Skocz do zawartości

Zmiana logo BIOS laptopa - w miarę bezpiecznie?


covo

Rekomendowane odpowiedzi

jak to jest ze zmianą logo BIOS-u laptopa? kiedyś bez wiekszych problemow wykonalem to dla bios-u peceta. Ale laptop - to laptop..., tweakowanie nie jest zdaje sie juz tak oczywiste.

Macie może jakąś wiedze, jak bardzo jest to mniej bezpieczne w laptopie? Cos mi sie zdaje, ze inna "architektura" chipowa i "takie tam" rozne subtelnosci laptopowe sprawiaja, ze lepiej sie za to nie zabierac...

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Macie może jakąś wiedze,

 

Co Chcesz zmienić i w jakim lapku/? Zazwyczaj jest to bezbolesne.

 

A po co Ci LOGO na starcie.

Wyłącz to w cholerę bo nie będziesz widział czy przy POST jest wszystko OK.

To bardzo przydatne.

 

Wiesław, z lapkami jest troche inaczej. Np. u mnie logo asusa się pojawia na chwilę. Można wyłączyć efekty audio, co znacznie przyspieszy ładowanie systemu i tapetkę firmową. Ale typowego biosu z kompów stacjonarnych, to ja nie widziałem. Inna sprawa, że niewiele lapków przez moje łapki przeszło.

 

A tak na marginesie: wchodzisz do biosu, sekcja Adwnced > post logo screen > ustaw disabled

Odnośnik do komentarza
Podałem Ci przykład tematu. Tam pokazują co trzeba zrobić aby uaktywnić rozszerzoną wersję BIOS.

 

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc uaktywnienie bios? ten filmik, pokazuje jak zmienić sata na ide - to wszystko.

 

Jak wcześniej dopisałem zmiana ekranu logowania jest możliwa. Inne mogą być opcje w biosie. Ale takiego obrazu jak na stacjonarce chyba nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza

A po co Ci LOGO na starcie.

Wyłącz to w cholerę bo nie będziesz widział czy przy POST jest wszystko OK.

To bardzo przydatne.

przeciez ja nie pytam o sprawe "boot logo", ale o logo bios. Nie o boot.bmp (w xp),ktore zakrywa komendy post-a, ale o znak "awardowo-phoenixowy".

(bo ztcpamietam, to w pececie boot.bmp zakrywal komendy post-a i b.latwo sie dalo doprowadzic do ich odsloniecia, podczas gdy logo bios-u bylo caly czas)

 

A tak na marginesie: wchodzisz do biosu, sekcja Adwnced > post logo screen > ustaw disabled

u mnie bardzo wiejski bios - takiej mozliwosci niet.

btw:

gdyby byla, to ja bym nie pytal :)

Odnośnik do komentarza
przeciez ja nie pytam o sprawe "boot logo", ale o logo bios. Nie o boot.bmp (w xp),ktore zakrywa komendy post-a, ale o znak "awardowo-phoenixowy".

 

To wiele wyjaśnia.

Da się to zrobić w prosty sposób tylko wymaga czasu na sprawy formalne.

 

Kupujesz firmę producenta BIOS-u wraz ze znakiem firmowym + możliwością zmiany LOGO i każesz sobie wstawić tam np. swoje zdjęcie.

Odnośnik do komentarza

to po co w ogóle zakładasz temat, skoro wszystko wiesz?

no dobra... bez liczenia na odpowiedz, ale dla porzadku wyjasnie, bo moze ktos oprocz mnie (bo przeciez,jak widac, nie "my") upaja sie tym tematem.

otoz piszac, że u mnie takiej mozliwosci nie ma, mialem na mysli nie to, ze nie da sie zmienic logo biosu i że ja to wiem, ale z nudow pytam, tylko mialem na mysli to, że nie ma w tym akurat laptopie mozliwosci zmienic logo biosu prostym wejsciem w opcje biosu, bo gdyby tak bylo, to ja bym durnowatego pytania o sprawe zmiany logo biosu tutaj nie namalowal, bo mi sie nie chce.

oczywiscie zmiana logo biosu w laptopach jest sprawa znana, mozliwa i ja nie pytalem sie o istnienie żaby, pytalem tylko czy łatwo ją złapać.

to by bylo na tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...