Skocz do zawartości

Problem z dyskiem Samsunga


gajowy

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To chyba lapek. Nie analizowałem mocno HWINFO.

1. Dysk raz zaliczył wstrząs.

2. Masz 6 błędów odczytu z czasem 500 ms oraz 6 z czasem 150 ms. To zbyt długie czasy (kilka sektorów jest na początku dysku a tam pliki systemowe).

3. Problemem jest również mechanika dysku - rozpędzanie talarków - może to skutek wstrząsu. To po czasie powinno się polepszyć.

 

Można się bawić w ryzykowne zerowania i remapowania bez ingerowania w system i reinstalacji ale zdecydowanie odradzam.

Czy masz możliwość backupu danych i niestety reinstalacji systemu z nośnika zewnętrznego bo po zerowaniu utracisz również ewentualną partycję recovery?

Odnośnik do komentarza

To blaszak. Na wstrząs wskazuje parametr 191 Unknown? A które wskazują na mechanikę? Z zerowaniem nie będzie problemu - mam obraz systemu. Kilka dni temu nie chciał się uruchomić Windows ani normalnie, ani w trybie awaryjnym. Po nieskutecznej próbie przywracania systemu za pomocą Registry Restore Wizard odtworzyłem go z obrazu. Dalej nie chciał się uruchomić. Ekran wyboru trybu awaryjnego lub normalnego - niezależnie od wybranej opcji restart podczas ładowania systemu i tak na okrągło. Zostawiłem go na 2 dni i o dziwo uruchomił się i działa. Spróbuję zerowania i zobaczę, co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem zerowanie i jest znacząca poprawa:

post-4746-0-92365100-1354297520_thumb.jpg

zniknęły sektory <500 ms i <150 ms oraz zmniejszyła się liczba <50 ms z 10 do 3

post-4746-0-46874700-1354297557_thumb.jpg

poprawił się również nieznacznie czas rozpędzania.

 

Odtworzyłem system z obrazu ghosta (zrobiony bezpośrednio po zainstalowaniu systemu ok. 1 rok temu; przechowywany na innym dysku).

Przy uruchomieniu wita mnie komunikat:

Verifying DMI Pool data....

 

i tak już zostaje. Nie miałem już czasu walczyć dalej. Może spróbuję ponownej instalacji systemu.
Odnośnik do komentarza

Obraz zrobiony na innej maszynie i przechowywany w bezpiecznym miejscu. Komenda fixmbr w konsoli odzyskiwania rozwiązała problem. Zastanawia mnie tylko dlaczego użycie tego samego obrazu w przypadku innych komputerów nie powodowało żadnych problemów. Czyżby wpływ miał minimalnie inny rozmiar partycji systemowej?

 

edyta:

Prawdopodobną przyczyną problemów z DMI było to, że tworząc partycję systemową zapomniałem ustawić jej atrybut aktywna. Zrobiłem to już po przywróceniu systemu z obrazu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zastanawia mnie tylko dlaczego użycie tego samego obrazu w przypadku innych komputerów nie powodowało żadnych problemów. Czyżby wpływ miał minimalnie inny rozmiar partycji systemowej?

 

Pytanie słuszne. Najprawdopodobniej inne kompy miały bardzo podobną konfigurację. Sam przeżyłem szok w następującym przypadku:

 

system XP zainstalowany na płycie EPOX E8KRAI - procesor Athlon 2500

 

zmiana płyty na Asus P5N73-AN procek intela i co? i system wstał bez szemrania. To mnie zaskoczyło, ale nie zadowoliło. I tak wykonałem reinstalkę. Nikomu nie dałbym gwarancji na stabilność.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem aż takim desperatem, żeby odtwarzać system z obrazu innej konfiguracji sprzętowej. Po prostu miałem 5 szt. identycznych blaszaków, na których trzeba było zainstalować i skonfigurować oprogramowanie. Dodatkowo były dostarczone z Windows 7 Prof. a ze względu na potrzebne programy potrzebowałem zrobić downgrade do XP. Dlatego, żeby nie dzwonić 5 razy na infolinię MS zrobiłem obraz jednego i postawiłem go na pozostałych. Teraz skorzystałem z tego obrazu ale przez nieuwagę minimalnie zmieniłem podział na partycje (+/- 1 GB). Jednak nie to było przyczyną problemu z DMI. Tak jak napisałem wyżej zapomniałem ustawić partycję jako aktywną przed przywróceniem systemu z obrazu.

Odnośnik do komentarza
Po prostu miałem 5 szt. identycznych blaszaków, na których trzeba było zainstalować i skonfigurować oprogramowanie.Jednak nie to było przyczyną problemu z DMI. Tak jak napisałem wyżej zapomniałem ustawić partycję jako aktywną przed przywróceniem systemu z obrazu.

 

To wyjaśnia sprawę. Chociaż wydaje mi się ze opcja aktywnej partycji powinna polecieć z automatu w czasie instalacji. Mogę się mylić bo nigdy nie miałem możliwości instalacji systemu na kilku maszynach równocześnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...