Skocz do zawartości

Bardzo wolny internet - System się nie zamyka


kubek3898

Rekomendowane odpowiedzi

Od czwartku mam straszne zamuły neta. Zawsze w tych godzinach, internet normalnie śmigał, z prędkością 1 mb / s. Wprawdzie mam radiówkę i czasami są zamuły, ale bez przesady! Tak jak mówię od czwartku mam skoki / zamuły jak wolicie.

 

Przykładowo: ping w CS to 14, 16, 20, 20, 10, 2000, 1650, 150, 10, 59, 5000

Tak samo z przeglądarką... przez minutę internet działa dobrze, a później zmuła, 2 minuty działa dobrze, znowu

 

W końcu doszedłem do wniosku, że to może coś z kompem? Może ma jakiegoś syfa? Dlatego proszę Was, drodzy eksperci o pomoc:

 

PS. Mam jeszcze jeden problem. Dodałem do rejestru klucz o nazwie optymalizacja.reg, niby pomaga przyspieszyć system, ale po tym system się nie zamyka! Mam nadzieję, że w logach będzie co trzeba zrobić / wywalić to!

 

OTL.txt - http://wklej.org/id/852448/

Extras.txt - http://wklej.org/id/852449/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie został dostarczony obowiązkowy log antyrootkit zrobiony w GMER. W OTL nie widać śladów infekcji w dosłownym rozumieniu, ale jest aktywne adware Web Assistant. Przy okazji będę usuwać szczątki po Firefox, który wygląda na odinstalowany. Patrz do spoilera:

 

 

 

1. Odinstaluj Web Assistant w dwóch miejscach: w Google Chrome w Rozszerzeniach oraz przez Dodaj / Usuń programy.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
D:\Documents and Settings\userr\Dane aplikacji\Mozilla
D:\Program Files\Mozilla Firefox
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\mozilla.org]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MozillaPlugins]
 
:OTL
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0ECDF796-C2DC-4d79-A620-CCE0C0A66CC9}: "URL" = "http://search.babylon.com/?q={searchTerms}&affID=113480&tt=3012_7&babsrc=SP_ss&mntrId=a2c282d40000000000000019db6b0f87"
IE - HKCU\..\SearchScopes\{CFF4DB9B-135F-47c0-9269-B4C6572FD61A}: "URL" = "http://mystart.incredibar.com/mb178/?search={searchTerms}&loc=IB_DS&a=6PQG1eaKoF&i=26"
O16 - DPF: {CAFEEFAC-FFFF-FFFF-FFFF-ABCDEFFEDCBA} "http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_32-windows-i586.cab" (Reg Error: Key error.)
O20 - Winlogon\Notify\WgaLogon: DllName - (WgaLogon.dll) -  File not found
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (Apache2.2)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] --  -- (EagleXNt)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\VBoxNetFlt.sys -- (VBoxNetFlt)
DRV - [2012-04-12 18:21:14 | 000,104,752 | ---- | M] (Oracle Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- D:\WINDOWS\system32\drivers\VBoxNetAdp.sys -- (VBoxNetAdp)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras) oraz zaległy GMER.

 

 

 

 

 

PS. Mam jeszcze jeden problem. Dodałem do rejestru klucz o nazwie optymalizacja.reg, niby pomaga przyspieszyć system, ale po tym system się nie zamyka! Mam nadzieję, że w logach będzie co trzeba zrobić / wywalić to!

 

Przeklej treść pliku optymalizacja.reg do posta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie komentujesz czy usunięcie adware coś usprawniło. Nadal brak logów. Co do tego "optymalizacja.reg", to ma on kilka punktów, które można poddać dyskusji.

 

; Wyłączanie podsystemu POSIX 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\SubSystems]

"Optional"=-

"Posix"=-

 

Nie ma żadnego znaczenia. POSIX nie jest nawet aktywny na XP ...

 

; Wyładowanie nieużywanych bibliotek .dll z pamięci RAM

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL]

@="1"

 

Nie działa na XP, nie potwierdzone, by to w ogóle istniało.

 

; Wyczyszczenie page file przy wyłączaniu 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001

 

To wydłuża zamykanie systemu, czasem wręcz znacznie.

 

Kieruję Cię do mojego artykułu, który wyjaśnia te cytowane rzeczy i parę innych: KLIK ("ANTY-optymalizacja - wadliwe edycje rejestru").

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zbyt dużej różnicy po usunięcia Web Assitenta nie odczułem. System nadal zamyka się 20 minut, a otwiera 5 :D

 

Jednak problem napotkałem z czym innym. Wykonałem skrypt (tak btw. tutaj log operacji z tego -> http://wklej.org/id/856119/), zrobiłem nowy log z OTL.exe (http://wklej.org/id/856133/), lecz po próbie zrobienia logu GMEREM, w środku, wyskoczył mi Blue Screen! Nie za bardzo rozumiem, co tam pisało, ale treść błędu na pewno, zaczynała się na IR coś takiego (dużo cyferek i liczb), a na końcu pisało Kończenie pamięci fizycznej komputera, czy coś takiego. Oczywiście musiałem zrestartować komputer.

Odnośnik do komentarza
System nadal zamyka się 20 minut, a otwiera 5

 

Skierowałam Cię przecież do mojego artykułu. Załatwił Cię plik "optymalizacja.reg" i czyszczenie pamięci wirtualnej przy zamykaniu systemu:

 

; Wyczyszczenie page file przy wyłączaniu 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]

"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000001

 

Należy to odkręcić, by zamykanie systemu wróciło do normy.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
co z tym Blue Screenem przy robieniu logu z GMER?

 

BSOD przy GMER to nic niezwykłego. Ale ... Nie przygotowałeś w ogóle podłoża do prawidłowego uruchomienia GMER (KLIK), wg OTL w tle działa sterownik SPTD od emulacji napędów wirtualnych:

 

DRV - [2012-08-01 11:24:18 | 000,477,240 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- D:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

 

Tak btw. mam już posprzątane?

 

Zadane operacje zostały wykonane.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Odwróć prawie cały "optymalizacja.reg" konfigurując wartości domyślne (z wyjątkiem EnablePrefetcher, bo jest w stanie domyślnym). Czyli zaimportuj plik o takiej postaci:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AlwaysUnloadDLL]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management]
"ClearPageFileAtShutdown"=dword:00000000
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control]
"WaitToKillServiceTimeout"="20000"
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CiSvc] 
"Start"=dword:00000003
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\stisvc] 
"Start"=dword:00000003
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] 
"EnableQuickReboot"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"ClearRecentDocsOnExit"=-
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 
"ClearRecentDocsOnExit"=-
 
[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"AutoEndTasks"="0"
"HungAppTimeout"="5000"
"WaitToKillAppTimeout"="20000"
 
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer] 
"NoSaveSettings"=-

 

Po imporcie pliku zrób dwa resety.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...