Skocz do zawartości

Dldr.Kara.AN.2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Sytuacja:

 

niechcący wbiłem się w jakąś stronkę; zaatakowało jave; Avira-kwarantanna; cache usunełem ręcznie.

 

Sprzęt:

 

staruszek

Windows XP HE

SP3

 

Wygląda to tak:

 

 

LOG Avira

 

wklej.org/id/876099/

 

ponowny skan: czysto

 

LOG MBAM

 

wklej.org/id/876100/

 

Skan pełny, znalazł 3 "zagrożenia", wiem co to jest, są to zablokowane aktualizacje i powiadomienia o nich z panelu sterowania.

 

stan: czysto

 

LOG OTL (OTL.Txt)

 

http://wklej.org/id/876101/

 

LOG OTL (Extras.Txt)

 

http://wklej.org/id/876102/

 

Dodatkowo:

 

Spy-Bot 2: coś poznajdywał, coś pousuwał, ale nie do końca, chyba nic groźnego. Jakaś haotyczna i nie stabilna ta nowa wersja tego programu. Aż szkoda tej starej wersji. Mam logi:

 

http://wklej.org/id/876304/ (RootAlyzer Quick Scan Results)

 

http://wklej.org/id/876303/ (SDCleaner)

 

ponowny skan: czysto

 

ESET Online Sccaner wykrył i usunął win32/elex coś takiego, ale czemu nie stworzył loga to nie wiem.

 

ponowny skan: czysto

 

Pytania:

 

Co dalej? Jak to wygląda?

Komputer bezpieczny?

 

 

z góry dzięki i pozdrawiam,

Tyszek

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tyszek, proszę nie tworzyć idiotycznych postów "bump" tylko przeczytać zasady działu na temat cierpliwości i zakazu nie czego innego a właśnie "bumpów": KLIK. My tu nie siedzimy 24/7 i mamy dużo do roboty. Wszystko widzimy, a odpowiadamy gdy możemy. Mnie nie trzeba przypominać co jest w dziale, bo ja to wiem i nic mi nie "umyka". I jeszcze pisałeś ten idiotyzm w momencie gdy Ci odpowiadałam. Kasuję tego śmiecia.

 

 

W logach OTL brak oznak infekcji, zabrakło obowiązkowego raportu z GMER. Wyniki Avira: w cache Java. Wyniki MBAM: PUM.Disabled.SecurityCenter to nie infekcja tylko oznaczenie, że wyłączone zostały powiadomienia Centrum zabezpieczeń (mógł to zrobić użytkownik ręcznie, MBAM nie rozpozna źródła, bo to niemożliwe). A na Spybot - Search & Destroy 2 to bym nie liczyła, program jest w tyle, lata świetności za sobą i nie jest zbyt użyteczny w dzisiejszych warunkach. Prędzej deinstalacja niż pokładanie wiary.

 

Przeprowadź następujące działania:

 

1. Usunięcie wpisów szczątkowych (po pasku Ask i AVG) oraz czyszczenie lokalizacji tymczasowych. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = "http://toolbar.ask.com/toolbarv/askRedirect?o=101761&gct=&gc=1&q="
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Search,Default_Search_URL = "http://toolbar.ask.com/toolbarv/askRedirect?o=101761&gct=&gc=1&q="
IE - HKU\S-1-5-21-1844237615-73586283-839522115-1004\..\URLSearchHook: {C94E154B-1459-4A47-966B-4B843BEFC7DB} - SOFTWARE\Classes\CLSID\{C94E154B-1459-4A47-966B-4B843BEFC7DB}\InprocServer32 File not found
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
:Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Common Files
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\MFAData
C:\Documents and Settings\Kubus\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\MFAData
C:\Documents and Settings\Kubus\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Avg2013
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart. Otworzy się log z wynikami usuwania.

 

2. Do oceny wystarczy tylko ów log z usuwania. Nowy skan OTL zbędny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za bumbika. Po prostu myślałem, że jak już napąmknołem mój temat "umknał" ;P, ponieważ w miedzyczasie od jego powstania, zostały utworzone inne tematy które dostały już po kilka odpowiedzi, a mój szedł na dno. Czasem coś może się zawieruszyć, nawetm mistrzom się zdarza. ;) Chyba jest to mała istotna sprawa. W przyszłości się nie powtórzy z mojej strony.

 

Do rzeczy:

 

1. zaległy LOG GMER

2. nowy LOG OTL

 

i czy to moge wywalić? Chyba kopia zapasowa zostaje utworzona.

