Skocz do zawartości

Przekierowanie z fb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem pojawia się na różnych komputerach, nie występuje natomiast na urządzeniach mobilnych, czy w tym wypadku konieczne też są logi ??

 

Prowadzę profil na fb "www.facebook.com/pages/Tanie-latanie/371373386220197" i od jakiś dwóch dni wszystkie linki do strony ( tanielatanie.ws ),

zamieszczone w artykułach i opisach prowadzą do strony ( ibontu.25u.com ; qrue.qpoe.com )

 

Czy to jest jakiś wirus, jeżeli tak to czy moglibyście mnie jakoś nakierować na rozwiązanie tego problemu ?

Dodam że oczywiście od pojawienia się w/w sytuacji wysłałem już kilka zapytań do fb, niestety bez żadnego odzewu.

 

Za jakiekolwiek zainteresowanie z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie wygląda na powiązane z Facebook lecz infekcję docelowej strony internetowej tanielatanie.ws. Skan Sucuri SiteCheck wykonany bezpośrednio dla tej strony (KLIK) podaje takie oto ostrzeżenie dla pod-URL strony:

 

Security warning in the URL:

"http://tanielatanie.ws/samoloty/"

 

Suspicious domain detected.

Details: "http://sucuri.net/malware/malware-entry-mwblacklisted35"

Location: "http://qrue.qpoe.com/"

 

Przykładowe uruchomienie jednego z linków tanielatanie.ws ładuje infekcję! Zainfekowało mi od razu system wirtualny (trojan ZeroAccess). I każdy kto stronę otwierał i go przekierowało mógł zostać zainfekowany. Wnioski: w kodzie strony gdzieś zostało dostawione przekierowanie na domeny ładujące malware i stronę musisz samodzielnie wyczyścić (dostęp do FTP). Strona stoi na WordPress, być może luki w oprogramowaniu doprowadziły do tego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie znam WordPress, więc nie mogę się wypowiadać pod kątem technicznym, do tego jest potrzebna określona wiedza webmasterska i skryptowa. Wstępnie ogólnikowe wytyczne:

- sprawdź na serwerze które pliki były modyfikowane ostatnio. Te podejrzane i do analizy.

- plugin Anti-Malware dla WordPress skanujący pod kątem infekcji / złośliwych skryptów: KLIK.

- czy masz backup strony? Można byłoby cofnąć wstecz, by wyeliminować modyfikacje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

jestem administratorem strony ( tanielatanie.ws, postawiona na wordpress) i profilu do tej strony na fb, problem zaczął pojawiać się właśnie tam, wszystkie linki z profilu fb do strony przekierowywały na różne strony .ru

Następnie przekierowywane były wszystkie linki ( do mojej strony ) z wyników w google i po każdym wejściu na stronę.

Problem zgłosiłem do administratorów serwera ( już jest wszystko ok ), komputer przeskanowałem avastem i eset online ( wykryły kilka zagrożeń, które zostały usunięte ) oraz pozmieniałem hasła do ftp i bazy danych.

Czy moglibyście rzucić okiem w jakiej formie jest mój system po tych przejściach

Z góry dziękuje za pomoc

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.56

Windows Vista Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Out of date service pack!!

Internet Explorer 7 Out of date!

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

avast! Antivirus

Antivirus up to date!

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

JavaFX 2.1.1

Java 6 Update 31

Java 7 Update 9

Adobe Flash Player 11.5.502.110

Adobe Reader 9 Adobe Reader out of Date!

Mozilla Firefox 13.0.1 Firefox out of Date!

Mozilla Thunderbird 12.0.1 Thunderbird out of Date!

Google Chrome 21.0.1180.83

Google Chrome 21.0.1180.89

Google Chrome 22.0.1229.79

Google Chrome 22.0.1229.94

Google Chrome 23.0.1271.64

Google Chrome 23.0.1271.91

Google Chrome Plugins...

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Windows Defender MSASCui.exe

Windows Defender MSASCui.exe

AVAST Software Avast AvastSvc.exe

AVAST Software Avast AvastUI.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C: %

````````````````````End of Log``````````````````````

Extras.txt

OLT.txt

Odnośnik do komentarza

EdCarter, dlaczego zakładasz podwójny zestaw postów z tymi samymi logami? Łączę to wszystko razem w jeden temat, odcinam nadwyżkę logów.

 

 

Problem zgłosiłem do administratorów serwera ( już jest wszystko ok )

 

Co właściwie zostało zrobione na poziomie strony, co z niej usunięto?

 

 

komputer przeskanowałem avastem i eset online ( wykryły kilka zagrożeń, które zostały usunięte )

 

W czym? Podaj konkretne ścieżki dostępu, bo nie można tych danych w ogóle ocenić.

 

 

Czy moglibyście rzucić okiem w jakiej formie jest mój system po tych przejściach

 

Czynnej infekcji nie widać, są tylko mini odpadki oraz adware. Doczyść to:

 

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware vShare.tv plugin 1.3, Winamp Toolbar. W Google Chrome w Rozszerzeniach powtórz deinstalację vshare plugin.

 

2. Wyczyść Firefox z adware i starych naleciałości aktualizacyjnych: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Users\Shawn Carter\AppData\Roaming\*.exe
C:\Users\Shawn Carter\AppData\Roaming\chrtmp
C:\Program Files (x86)\is.dat
C:\scu.dat
 
:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O3:64bit: - HKU\S-1-5-21-1364300604-786911588-4143486605-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-1364300604-786911588-4143486605-1000..\Run: [WMPNSCFG] C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\WMPNSCFG.exe File not found
O9 - Extra Button: GetStyles - {14CD42DD-ABCD-3586-DCAB-40E3693E3737} - C:\Program Files (x86)\Get Styles\ct.htm File not found
O9 - Extra 'Tools' menuitem : GetStyles - {14CD42DD-ABCD-3586-DCAB-40E3693E3737} - C:\Program Files (x86)\Get Styles\ct.htm File not found
O18 - Protocol\Filter\text/html {574940E0-1B7A-4881-8FA3-1E809714B156} - C:\Users\Shawn Carter\AppData\LocalLow\Microńoft\redir.dll File not found
DRV:64bit: - [2009-10-22 12:54:24 | 000,040,464 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\DRIVERS\73565642.sys -- (73565642)
DRV:64bit: - [2009-09-25 16:59:46 | 000,157,712 | ---- | M] () [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\DRIVERS\73565641.sys -- (73565641)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

4. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

5. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras). Dołącz log utworzony przez AdwCleaner. I na wszelki wypadek sprawdź czy coś notuje Kaspersky TDSSKiller (z wyjątkiem SPTD = on zawsze będzie w wynikach jako zablokowany).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że TDSSKiller nic nie wykrył? Log z OTL zrobiony niepoprawnie, opcję Rejestr ustawiłeś na Wszystko, a ma być Użyj filtrowania. Co do raportu:

 

1. Nie ma znaków wykonania tego:

 

2. Wyczyść Firefox z adware i starych naleciałości aktualizacyjnych: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

Do zrobienia.

 

2. Korekta na domyślne wyszukiwarki Internet Explorer po użyciu AdwCleaner. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
[-HKEY_USERS\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
 
[-HKEY_USERS\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

3. Zrób nowy log z OTL poświadczający zmiany, ale go ogranicz: tylko opcję Rejestr ustaw na Użyj filtrowania, wszystkie inne opcje na Brak + szukanie plików na Żadne i klik w Skanuj.

 

 

.

Edytowane przez picasso
1.02.2013 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...