Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc z trojanem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam problem z trojanem (chyba) a jako że jestem zielony w temacie virusów itp, potrzebuje waszej pomocy.

Zrobiłem skan ComboFix;em i wyszło mi coś takiego http://wklej.org/id/877353/, da się z tym coś zrobić ?

Będę wdzięczny za pomoc

 

bartek

 

przepraszam ze post pod postem ale nie mogłem wkleić pliku jak w trakcie edytowania :/

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Właściwie nie opisałeś tego "problemu z trojanem" = co się działo / dzieje? Na przyszłość na temat używania ComboFix: KLIK. ComboFix usuwał owszem pliki trojanów oraz adware, ale niedokładnie i wymagane dalsze czyszczenie:

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware uTorrentBar Toolbar, Vuze Remote Toolbar.

 

2. Wyczyść Firefox z adware: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\*.exe
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{AD22EBAF-0D18-4fc7-90CC-5EA0ABBE9EB8}: "URL" = "http://www.daemon-search.com/search?q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{afdbddaa-5d3f-42ee-b79c-185a7020515b}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT2786678"
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
O4 - HKCU..\Run: [Fyvmvr] C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\Fyvmvr.exe File not found
O4 - HKCU..\Run: [WINSXS32] C:\Documents and Settings\user\Dane aplikacji\8D.exe File not found
O16 - DPF: {33564D57-0000-0010-8000-00AA00389B71} "http://download.microsoft.com/download/F/6/E/F6E491A6-77E1-4E20-9F5F-94901338C922/wmv9VCM.CAB" (Reg Error: Key error.)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- C:\ComboFix\mbr.sys -- (mbr)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbdev.sys -- (hwusbdev)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\ewusbmdm.sys -- (hwdatacard)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp\catchme.sys -- (catchme)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- System32\Drivers\btmcom.sys -- (BTMCOM)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz zaległy GMER. Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

przepraszam ze post pod postem ale nie mogłem wkleić pliku jak w trakcie edytowania :/

 

Posty scaliłam. Jaki był problem z dołączaniem plików?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Właściwie nie opisałeś tego "problemu z trojanem" = co się działo / dzieje?

 

Wyskakiwał komunikat o instalacji nowych urządzeń usb, mino że nić nie zostało podłaczone, system trochę zwolnił, takie miałem poczatkowe odczucie

Następnego dnia po podłaczeniu pendriva wyskoczył komunikat na avascie o trojanie "zakraplacz" (chyba jakoś tak :/), każde inne urządzenie reagowało tak samo mimo sformatowania i przeskanowania, każde odłaczenie i podłaczenie zostało sygnalizowane trojanem, to samo działo się po zainstalowaniu Emsisoft anty- Malware :/

Posty scaliłam. Jaki był problem z dołączaniem plików?

 

problemem był pośpiech i zaniedbanie z mojej strony dziś zauważyłem przełącznik w pełny tryb edytowania, przepraszam mój bład

 

logi z w/w programów, mam nadzieje że nic nie spaprałem :

AdwCleanerS1.txt

gmer log.txt

OTL2.Txt

Odnośnik do komentarza

Zadania pomyślnie przeprowadzone. Finalizacja:

 

1. Mini poprawka + usunięcie szczątków Google Chrome (wygląda na odinstalowane). Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Google]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Google]
 
:Files
C:\Program Files\Google
C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google

 

Klik w Wykonaj skrypt. Tym razem nie będzie restartu.

 

2. Odinstaluj w prawidłowy sposób ComboFix. Start > Uruchom > wklej komendę:

 

"C:\Documents and settings\user\Moje dokumenty\Pobieranie\ComboFix.exe" /uninstall

 

Gdy komenda ukończy działanie, wyczyść pozostałe: w AdwCleaner uruchom Uninstall, w OTL uruchom Sprzątanie, "Stare dane programu Firefox" na Pulpicie do kosza.

 

3. Odinstaluj starą Java + Adobe Reader, zastąp najnowszymi wersjami, zaktualizuj Firefox: KLIK. Aktualnie w raporcie jako zainstalowane widać:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216023FF}" = Java™ 6 Update 26

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-AA0000000001}" = Adobe Reader X - Polish

"Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)" = Mozilla Firefox 16.0.2 (x86 pl)

 

 

PS. Widzę zainstalowane koszmarne zasobożerne Gadu-Gadu 10. Polecam alternatywne programy z obsługą sieci Gadu: WTW, Kadu, Miranda, AQQ. Opisy: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...