Skocz do zawartości

Długie uruchamianie systemu


Morys0856

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witam na forum,

 

1. Fazy startu

 

Nazwa...........|.start(ms)|koniec(ms)|..suma(ms)
-------------------------------------------------
Pre.Session.Init|.........0|......7530|......7530
Session.Init....|......7530|.....45459|.....37928
Winlogon.Init...|.....45459|.....61549|.....16090
Explorer.Init...|.....61549|.....79886|.....18336
Post.Boot.......|.....79886|....243886|....164000
-------------------------------------------------
System.gotowy.po:.....................233,886.sek

 

Jednym słowem komputer dochodzi do stanu 'względnej' sprawności w niespełna 4 minuty. Gros z tego czasu (164 sek.) spędza w fazie post boot i najwęższym gardłem jest zdecydowanie dysk, który obciążony jest właściwie w 100% przez cały ten czas.

 

Podejdziemy do tematu w kilku krokach.

 

2. Sugestie / uwagi

Zacznijmy od

- Soluto: SolutoService (Soluto PCGenome Core Service) + Soluto.exe, czyli usługa oraz aplikacja uruchamiana przez userinit - są na topie listy najbardziej dyskożernych aplikacji;

- SMARTInk.exe + reszta uruchamiana z "C:\Program Files (x86)\SMART Technologies\Education Software\". Wszystkie startują w ramach runonce, więc wystarczy autoruns

Bardzo duże obciążenie generuje również AVP (Kaspersky), ale tego na razie zostaw.

 

Pozbądź się także aplikacji typu KSPlus ("C:\Program Files (x86)\Komputer Świat Plus\KSPlus.exe"), tudzież wyłącz automatyczne ładowanie Daemon Tools - prawdopodobnie wszystko do znalezienia gdzieś w autorunsach.

 

3. Po wszystkim przygotuj kolejny log, tym razem z kilkoma restartami (w międzyczasie nic nie rób ):

xbootmgr -trace boot -traceflags latency+dispatcher -stackwalk profile+cswitch+readythread -notraceflagsinfilename -postbootdelay 180 -resultpath c:\xperf -prepsystem

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

1. Soluto, Deamon tools usunięte.

2. SMART, KSplus odznaczone z włączania razem z systemem.

3. Dołączam zapis z programu autoruns (wyłączyłem tam SMART-a etc ale może da się coś jeszcze wyłączyć co spowalnia system)

4. Logów zrobiło się 6, każdy ma około 500MB więc wrzucanie ich trochę zajmie. Mam wrzucić wszystkie czy tylko jakieś konkretne?

 

Autoruns:

http://www.speedysha...67/AutoRuns.arn

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

dzięki za ten plik. Jak widać, nie udało się wygenerować ostatecznego logu i mamy do dyspozycji tylko 'szkoleniowy', obcięty do 170 sek., w których Twój system się nie mieści :)

Mam 2 prośby:

1. Kaspersky - odinstaluj tymczasowo. Niestety, generuje tak duże obciążenie dysku, że właściwie nic innego nie widać.

2. AntiBrowserSpy - odinstaluj. Szczerze, nie korzystałem nigdy z tego narzędzia i IMO jego zastosowanie jest raczej ograniczone, nie wiem, czy jest sens obciążać nim system w takim stopniu, jak ma to miejsce u Ciebie.

 

Po wszystkim wygeneruj kolejny log, ustaw może parametr postbootdelay na 240.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...