Skocz do zawartości

"Ukash" po polsku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś zaraz po uruchomieniu przeglądarki pojawiła się plansza z "policjantem" by wpłacić 300 zł. Raz już miałam pół roku temu coś podobnego, więc odłączyłam net, wyłączyłam laptop i przeskanowałam mbam wykrył 10 infekcji, usunęłam je. Lecz pojawiła się jakaś informacja po restarcie. Proszę o sprawdzenie logów.

 

 

 

OTL

http://wklej.org/id/884745/

 

Extras

http://wklej.org/id/884748/

 

Scr po restarcie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2f5df4a8b16d479.html

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Posługujesz się nienajnowszym OTL 3.2.68.0.

 

 

Raz już miałam pół roku temu coś podobnego, więc odłączyłam net, wyłączyłam laptop i przeskanowałam mbam wykrył 10 infekcji, usunęłam je. Lecz pojawiła się jakaś informacja po restarcie.

 

Infekcja nadal na dysku.

 

1. Pobierz najnowszy OTL: KLIK. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\runctf.lnk
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Haypyn
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Miuj
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Paexf
C:\Users\niutka\AppData\Roaming\Viryyx
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadanie pomyślnie wykonane. Możemy przejść do wykończeń:

 

1. Google Chrome wygląda na odinstalowane. Usuń szczątki. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\niutka\AppData\Local\Google\Chrome
netsh advfirewall reset /C
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Google\Chrome]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

3. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

4. Zaktualizuj wyliczone poniżej programy:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86417004FF}" = Java™ 7 Update 4 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216030FF}" = Java™ 6 Update 30

"{90140011-0066-0409-0000-0000000FF1CE}" = Microsoft Office Starter 2010 - English

"{AC76BA86-7AD7-FFFF-7B44-AA0000000001}" = Adobe Reader X (10.1.4) MUI

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox)

"Adobe Shockwave Player" = Adobe Shockwave Player 11.5

"Foxit Reader_is1" = Foxit Reader 5.1

"Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

 

W podsumowaniu: odinstaluj wszystkie wyliczone pozycje Adobe + Java, zainstaluj ich najnowsze wersje, zaktualizuj Firefox i Foxit Reader, zainstaluj pakiet SP1 dla Office 2010: KLIK.

 

 

PS. Gadu-Gadu 10 widzę zainstalowane. Polecam alternatywne lżejsze programy z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, AQQ, Miranda. Opisy: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ok to wszystko wykonałam. Dziękuję picasso!!!

Jednak problem mój obecnie polega na tym, że laptop uruchamia się 15-20 min. Najpierw miga logo Windows jakieś 10 min, potem czarne tło i tylko kursorem można poruszać i następnie się ładuje pulpit. I wyskakuje okienko Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool.... nie znam tego programu i nigdy go nie miałam więc klikam "no". Do tego internet mi strasznie zwolnił jest 6-7 razy słabszy niż miałam. Wykonałam test online i mam jeden z najsłabszych taki jak powiedzmy 6-7 lat temu. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale wszystkie te "wady" wynikły po usunięciu tego wirusa. Skanowałam ponownie mbam ale nic nie wykrył.

Odnośnik do komentarza
Jednak problem mój obecnie polega na tym, że laptop uruchamia się 15-20 min. Najpierw miga logo Windows jakieś 10 min, potem czarne tło i tylko kursorem można poruszać i następnie się ładuje pulpit.

 

To sugeruje sterowniki. Może pokaż nowy log OTL z opcji Skanuj.

 

 

I wyskakuje okienko Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool.... nie znam tego programu i nigdy go nie miałam więc klikam "no".

 

To jest narzędzie Microsoftu do usuwania wybranych infekcji, opis: KB890830. Instalowane jest automatycznie wraz z aktualizacjami systemu z Windows Update.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Więc tak kliknęłam yes w okienku Microsoft Windows Malicious Software Removal Toolale był jakiś error i nic się nie zadziało. Później przyszło, że są nowe aktualizacje, wyłączyłam laptop i ok 3 godziny się "aktualizowało" cały czas pisało 1 z 3. Czyli coś się zawiesiło więc odłączyłam zasilanie i ponownie chciałam uruchomić. Pojawiła się czarna plansza i kliknęłam enter gdzie pisało "(zalecane)" miała być jakaś naprawa plików. Pisało, że Microsoft naprawia pliki. Następnie laptop sam się wyłączył, było tak kilka razy w tym samym miejscu. W końcu jednak pojawiło się czarne tło i kilka razy większy kursor i nic po za tym , czekałam 2 godziny ... pojawiło się takie "niebiańskie niebo" tj. błękitne tło i linie ukośne na dół i kom się znowu wyłączył... Jak go teraz uruchomić? :(

Odnośnik do komentarza
Później przyszło, że są nowe aktualizacje, wyłączyłam laptop i ok 3 godziny się "aktualizowało" cały czas pisało 1 z 3. Czyli coś się zawiesiło więc odłączyłam zasilanie i ponownie chciałam uruchomić.

 

I to pewnie był błąd i przyczyna:

 

Pisało, że Microsoft naprawia pliki. Następnie laptop sam się wyłączył, było tak kilka razy w tym samym miejscu. W końcu jednak pojawiło się czarne tło i kilka razy większy kursor i nic po za tym , czekałam 2 godziny ... pojawiło się takie "niebiańskie niebo" tj. błękitne tło i linie ukośne na dół i kom się znowu wyłączył... Jak go teraz uruchomić?

 

No to ja tu widzę już tylko Przywracanie systemu zrobione z poziomu WinRE: KLIK. Czyli: F8 > Napraw komputer > Przywracanie systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

U mnie trochę inaczej było jak na prezentowanych obrazkach. Owszem system próbował naprawiać i to trwało trochę min... a potem wyskoczyło okno "Welcome to HP Recovery Manager. Use this tool to get your computer back up and running if it stops working as usual." A pod spodem trzy kolumny

! I need immediate help

Microsoft System Restore

Restore your system to an earlier date

 

System Recovery

Restore your computer to its original

factory condition

 

Minimized Image Recovery

Restore operating system drivers and

select software only (clean image)

 

 

 

I'd like perform maintenance tasks

Run Computer Checkup

Use the Hardware Diagnostics tool to

diagnose your computer's memory, HD

etc...

I'd like to contact HP Custoner Support

Show conact information

Show contact infrmation HP Custoner Support

 

 

I'd like to take safety measures

File Backup

Back up your personel data

 

 

 

Jak biorę "cancel" to pojawia się okno...

HP Recovery Manager

Do you want to exit HP Recovery Manager

 

Reboot Shutdown Cancel

 

Klikam pierwsze - restart i niby Windows startuje ale następnie pisze, że się aktualizuje.

Edytowane przez malutka
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...