Skocz do zawartości

Windows xp 64-bit, czy (jednak) w7 64-bit?


covo

Rekomendowane odpowiedzi

wlasciwie tylko i wylacznie dla posiadanych 8 GB ram mysle o przejsciu na system 64bitowy - w tej chwili z oczywistych powodow widze okolo 2.6 giga w xpsp3 32bitowym (a ósemka w ram przyda sie bardzo).

Jest tylko maly problem: z pewnych powodow nie za bardzo chce w najblizszym czasie wejsc w w7. Mysle o xp 64bitowym.

Ale czy prawda jest, że zaczna sie klopoty?

Jak to jest w ponizszych sprawach:

- ponoc czesto zdarza sie, że sterownikow nie ma dla xp64, ale sa bez problemu dla w7 64 bit.

- stabilnosc xp64 pozostawia b.wiele do życzenia, w7 64bit - tutaj ponoc nie ma problemu

Jaką macie wiedze w powyzszych kwestiach?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A jaki masz komputerek? Jak już bedziesz wiedział, poszukaj sterów na stonach producenta sprzętu.

to, to ja wiem.

btw:

tutaj troche slabo to opisali

http://www.samsung.com/pl/support/model/NP300V5A-S0APL-downloads

bo wychodzi na to, ze np dla w7 sa stery graficzne tylko dla 64bitowego systemu, absurd; "64" zapewne maja w paczce i "32". Analogicznie jak dla xp: nie piszą, ale to sa stery na "64" i "32".

 

Mnie chodzilo w ogole o wiedze na temat dostepnosci sterow dla xp64 i dostepnosci sterow dla w7-64.

Np (ale to tylko przyklad): stery dla skanerow, nagrywarek zewnetrznych, modemow usb, itp,itd - pytam, czy wiedza jest taka, ze sterow dla xp64 raczej nie ma, za to bez problemu sa dla w7-64?

 

I nadal aktualne pytanie: czy taka sobie stabilnosc xp64, to urban legend, czy fakt?

I jak ma sie ta stabilnosc w porownaniu ze stabilnoscia w7-64?

]

Odnośnik do komentarza
wychodzi na to, ze np dla w7 sa stery graficzne tylko dla 64bitowego systemu, absurd; "64" zapewne maja w paczce i "32". Analogicznie jak dla xp: nie piszą, ale to sa stery na "64" i "32".

 

jak klikniesz na tej stronie na odnośnik OS, to sie rozwinie lista sterów i do xp i do W7 32bit, też do grafiki

 

Mnie chodzilo w ogole o wiedze na temat dostepnosci sterow dla xp64 i dostepnosci sterow dla w7-64.

Np (ale to tylko przyklad): stery dla skanerow, nagrywarek zewnetrznych, modemow usb, itp,itd - pytam, czy wiedza jest taka, ze sterow dla xp64 raczej nie ma, za to bez problemu sa dla w7-64?

 

sterów do xp64 nie ma na tej stronie. przynajmniej nie są podane. A do W7 64bit przecież masz

 

do poszczególnych urządzeń trzeba szukać na stronach producentów podzespołów.

 

z pewnych powodow nie za bardzo chce w najblizszym czasie wejsc w w7.

Widać powody są ściśle tajne :)

 

I

nadal aktualne pytanie: czy taka sobie stabilnosc xp64, to urban legend, czy fakt?

 

raczej fakt, przynajmniej na tym urądzeniu. nie ma sensu pchać sie w system od dawna nie rozwijany.

Odnośnik do komentarza

jak klikniesz na tej stronie na odnośnik OS, to sie rozwinie lista sterów i do xp i do W7 32bit, też do grafiki

racja, gapa ze mnie.

 

sterów do xp64 nie ma na tej stronie. przynajmniej nie są podane.

"przynajmniej nie sa podane" - a o czym ja pisalem...?

Ale jednak: są po dwie wersje w paczce kazdej (chyba kazdej). Nie mam juz w laptopie pelnych paczek (32 wraz z 64), ale teraz sprawdzilem niektore: są podwojne.

 

 

do poszczególnych urządzeń trzeba szukać na stronach producentów podzespołów.

 

sorry, ale piszesz mi jak dla debila; tyle to ja wiem; ja sie tutaj pytalem nie o to, co zrobic, gdy nie bedzie sterownika. Pytalem sie by uslyszec rade typu: nie bierz xp64, bo czesto brak sterownikow i to jest prawda powszechnie znana, ale bierz w7-64 bo jest po pachy sterownikow i zero klopotow; albo: bierz w ciemno xp64, bo nie jest prawda jakoby w znaczacy sposob nie bylo sterownikow dla urzadzen zewnetrznych

 

raczej fakt, przynajmniej na tym urądzeniu. nie ma sensu pchać sie w system od dawna nie rozwijany.

dlaczego akurat na tym urzadzeniu (w/w link do samsunga) xp64 ma źle chodzic?

