Skocz do zawartości

Przeglad logów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem problemy z wirusem "policyjnym" jakoś udało mi się go usunąć. Nie bło problemów ale dzisiaj zauwazyłem podczas zwykłej pracy na komputerze internet itp. Wyświetliło mi się okienko typowe coś na wzór cmd i napis: "kopiowanie plików...". Nie wiem czy to jakaś pozostałość po jakims wirusie czy jakiś kolejny.

 

Pozdrawiam.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Używałeś ComboFix, nie ma tu o tym wzmianki ani wyników jego pracy. Przedstaw log C:\ComboFix.txt. W OTL brak oznak infekcji, ale są szczątki adware i doczyść to:

 

1. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

3. Poprawka na domyślne wyszukiwarki Internet Explorer po ingerencji AdwCleaner plus inne szczątki. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]
"{7FEBEFE3-6B19-4349-98D2-FFB09D4B49CA}"=-
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

4. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

.

Edytowane przez picasso
17.12.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...