Skocz do zawartości

Google Chrome - Problem z ładowaniem GIF/Flash i stabilnością


panzerkampf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do niedawna wydawało mi się że jestem użytkownikiem wystarczająco zaawansowanym aby nie prosić o pomoc w takich sytuacjach :)

 

Mój problem zaczął się dość dawno początkowo przeglądarka miała sporadyczne problemy z ładowaniem gif 'ów, trwało to długo lub zacinały się na pierwszej klatce. Początkowo to ignorowałem ale problemy się nasilały i aktualnie gify zupełnie nie działają a do tego pojawiły się problemy z obiektami flash. Szukałem co może być tego przyczyną, przeinstalowałem chrome lecz niestety to nie pomogło. Znalazłem informacje że przyczyną mogą być rozszerzenia - sprawdzone raczej wszystko jest ok, w trybie incognito problem też występuje (czyli to nie wina dodatkowych wtyczek) Od niedawna zauważyłem że dłużej uruchamiają się programy przy starcie systemu - system raczej zadbany, nie zaśmiecony.

 

sprawdzany: Windows 7 Menager'em - wyczyszczony z tepmów i badziewia + sprawdzony rejestr, a wg. Avast'a po głębokim skanie nie wykrywa zagrożenia

 

logi dodane

 

 

Proszę o jakieś sugestje co można z tym zrobić.

 

 

 

Logi poprawione :)

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Z raportów nic konkretnego nie wynika.

 

 

system raczej zadbany, nie zaśmiecony

 

Nie aktualizowany, brak Service Pack:

 

64bit- Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

Masz minimalne ślady adware tu i ówdzie. Doczyść to, szczątki Firefox i śmieci GG10 (Temp*.html).

 

1. Nie ma tu już Firefox i odinstaluj Adobe Flash Player 10 Plugin (to stara wtyczka dla Firefox) + Windows Media Player Firefox Plugin.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKCU\..\URLSearchHook: {b6ac5e3c-5ceb-4e72-b451-f0e1ba983c14} - No CLSID value found
IE - HKCU\..\SearchScopes\{95B7759C-8C7F-4BF1-B163-73684A933233}: "URL" = "https://isearch.avg.com/search?cid={81D872DE-AC87-4226-834A-559417AEA255}&mid=2fc4c4261e084d7fada422bd7603918e-1e104e8b897e700da6261153f7bae17266619246&lang=en&ds=hk014&pr=sa&d=2012-07-28 16:48:56&v=12.1.0.21&sap=dsp&q={searchTerms}"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{AD8BE5EE-C584-48F4-A5D8-ADAD1402EE06}: "URL" = "http://search.conduit.com/ResultsExt.aspx?q={searchTerms}&SearchSource=4&ctid=CT3225826"
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {B6AC5E3C-5CEB-4E72-B451-F0E1BA983C14} - No CLSID value found.
O3 - HKCU\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {E7DF6BFF-55A5-4EB7-A673-4ED3E9456D39} - No CLSID value found.
 
:Files
C:\Users\__\AppData\Roaming\mozilla
C:\Users\__\AppData\Local\Temp*.html
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\MozillaPlugins]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart.

 

3. Podaj mi też raport AdwCleaner z opcji Search.

 

 

Szukałem co może być tego przyczyną, przeinstalowałem chrome lecz niestety to nie pomogło.

 

W jaki sposób robiłeś tę "reinstalację", czy ma pewno wywalałeś katalog z AppData? Przeglądarka nie wygląda na pochodną czystej świeżej instalacji. Jest w preferencjach aktywna odpadkowa wtyczka od adware ConduitEngine:

 

CHR - plugin: Conduit Chrome Plugin (Enabled) = C:\Users\__\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dknkjnkhedbanphkkpbpcgoblmkbfhlf\2.3.15.10_0\plugins/ConduitChromeApiPlugin.dll

 

Usunięcie tej wtyczki z Google Chrome wymaga większej gimnastyki (bezpośrednia edycja pliku Preferences). Potem podam jak.

 

 

znalazłem informacje że przyczyną mogą być rozszerzenia - sprawdzone raczej wszystko jest ok, w trybie incognito problem też występuje (czyli to nie wina dodatkowych wtyczek)

 

Są dwa typy: wtyczki i rozszerzenia. Tryb Incognito nie wyłącza wszystkiego, przynajmniej defaultowe wtyczki mogą pozostać aktywne. W Trybie Incognito bez przeszkód oglądam YouTube (czyli ładowany wewnętrzny Adobe Flash) i filmiki w technice Silverlight (kolejna wtyczka czynna). Wg raportu OTL u Ciebie mamy:

 

Wtyczki

 

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\23.0.1271.64\PepperFlash\pepflashplayer.dll

CHR - plugin: Chrome Remote Desktop Viewer (Enabled) = internal-remoting-viewer

CHR - plugin: Native Client (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\23.0.1271.64\ppGoogleNaClPluginChrome.dll

