeś w końcowych krokach leczenia Sality). Jeśli ciągle masz COMODO, sprawdź czy problem występuje w następujących okolicznościach: przy wyłączonej opcji Detect shellcode injections / Wykrywaj wstawianie kodu, przy całkowicie wyłączonym module Defense+, po całkowitej deinstalacji COMODO. Jeśli pierwsze / drugie podejście pomoże, spróbuj skonfigurować wyjątki.

 

Jeszcze wstawiam obrazy z COMODO, z widoku opcji ustawionych domyślnie w Defense+, do których się wyżej odwołuję:

 

defensel.th.png defense2.th.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie, nic nie dało wyłączenie defense+, a tak swoja droga to ten firewall taki konieczny jest ? avire mam dalej to w sumie nie wiem ...

Cytując dosłownie za Microsoft

" Co to jest zapora?

Zapora to program lub urządzenie pełniące rolę bariery sprawdzającej informacje przekazywane z Internetu lub sieci, a następnie blokującej lub przekazującej informacje do danego komputera, zależnie od ustawień zapory skonfigurowanych przez użytkownika.

 

Dlaczego zapora jest potrzebna?

Zapora może uniemożliwić uzyskanie dostępu do komputera przez hakerów lub złośliwe oprogramowanie (takie jak robaki) za pośrednictwem sieci lub Internetu. Zapora może też pomóc w uniemożliwieniu komputerowi wysyłania złośliwego oprogramowania do innych komputerów.

 

Nawet jeśli na komputerze użytkownika prawdopodobnie nie ma informacji interesujących dla innych osób, robak jest w stanie całkowicie uniemożliwić korzystanie z komputera, zaś inne osoby mogą wykorzystać komputer użytkownika, bez jego wiedzy, do rozprzestrzeniania robaków lub wirusów na inne komputery."

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Firewall-frequently-asked-questions

Oczywiście, że jest potrzebna...zabezpieczenie komputera to nie tylko antywirus...nawet ten najbardziej doskonały i skuteczny...ponieważ antywirus nie zabezpiecza połączeń sieciowych, a jedynie chroni przed konkretnym plikiem lub jego zachowaniem. Poza tym w tej chwili każda współczesna zapora ma dodatkowe funkcje typu HIPS, ochrona przed spyware, ochrona przeglądarki, itp...co producent, to trochę inny zestaw właściwie. OA (nawet jako wersja free) to bardzo dobra zapora...polecam również

Privatefirewall (w pełni funkcjonalna i darmowa) http://www.privacyware.com/personal_firewall.html

Outpost free http://free.agnitum.com/

czy prosta, darmowa zapora od Ashampoo http://www.ashampoo.com/uk/eur/pin/0050/Security_Software/Ashampoo-FireWall-FREE

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...