Skocz do zawartości

Komputer zablokowany przez "departament cyberprzestępczości"


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz trzeci spotykam się z tym wirusem tym razem jest to jakaś unowocześniona wersja ukasha z obrazem z kamery (na szczęście jestem w ciemnym pokoju, ale czy jest możliwe udostępnienie zdjęcia przez ten wirus do internetu?). System Windows 7. Poniżej przedstawiam logi. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

/Edit: Dodam, że nic nie majstrowałem, aczkolwiek po wyskoczeniu ekranu wirusa wcisnąłem Ctrl+Alt+Delete, wcisnąłem wyłączenie komputera, które później anulowałem i ESET cały czas usuwał trojany. Wydaję mi się jednak, że coś zostało.

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co zwraca uwagę: zupełnie nieaktualizowany Windows i stary scrackowany ESET (sterowniki z roku 2009). A infekcja nie jest usunięta do końca, tylko skrót startowy czymś już usunięto, ale na dysku nadal dwa pliki infekcji.

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\dsgsdgdsgdsgw.pad
 
:OTL
O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} "http://java.sun.com/products/plugin/autodl/jinstall-1_4_0_03-win.cab" (Reg Error: Value error.)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\PCANDIS4.SYS -- (PCANDIS4)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\PCAMPR4.SYS -- (PCAMPR4)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
A co do ESET'a to go zostawię bo jest dobry, nie muli komputera i sam usunął tego wirusa (choć poprzednim razem to mu się nie udało, jednak wtedy miałem xp).

 

Nie usunął, w tym rzecz. W przeciwnym wypadku nie musielibyśmy posługiwać się skryptem. Nie łudź się, masz stary zacukrzony ESET sprzed prawie 4 lat, a to przepaść w świecie malware. Dobre nowoczesne malware lub rootkit i ESET może nie mieć nic do gadania na silniku z początku 2009. Tu omawiana infekcja blokady to prymityw.

 

 

Co do aktualizacji to akurat mam do zainstalowania SP1.

 

Do narobienia jest więcej. Po SP1 wydano całkiem sporo łat i jeszcze Internet Explorer do wymiany:

 

Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

 

Czyli kończymy:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Prócz podnoszonych aktualizacji systemowych, jeszcze to wymaga interwencji:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83217007FF}" = Java 7 Update 7

"{AC1E4C93-C1E7-11D6-9D10-00010240CE95}" = Java 2 Runtime Environment, SE v1.4.0_03

"{AC76BA86-7AD7-1033-7B44-AA1000000001}" = Adobe Reader X (10.1.4)

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE)

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Firefox)

 

========== HKEY_USERS Uninstall List ==========

 

[HKEY_USERS\S-1-5-21-2125265386-3989428468-652730800-1000\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"Google Chrome" = Google Chrome 21.0.1180.89

 

FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@adobe.com/FlashPlayer: C:\Windows\system32\Macromed\Flash\NPSWF32_11_4_402_287.dll ()

 

Czyli: deinstalacja starych Adobe i Java (a ta Java 2 w systemie to szok) i wymiana najnowszymi wersjami + aktualizacja Google Chrome.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie usunął, w tym rzecz. W przeciwnym wypadku nie musielibyśmy posługiwać się skryptem. Nie łudź się, masz stary zacukrzony ESET sprzed prawie 4 lat, a to przepaść w świecie malware. Dobre nowoczesne malware lub rootkit i ESET może nie mieć nic do gadania na silniku z początku 2009. Tu omawiana infekcja blokady to prymityw.

 

A co byś poradziła jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...