Skocz do zawartości

Ukash, blokada komputera.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem bardzo podobny do wielu pozostałych użytkowników. Ukash zablokawał mi funkcjonalność całego komputera. Wszystkie tryby awaryjne, łącznie z trybem awaryjnym, również są zablokowane. Rescu CD bez aktualizacji nie wykrywa żadnego problemu, a akualizacja wymaga połączenia z internetem. Moja radiówka wymaga instalacji, która na poziomie odpalania systemu z płyty jest niemożliwa lub ja nie widzę takiej opcji.

 

Dlatego zgłaszam się do Was, z wielką prośbą o pomoc.

 

Przeglądając formum widzaiłem, że większość problemów rozwiązujecie na podstawie raportów z OTL'a, dlatego zamieszczam powstały z liveCD log.

 

OTL.txt

 

Miałem już się poddać i zrobić format dysku, jednak jeśli będziecie mieli chwilkę czasu aby zabaczyć, czy da się coś z tym zrobić, byłbym bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wszystkie tryby awaryjne, łącznie z trybem awaryjnym, również są zablokowane.

 

W to wątpię. Masz wariant infekcji ładowany przez Shell graficzny, a to oznacza, że powinien działać Tryb awaryjny z obsługą Wiersza polecenia (nie ładuje Shell).

 

1. Z poziomu OTLPE uruchom OTL i w sekcji Custom Scans/Fixes wklej:

 

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand] --  -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand] --  -- (EagleNT)
O4 - HKLM..\Run: [avast5]  File not found
O4 - Startup: C:\Documents and Settings\admin\Menu Start\Programy\Autostart\DIALnet.lnk =  File not found
O7 - HKU\admin_ON_C\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\System: DisableTaskMgr = 1
O20 - HKLM Winlogon: Shell - (C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\sfzodrMz) - C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\sfzodrMz.exe ()
[2012/11/29 16:19:34 | 000,151,552 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\sfzodrMz.exe
[2012/11/29 16:19:33 | 000,151,552 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\sfzodrMz.exe
[2012/11/29 12:29:15 | 000,151,552 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\admin\Dane aplikacji\sfzodrMz.exe
[2010/03/31 13:35:12 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software
[2012/01/16 09:47:45 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\InstallMate
[2012/01/16 06:36:17 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Premium
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Run Fix. System zostanie odblokowany, przejdź normalnie do Windows.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Babylon Toolbar, DAEMON Tools Toolbar, DealPly, Funmoods, vShare.

 

3. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób tradycyjne logi OTL z opcji Skanuj (by powstał plik Extras, opcja "Rejestr - skan dodatkowy" powinna być ustawiona na "Użyj filtrowania"). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tryb awaryjny z wierszem poleceń uruchamiał się, jednak po 2 s wyskakiwał jakiś baner, był cały czarny, widziłem tylko możliwość wyboru 2 opcji, ale każda z nich powodowała ponowne uruchomienie tego baneru.

 

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją.

 

Oto wyniki jakie otrzymałem:

- Extras.Txt

- OTL.Txt

- AdwCleanerS2.txt

 

Mam nadzieję, że wszystko jest już w porządku.

Odnośnik do komentarza

Wymagane drobne poprawki pod kątem adware:

 

1. Internet Explorer. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{A057154D-1347-4DF5-92C0-BABCFCE6AB7E}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{A057154D-1347-4DF5-92C0-BABCFCE6AB7E}"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{246DA82F-139D-4B90-B1CA-0F14EB910671}]
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG > Uruchom ten plik

 

2. Google Chrome. Nadal widać to w konfiguracji:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - plugin: vShare.tv plug-in (Enabled) = C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpionmjnkbpcdpcflammlgllecmejgjj\1.3_0\chvsharetvplg.dll

CHR - plugin: vShare.tv plug-in (Enabled) = C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins\npvsharetvplg.dll

 

CHR - Extension: DealPly = C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\gaiilaahiahdejapggenmdmafpmbipje\3.0.7.2_0\

CHR - Extension: vshare plugin = C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\kpionmjnkbpcdpcflammlgllecmejgjj\1.3_0\

 

Wejdź do opcji i w Rozszerzeniach odinstaluj DealPly, vshare plugin. Natomiast wycięcie wtyczek to już inna sprawa i wymagana jest edycja pliku preferencji. Przekopiuj na Pulpit ten plik:

 

C:\Documents and Settings\admin\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences

 

Shostuj gdzieś i podaj tu link. Plik zedytuję i odeślę do podstawienia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Przesyłam zedytowany plik zapakowany do ZIP: KLIK. Zamknij Google Chrome, nie może być w procesach podczas czynności. Zamień pliki Preferences. Następnie uruchom Google Chrome w celu upewnienia się, że nie zwraca żadnego błędu przy starcie.

 

2. Zrób nowy log z OTL ograniczony do: tylko opcję Rejestr ustaw na Użyj filtrowania, wszystkie inne opcje na Brak + szukanie plików na Żadne i klik w Skanuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, ja edytowałam w Preferences domyślną wyszukiwarkę usuwając Fumoods na korzyść Google, a tu w skanie znowu ten śmieć:

 

========== Chrome  ==========

 

CHR - default_search_provider: Search (Enabled)

CHR - default_search_provider: search_url = "http://start.funmoods.com/results.php?f=4&a=ironto&q={searchTerms}"

CHR - default_search_provider: suggest_url =

 

Czy nie robiłeś może synchronizacji z serwerem? Jeśli masz na serwerze konfig, to on może być "zainfekowany" i każdorazowa synchronizacja przywróci niepożądane ustawienia. Póki co: wejdź do ustawień Google Chrome do zarządzania wyszukiwarkami i przestaw domyślną z Search na Google, po tym Search usuń z listy. Zresetuj Google Chrome i sprawdź czy to nie wraca na miejsce...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W związku z tym przejdź do wykończeń:

 

1. Porządki po narzędziach: w AdwCleaner uruchom Uninstall, w OTL uruchom Sprzątanie, przez SHIFT+DEL skasuj wyliczone poniżej foldery.

 

C:\Documents and Settings\admin\Pulpit\Stare dane programu Firefox

C:\Kaspersky Rescue Disk 10.0

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Zaktualizuj wyliczone poniżej programy:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216020F0}" = Java™ 6 Update 20

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216023FF}" = Java™ 6 Update 23

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A92000000001}" = Adobe Reader 9.2 - Polish

"{AC76BA86-7AD7-5464-3428-900000000004}" = Spelling Dictionaries Support For Adobe Reader 9

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 10 ActiveX (wtyczka dla IE)

"ENTERPRISE" = Microsoft Office Enterprise 2007

"Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)

 

CHR - plugin: Silverlight Plug-In (Enabled) = C:\Program Files\Microsoft Silverlight\4.0.50917.0\npctrl.dll

 

Czyli: odinstaluj stare produkty Adobe oraz wszystkie Java, zaktualizuj wtyczkę Silverlight w Google Chrome, zaktuializuj Firefox oraz zainstaluj pakiet SP3 dla Office 2007: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...