Skocz do zawartości

Problemy z włączeniem PC, samoistne wyłączanie, bluescreen'y


kammaz20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno dostałem na własność nie do końca sprawny PC, problem polega na tym że komputer czasami sam się wyłącza badź resetuje po wcześniejszym bluescreen'ie (słychać wtedy jakby pulsującą pracę dysku twardego), po wyłączeniu i właczeniu zasilacza komputer startuje normalnie by po X czasie znów sie wyłączyć. Po prawidłowym wyłączeniu wieczorem, rano komputer nie odpala, brak reakcji na "power" (lekko ruszają się tylko wentylatory, trzeba dopiero wyłączyć zasilacz i odczekać jakiś czas), po prawidłowym wyłączeniu wieczorem+wyłączenie zasilacza, rano problem nie występuje( PC odpala normalnie).

Podjęte działania:

1.Odkurzenie całego pc .

2.Wymiana/zamiana przewodów dysku twardego

3.Memtest (0 błędów)

4.HDTune (wszystko ok, 2 czerwone kwadraty)

5.Temperatury sprawdzane w Everescie i SpeedFan (wszystkie w normie)

6.Całkowity format.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu w miarę możliwości. Dołączam ostatnio złapany bluescreen. Pozdrawiam.

 

 

PC:

Grafika: GeForce GT240 512Mb DDR3

Płyta główna :ASUS M4A77T

Procesor: AMD Athlon II X3 445

Dysk Twardy: WD Caviar BLUE 500GB 7200Rmp SATA3 WD5000AAKX

Ram: 4Gb DDR3

Zasilacz: Logic 600W

Bios:AMI 2202

System: WINDOWS 7 64-bity

post-6134-0-07164200-1353939545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasilacz do wymiany natychmiast; pierwszy z brzegu przyklad

http://www.forum.twe...sty-t45510.html

 

Najnowszy Bios to 2401 http://www.asus.com/...4A77T/#download Mozna upnac, ale nie na tym zasilaczu.

 

4.HDTune (wszystko ok, 2 czerwone kwadraty)

Moze by tak sprawdzic dysk na dokladke? Zasilacz masz jaki masz, padnie za miesiac lub za rok. Cos zabierze ze soba lub nie - loteryjka.

 

@edit

poza konkursem - jak zasilacz 600Wat moze kosztowac 124 zlote? Naprawde warto kupowac smieci i narazac sprzet na awarie? Pytanie retoryczne - naprawde warto.

Odnośnik do komentarza

No nie da się ukryć made in china :) problem poszedł o krok dalej - dzisiaj nie udało mi się PC uruchomić. Więc zasilacz do wymiany lecz nie chciałbym kupować nowego jeśli okaże się że np. płyta główna jest padnięta...a czy nowy zasilacz może myć słabszy, tzn. zamiast 600W mniej? Jaki ewentualnie polecacie do tego sprzętu (w miarę tani a dobry ;p )?

Odnośnik do komentarza

Do sprawdzenia MIERNIKIEM napięcia +5V oraz +12V. Zaniżone.

Poczytaj moją odpowiedź w temacie @dragolice w dziale Hardware.

 

@Belfegor

I znowu się spotykamy w podobnych tematach :D .

Pozdrawiam

 

BTW

Szukam teraz pieska dla swojej Niuni.

 

Sprawdziłem Twoim sposobem ten zasilacz i wiatrak ani drgnie, nawet jak podpiąłem napęd DVD (wyczytałem że nieraz zasilacz potrzebuje małego obciążenia żeby wystartować)

Odnośnik do komentarza

Zobacz czy na zielonym kablu wzgledem GND jest + 5V (to +5 V Sb). Musisz to zrobić miernikiem. Również do sprawdzenia pozostałe napięcia +5, +3,3, +12 V.

Jeżeli nie posiadasz miernika - kup. W domu zawsze się przyda. To nie są duże pieniądze.

Ja kupiłem za 30 PLN - ale go sprawdziłem z profesjonalnym i wskazuje z rozsądnymi błędami.

Odnośnik do komentarza

Instrukcji niestety nie bo tak jak wspomniałem dostałem ten PC, tak duże złącze to to z zielonym kablem jeśli dobrze rozumuję więc przykładam czerwony miernika do zielonego na złączu a czarny miernika gdzie ? bo GND to masa i nie wiem który przewód w dużym złączu to właśnie GND.

 

 

Czy aby nie tak to wygląda:?

1.pomarańczowy /lub/brązowy (+3,3V)

2.pomarańczowy /lub/brązowy (+3,3V)

3.czarny /masa / (GND)

4.czerwony (+5V)

5.czarny /masa / (GND)

6.czerwony (+5V)

7.czarny /masa / (GND)

8.szary /pomarańczowy (POW-OK)

9.fioletowy (+5V standby)

10.żółty (+12V)

11.pomarańczowy /lub/brązowy (+3,3V)

12.niebieski (-12V)

13.czarny /masa / (GND)

14.zielony /szary/ (PS_ON)

15.czarny /masa / (GND)

16.czarny /masa / (GND)

17.czarny /masa / (GND)

18.biały (-5V)

19.czerwony (+5V)

20.czerwony (+5V)

Edytowane przez kammaz20
Odnośnik do komentarza

Masz otwarte pudło. Czytasz nazwę modelu płyty głównej. Szukasz manuala na stronie producenta i pobierasz go na przyszłość. Przyda się.

Tam masz wszystko opisane włącznie z rysunkami wszystkich gniazd i opisami pinów.

Generalnie GND to czarny. To samo dotyczy dodatkowego złącza na płycie.

 

Do postu wyżej

 

Rozumiem, że wyszukałeś standard ATX. Brak 4 - ech dodatkowych. Chyba, że masz złącze 20-pinowe.

Nie wiem jak numerujesz piny bo wg mojego manuala jest trochę inaczej.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...