CHR - plugin: Chrome PDF Viewer (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\23.0.1271.64\pdf.dll

CHR - plugin: Conduit Chrome Plugin (Enabled) = C:\Users\__\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\dknkjnkhedbanphkkpbpcgoblmkbfhlf\2.3.15.10_0\plugins/ConduitChromeApiPlugin.dll

CHR - plugin: Adobe Acrobat (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Adobe\Reader 9.0\Reader\Browser\nppdf32.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin2.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin3.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin4.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin5.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin6.dll

CHR - plugin: QuickTime Plug-in 7.7.1 (Enabled) = C:\Program Files (x86)\QuickTime\plugins\npqtplugin7.dll

CHR - plugin: Google Update (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Google\Update\1.3.21.123\npGoogleUpdate3.dll

CHR - plugin: Silverlight Plug-In (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\5.1.10411.0\npctrl.dll

CHR - plugin: Shockwave Flash (Enabled) = C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32.dll

 

Rozszerzenia

 

CHR - Extension: Dysk Google = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\apdfllckaahabafndbhieahigkjlhalf\6.2_0\

CHR - Extension: YouTube = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\blpcfgokakmgnkcojhhkbfbldkacnbeo\4.2.5_0\

CHR - Extension: Szukaj w Google = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\coobgpohoikkiipiblmjeljniedjpjpf\0.0.0.19_0\

CHR - Extension: Session Buddy = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\edacconmaakjimmfgnblocblbcdcpbko\3.0.19_0\

CHR - Extension: ProxMate - unblock the Internet! = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\hgjpnmnpjmabddgmjdiaggacbololbjm\2.1.3_0\

CHR - Extension: avast! WebRep = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\icmlaeflemplmjndnaapfdbbnpncnbda\7.0.1466_0\

CHR - Extension: Yahoo Mail Checker = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\ijbgodfidfimmjgeapafonbdkkkndpmp\1.4.1_0\

CHR - Extension: Better Google Tasks = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nbhddnkmimnokfjdlogacnfjfclgcdme\4.1_0\

CHR - Extension: Checker Plus for Gmail\u2122 = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\oeopbcgkkoapgobdbedcemjljbihmemj\10.7_0\

CHR - Extension: Gmail = C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pjkljhegncpnkpknbcohdijeoejaedia\7_0\

 

Przetestuj czy wtyczki mają coś do rzeczy.

 

1. Wtyczka NPSWF32.dll zniknie po deinstalacji Adobe Flash Player 10 Plugin, wtyczka ta jest aktualnie czynnie ładowana i w modułach ją widać:

 

========== Modules (No Company Name) ==========

 

MOD - [2009-10-28 04:40:14 | 003,885,984 | ---- | M] () -- C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash\NPSWF32.dll

 

2. W pasku adresów przeglądarki wklep chrome://plugins/, z prawej strony rozwiń Szczegóły, wyłącz w zestawie wtyczek wszystko z wyjątkiem domyślnego Adobe Flash (pepflashplayer.dll), przeładuj przeglądarkę.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Adobe Flash Player 10 Plugin oraz Windows Media Player Firefox Plugin odinstalowane.

 

Po wykonaniu skryptu od razu wyczuwalna poprawa, ogólnie chrome zyskał na prędkości a strony działają (choć to wymaga dłuższego testowania bo chrome bywał już przedtem chimeryczny)

 

Katalog UserData został podmieniony po reinstalowaniu w celu zachowania cookies oraz ustawień, robię tak od dawna po formatach. Choć właśnie do mnie dotarło że tak mogę przenosić bugi.

 

Chętnie bym zrobił czystkę w chrome lecz bez usuwania historii przeglądania i cookie, tylko temp'y i składowe stron

Logi z AdwCleaner dodane.

 

edycja:

 

Niestety znowu się rypie w charakterystyczny sposób: "rama" strony się ładuje a elementy dynamiczne nie potem "freez" i całość leży jak na screenie

 

beztytubbhhu.th.png

AdwCleanerR1.txt

AdwCleanerS1.txt

Odnośnik do komentarza

Robiłeś test z wtyczkami?

 

 

Po wykonaniu skryptu od razu wyczuwalna poprawa

 

Placebo lub zbieg okoliczności. Skrypt nie ruszał nic związanego z Google Chrome.

 

 

Katalog UserData został podmieniony po reinstalowaniu w celu zachowania cookies oraz ustawień, robię tak od dawna po formatach. Choć właśnie do mnie dotarło że tak mogę przenosić bugi.

 

No tak, czyli nie ma tu mowy o "czystej reinstalacji", skoro wstawiasz po instalacji właśnie podstawową część, która może być problematyczna. Bezcelowe i podważa to reinstalację przeglądarki jako metodę sprawdzenia problemu, gdyż konfiguracja sprzed odinstalowania nie pasuje do konfiguracji po czystej instalacji i może tworzyć nawet więcej problemów. W pliku Preferences są wpisy oderwane od nowej konfiguracji.

