Skocz do zawartości

"Komputer zablokowany przez policję"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilkadziesiąt minut temu wyświetlił mi się na laptopie komunikat, że mój komputer został zablokowany przez policję. W internecie przeczytalem, że muszę zrobić skan komputera ComboFix'em i umieścić tutaj logi. Bardzo proszę o sprawdzenie załączonych logów i podanie mi dalszych instrukcji odnośnie usunięcia wirusa. Prosił bym O JAK NAJSZYBSZE ROZPATRZENIE TEJ PROŚBY. Dziekuje i pozdrawiam.

log.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat używania ComboFix: KLIK. To nie jest normalny skaner. Prosisz o "jak najszybsze rozpatrzenie", a sam opóźniasz, zasad nie raczyłeś przeczytać jakie raporty podaje się tu obowiązkowo: KLIK.

 

ComboFix usunął blokadę, ale to nie koniec. System zaśmiecony adware.

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Ask Toolbar / Ask Toolbar Updater, BS Player Toolbar, IBUpdater, PC Performer Manager oraz niepełnosprawne skanery McAfee Security Scan Plus, Norton Security Scan (też pewnie instalacje sponsorowane). Możesz też pozbyć się GeekBuddy od COMODO.

 

2. Wyczyść Firefox: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox.

 

3. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Na dysku C powstanie log z usuwania.

 

4. Zrób obowiązkowe logi z OTL. Dołącz log utworzony przez AdwCleaner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Nie moge usunąć Ask Toolbar Updater bo nie posiadam uprawnien administratora mimo ze jestem na koncie z takimi uprawnieniami.

2. Nie moge włączyć Firefoxa, bo "wykonano próbę niedozwolnej operacji na kluczu rejestru, który został oznaczony do usunięcia". Próbowałem usuwać ComboFixa, jak pisało na stronie ale system w ogóle nie wyszukuje mi żadnego "combofix /uninstaller".

3 i 4. logi załączę zaraz tylko ściągnę na komputerze programy.

 

Oprócz tego nie działa mi internet, co mogę z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza

1. Nie moge usunąć Ask Toolbar Updater bo nie posiadam uprawnien administratora mimo ze jestem na koncie z takimi uprawnieniami.

2. Nie moge włączyć Firefoxa, bo "wykonano próbę niedozwolnej operacji na kluczu rejestru, który został oznaczony do usunięcia". Próbowałem usuwać ComboFixa, jak pisało na stronie ale system w ogóle nie wyszukuje mi żadnego "combofix /uninstaller".

Skutki uruchomienia ComboFix. Zresetuj system, a wszystko wróci do normy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kierowałam Cię do strony domowej AdwCleaner. A Ty pobrałeś z innego miejsca przestarzałą wersję:

 

# AdwCleaner v2.005 - Logfile created 11/06/2012 at 19:24:37

# Running from : C:\Users\Kuba\blabla\AdwCleaner_www.INSTALKI.pl.exe

 

Takich programów nie pobiera się z serwisów pośrednich. Najnowsza wersja to 2.007 z nowymi definicjami. Użyta tu wersja 2.005 ma poza tym błąd (uszkadza wyszukiwarkę Bing w Internet Explorer) i trzeba to będzie reperować.

 

Pobierz najnowszy AdwCleaner i uruchom ponownie. Przedstaw log z niego.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
6.12.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...