 

2. Dodatkowo zostało przeczyszczone CCleanerem. (rejestr+pliki)

3. Co z tym ESET Online Sccaner i win32/elex? (usunięte)

4. Co do Aviry czy to było coś groźnego?

5. Czy już komputer jest bezpieczny? Czy to wszystko?

 

Dziękuje bardzo Ci za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Skrypt OTL pomyślnie wykonany. W GMER nic niepokojącego. Kończ:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które usuwanie OTL i jego kwarantannę.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Na liście zainstalowanych widać:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{90110415-6000-11D3-8CFE-0150048383C9}" = Microsoft Office Professional Edition 2003

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

 

- Zaktualizuj systemowy IE (to istotne mimo, że go nie uruchamiasz, Windows i zewnętrzne aplikacje i tak sięgają do tego silnika), zainstaluj SP3 dla Office 2003: KLIK.

- Gadu-Gadu 7.7 nie bez powodu tutaj wyliczam. Wersja kaleka i bardzo słabo zabezpieczona (brak szyfrowanych poołączeń). Zainteresuj się alternatywnym nowoczesnym WTW (ma dobrą obsługę Gadu, lepszą niż stare GG7, bo wspiera cechy nowego protokołu). Pełny opis komunikatora: KLIK.

 

 

Co do Aviry czy to było coś groźnego?

 

Wynik w cache Java, więc można stwierdzić tylko tyle: uruchomiona strona ze szkodliwym apletem Java i wg danych ograniczyły się tu "szkody" tylko do zanieczyszczenia cache. Nie ma oznak, że coś dodatkowego się zainstalowało z tej strony. Chyba, że było to usuwane ESETem:

 

 

Co z tym ESET Online Sccaner i win32/elex? (usunięte)

 

Tego nie można ocenić, bo nie ma danych w czym zostało to wykryte (ścieżka dostępu najważniejsza, nazwa zagrożenia nie identyfikuje problemu w sposób jednoznaczny).

 

 

w miedzyczasie od jego powstania, zostały utworzone inne tematy które dostały już po kilka odpowiedzi, a mój szedł na dno

 

Pewne tematy mają priorytet niezależnie od liniowości czasowej. Ktoś kto ma zablokowany przez trojana system i nic nie może wykonać lub ma ciężkiego rootkita ma pierwszeństwo przed kimś kto ma działający Windows i tylko się upewnia. To musisz zrozumieć, to nie są takie same stany zagrożenia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Skrypt OTL pomyślnie wykonany. W GMER nic niepokojącego. Kończ:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które usuwanie OTL i jego kwarantannę.

 

Zrobione.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

Zrobione.

 

3. Na liście zainstalowanych widać:

 

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.5512)

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{90110415-6000-11D3-8CFE-0150048383C9}" = Microsoft Office Professional Edition 2003

"Gadu-Gadu" = Gadu-Gadu 7.7

 

- Zaktualizuj systemowy IE (to istotne mimo, że go nie uruchamiasz, Windows i zewnętrzne aplikacje i tak sięgają do tego silnika), zainstaluj SP3 dla Office 2003: KLIK.

- Gadu-Gadu 7.7 nie bez powodu tutaj wyliczam. Wersja kaleka i bardzo słabo zabezpieczona (brak szyfrowanych poołączeń). Zainteresuj się alternatywnym nowoczesnym WTW (ma dobrą obsługę Gadu, lepszą niż stare GG7, bo wspiera cechy nowego protokołu). Pełny opis komunikatora: KLIK.

 

Tak IE zaktualizuje, GG odpuszczam z racji tego, że praktycznie go nie używam, a 7.7 jest "leciutka". Ten (stary już) komputer slłuży do kilku rzeczy jak widać po logach. ;)

 

Wynik w cache Java, więc można stwierdzić tylko tyle: uruchomiona strona ze szkodliwym apletem Java i wg danych ograniczyły się tu "szkody" tylko do zanieczyszczenia cache. Nie ma oznak, że coś dodatkowego się zainstalowało z tej strony. Chyba, że było to usuwane ESETem:

 

Avira złapała to z Javy, co znalazł ESET to przypadek przy pracy.

 

 

Tego nie można ocenić, bo nie ma danych w czym zostało to wykryte (ścieżka dostępu najważniejsza, nazwa zagrożenia nie identyfikuje problemu w sposób jednoznaczny).

 

Rozumiem.

 

Pewne tematy mają priorytet niezależnie od liniowości czasowej. Ktoś kto ma zablokowany przez trojana system i nic nie może wykonać lub ma ciężkiego rootkita ma pierwszeństwo przed kimś kto ma działający Windows i tylko się upewnia. To musisz zrozumieć, to nie są takie same stany zagrożenia.

 

 

Jasna sprawa. :)

-----------------------------------------------------

 

 

Zakładam, że wszystko jest w normie. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...