Odnośnik do komentarza
sorry, ale piszesz mi jak dla debila; tyle to ja wiem; ja sie tutaj pytalem nie o to, co zrobic, gdy nie bedzie sterownika. Pytalem sie by uslyszec rade typu: nie bierz xp64, bo czesto brak sterownikow i to jest prawda powszechnie znana, ale bierz w7-64 bo jest po pachy sterownikow i zero klopotow; albo: bierz w ciemno xp64, bo nie jest prawda jakoby w znaczacy sposob nie bylo sterownikow dla urzadzen zewnetrznych

 

jak dla debila? Raczej, jak dla kogoś, kto usilnie chce instalować xp z bliżej nieokreslonych powodów.

 

prawda powszechnie znana jest taka, że system Windows xp (bez znaczenia jest tu architektura) jest przestarzały i za chwile podzieli los swoich starszych braci. Ten lapek został zbudowany z myślą o W7.

Odnośnik do komentarza

system Windows xp (bez znaczenia jest tu architektura) jest przestarzały i za chwile podzieli los swoich starszych braci. Ten lapek został zbudowany z myślą o W7.

a czy mozesz przyjac do wiadomosci, ze ja o tym wiem :)

ale sonduje sens takiej akcji: na jakis czas (moze na ok rok) posiedziec na xp64. Kropka. Sens, tzn: stabilnosc, dostepnosc sterownikow dla urzadzen zewnetrznych - i ja byc moze bez łaski dam sie przekonac, by zrezygnowac z tej opcji i brac w7-64. Ale nie dlatego, ze "xp jest przestarzaly", "naboga", ja o tym wiem bez bicia, nie badzmy banalni, pytam o glebsze powody, uzytkowe powody, konkretne klopoty. Np. bardzo ciekawa sprawa: sterowniki (ale nie do laptopa, bo te albo sa albo ich nie ma,to proste) do zewnetrznosci i bardzo ciekawa sprawa - stabilnosci. Co jest? zawiesza sie? pada bluescreenem? raz na dzien? reaz na tydzien? kazdemu? 1/100? 1/100.000?

wiesz, chodzi mi nie o plotke, ale o konkret, w koncu i jednak to jest system uzywany, ale tez jakos tam krytykowany. DLACZEGO? o to pytam. Pytam o merytoria, do licha.

Odnośnik do komentarza
a czy mozesz przyjac do wiadomosci, ze ja o tym wiem

 

To zmienia postać rzeczy diametralnie. Powinieneś również wiedzieć, ze raczej nikt nie odpowie merytorycznie na pytanie i nie rozwieje wątpliwości, dopóki nie zainstalujesz WindowsaXp 64bit. To, jak bedzie zchowywał się system i urządzenia z nim współpracujące jest niemożliwe do zweryfikowania.

 

i ja byc moze bez łaski dam sie przekonac, by zrezygnowac z tej opcji i brac w7-64.

 

Powinieneś wiedzieć także o możliwości pobrania i instalacji W7 Enterprise. Trzeba tylko założyć konto. Jako zawód podać że jest się specjalistą od IT.

 

http://www.fixitpc.p...su-uzytkowania/

Odnośnik do komentarza

Powinieneś wiedzieć także o możliwości pobrania i instalacji W7 Enterprise. Trzeba tylko założyć konto. Jako zawód podać że jest się specjalistą od IT.

http://www.fixitpc.p...su-uzytkowania/

a za to bógzapłać :)

(tak nawiasem: jakiejs praktycznej, uzytkowej roznicy miedzy enterprise,a ultimate to ja nie widze...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7 )

Odnośnik do komentarza

Kto pyta nie błądzi, tylko czy na pewno?

http://www.wss.pl/forum/watek/windows-xp-64bit-czy-jednak-w7-64-bit,655274

 

Chłopie widzę, że jesteś w miarę świadomym użytkownikiem wypocin od MS, więc jeśli chcesz osiągnąć wyższy stopień wtajemniczenia zainstaluj sobie XP. Dla mnie była to przygoda warta świeczki, ale nie miałem wtedy wyboru. Na dzień dzisiejszy szkoda zachodu. Postaw sobie korporacyjnego Seven'a i będzie luz. Po co się uwsteczniać i tracić czas? Nad Win8 to bym się grubo zastanawiał, ale Win7 jest dobry na wszystko i 64-bity w nim są dla ludzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...