 

Po postawieniu sprawy w taki sposób widzę tu po prostu czystą instalację Google Chrome, raz a dobrze.

 

 

Chętnie bym zrobił czystkę w chrome lecz bez usuwania historii przeglądania i cookie, tylko temp'y i składowe stron

 

1. Zrób kopię zapasową. Skopiuj na Pulpit folder:

 

C:\Users\__\AppData\Local\google\Chrome\User Data\Default

 

Z tego folderu po czystej instalacji przeglądarki weźmiesz do podstawienia tylko te pliki: Archived History*, Bookmarks, Cookies*, History*, Login Data* (baza danych haseł), Visited Links. I nic więcej.

 

No jest jeszcze alternatywna metoda stworzenia kopii przez FavBackup, ale kompatybilność kończy się na Google Chrome 16 a tu jest Google Chrome 23. Są więc różnice. Np. FavBackup podaje do eksportu pozycję "Web Data" a nie "Login Data" (najnowsze Google Chrome tam trzyma hasła).

 

2. Odinstaluj te programy zewnętrzne, które ładują wtyczki w Google Chrome, czyli: Adobe Reader (to zresztą starszy Adobe Reader 9.5.2), Silverlight i QuickTime.

 

3. Odinstaluj Google Chrome. Przy instalacji zaznacz usuwanie plików użytkownika. Doczyść elementy Google. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\__\AppData\Local\Google
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Google]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Google]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

4. Zainstaluj Google Chrome. Do folderu Default wstaw tylko te pliki, o których mówiłam wcześniej. I zobaczymy co z tego wyniknie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zbieg okoliczności, chwile podziałał :)

 

Wykonałem wszystko jak w poście wyżej i potestowałem dokładnie przeglądarkę, Działa jakotako, przy dużych ilościach otwartych kart nie wyskakują błędy prowadzące do zamknięcia przeglądarki jak poprzednio. Niestety dalej są sporadycznie problemy z gifami np. zacięty zaczyna działać dopiero po najechaniu kursorem (choć nie zawsze) oraz pojawiają się problemy z transmisją strumieniową. Miniatury zawarte na niektórych stronach nie działają ale po kliknięciu aby oglądać bezpośrednio np. z YT wszystko działa poprawnie.

 

Już jest znaczna poprawa ale niestety nie jest to nadal 100% sprawność chrome

Odnośnik do komentarza

Sprawdzone Avast raczej nic nie psuje. Niestety dalej dzieją się cuda, problemy z flash w gg który był niedawno przeinstalowany. Mimo to gg po starcie twierdzi że do niema i sam sobie coś doinstalowuje ewentualnie czasami aplikacja się zamyka. Elementy flash na stronach działają lecz nadal są problemy z gif'ami i miniaturami YT. Zaczynam rozważać bliższe zapoznanie się z Operą.

Odnośnik do komentarza
Elementy flash na stronach działają lecz nadal są problemy z gif'ami i miniaturami YT. Zaczynam rozważać bliższe zapoznanie się z Operą.

 

Sprawdź od razu jak to wygląda w alternatywnej przeglądarce, bo może problemem nie jest przeglądarka tylko czynnik ogólny w systemie.

 

 

Niestety dalej dzieją się cuda, problemy z flash w gg który był niedawno przeinstalowany. Mimo to gg po starcie twierdzi że do niema i sam sobie coś doinstalowuje ewentualnie czasami aplikacja się zamyka.

 

To osobna sprawa. Tu nawet nie mam zamiaru wchodzić w szczegóły, bo widzę, że używasz koszmaru Gadu-Gadu 10, z którego zresztą sama spółka się wycofuje (ostatnio zamknięto kilka serwisów integrowanych w tym straszydle + skrzętnie usunięto link pobierania ze strony domowej). Ta wersja to "cud techniki" skoncentrowany na konsumpcji zasobów systemowych (a Adobe Flash to głównie istotny do wyświetlania nie czego innego a reklam). To już lepsze i estetyczniejsze jest GG11, choć ciągnie prądu niemało.

Proponuję szybko zwiać z tego terenu na korzyść aplikacji schludnej o znacznie lepszych warunkach obsługowych i niższym spożyciu zasobów. Alternatywne programy z obsługą sieci Gadu zdatne dziś do użytku: WTW, Kadu, Miranda. Jest jeszcze AQQ (ten nie taki znowuż lekki, reklamy i skórowanie całości interfejsu kosztują), ale po autoryzacjach w Twojej zaporze systemowej widzę, że były z nim podejścia, a brak na liście zainstalowanych wpisu uznaję za falstart.

 

Wszystkie wymienione komunikatory opisane tu: KLIK. Propozycją wiodącą z mojej strony jest pogrubiony.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...