Skocz do zawartości

Blokada Policyjna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój znajomy przyniósł dziś do mnie komputer, objawy jak przy "blokadzie policyjnej" tylko że pulpit jest zablokowany stroną internetową z błędem "nie mozna odnaleźć serwera", prawdopodobnie ponieważ komputer ma osobno włączane połączenie internetowe.

 

Wykonałem skan w trybie awaryjnym:

 

OTL: http://wklej.to/8vPN6

 

Extras: http://wklej.to/j1qy4

 

Prosiłbym o spojrzenie na to fachowym okiem i pomoc. Sprawa nie jest zbyt pilna, ale chcę pomóc koledze.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O4 - HKU\S-1-5-21-682003330-299502267-1417001333-1003..\Run: [mvfdreinuelwsxc] C:\WINDOWS\mvfdrein.exe ()
[2012-10-23 16:42:01 | 000,033,280 | ---- | C] (Microsoft Corporation) -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\lsass.exe
[2012-10-26 20:41:28 | 000,078,023 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\uyhysmiqqqpkwgb
[2012-10-22 19:36:39 | 000,280,064 | ---- | M] () -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\mvfdrein.exe
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany. Blokada powinna zniknąć.

 

2. Jest tu dramat w antywirusach, wspólnie działają: avast! Free Antivirus + Symantec AntiVirus. Jeden z nich koniecznie do deinstalacji.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
usunałem Symanteca, był uszkodzony.

 

Kiedy go usuwałeś? Zadałam określoną kolejność działań i log miał zostać zrobiony już po deinstalacji jednego z antywirusów (to jest rodzaj częściowego potwierdzenia czy określone komponenty zniknęły), a log nadal przedstawia Symantec z Avastem. Tak więc: to log przed usuwaniem Symantec?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

przywracanie systemu tak, Java nie, i OTL przycisk sprzątanie tak. co do updatetów, powiedziałem koledze że powinien zmienić system na coś innego, ale on jest już starszy i się boi, powiedział że porozmawia z synem na ten temat( laptop ma 8 lat, pracuje pod xp prof, ale chyba bez aktualizacji, na dodatek wnuczki kolegi się nim bawią jak przyjeżdżają do dziadków, więc ten komputer aż się prosi o infekcję). Jak będę się z nim widział po długim weekendzie to poproszę żeby jeszcze podrzucił mi go na 1 dzień.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...