Skocz do zawartości

Wirus Ukash - blokada kompa


marczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak wiadomo wirus powszechnie wszystkim znany, dopadł i mnie.

Zostały na komputerze wykonane czynności z tej strony

http://www.cert.pl/news/tag/ukash

http://www.cert.pl/news/5707

 

niestety nic to nie pomogło.

 

Skanowany był także w Kaspersky Rescue Disk 10, też nic nie pomogło a nawet nic nie znalazł ;/

 

Dzisiaj wykonałem nastepujace czynnosci.

Odinstalowałem avasta, po tej akcji wszystko co jest zwiazane z siecia (Karta wifi i eth) zostały zablokowane i nie dzialaja, potem zainstalowałem Norton Internet Security 2012 a ten nic nie wykrył.

Potem zrobiłem przywracanie systemu do momentu odinstalowania avasta i on teraz jest.

 

Pomysły się skończyly wiec proszę o pomoc.

 

w załącznikach logi

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Instrukcje nie działają, bo jest tu inny wariant. Infekcja uruchamia się przez ten skrót:

 

O4 - Startup: C:\Users\euro\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk = C:\ProgramData\lsass.exe (Microsoft Corporation)

 

Usuwanie tego jest proste:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\reyalpclv.pad
C:\Users\euro\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk
C:\RECYCLER
 
:Reg
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Default_Page_URL"=-
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany, a blokada zniknie.

 

2. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (już bez Extras).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zadanie wykonane. Przejdź do tej porcji czynności:

 

1. W OTL uruchom Sprzątanie, które skasuje z dysku OTL wraz z kwarantanną. Przez SHIFT+DEL możesz dokasować te odpadki:

 

[2012-10-16 08:53:01 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files (x86)\Common Files\Symantec Shared

[2012-10-16 08:40:18 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files\Symantec

[2012-10-16 08:39:36 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security

[2012-10-16 08:39:35 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\Norton

[2012-10-16 08:39:25 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\ProgramData\NortonInstaller

[2012-10-16 08:39:25 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Program Files (x86)\NortonInstaller

[2012-10-15 21:34:25 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Quarantine

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

3. Zaktualizuj wyliczone poniżej aplikacje: KLIK. Log notuje wersje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

64bit: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F86416022FF}" = Java™ 6 Update 22 (64-bit)

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216022FF}" = Java™ 6 Update 22

"{89F4137D-6C26-4A84-BDB8-2E5A4BB71E00}" = Microsoft Silverlight

"{90140011-0066-0415-0000-0000000FF1CE}" = Microsoft Office Starter 2010 - Polski ----> doinstaluj pakiet SP1

"{E633D396-5188-4E9D-8F6B-BFB8BF3467E8}" = Skype™ 5.1

"Adobe Flash Player ActiveX" = Adobe Flash Player 11 ActiveX (wtyczka dla IE) ----> sprawdź wersję

"Adobe Flash Player Plugin" = Adobe Flash Player 11 Plugin (wtyczka dla Opera/Firefox) ----> zdaje się być najnowsza

 

CHR - plugin: Silverlight Plug-In (Enabled) = C:\Program Files (x86)\Microsoft Silverlight\5.0.61118.0\npctrl.dll

 

Zwracam uwagę, są tu dwa wystąpienia Java (32-bit i 64-bit). obie stare, toteż obie odinstaluj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Problem z kartami sieciowymi nie pochodzi z moich modyfikacji. To konsekwencja instalacji na linii Avast Symantec w połączeniu z cofaniem Przywracania systemu. Mówiłeś:

 

Odinstalowałem avasta, po tej akcji wszystko co jest zwiazane z siecia (Karta wifi i eth) zostały zablokowane i nie dzialaja, potem zainstalowałem Norton Internet Security 2012 a ten nic nie wykrył.

Potem zrobiłem przywracanie systemu do momentu odinstalowania avasta i on teraz jest.

 

Do sprawdzenia wstępnie:

 

1. Odinstaluj Avast tradycyjną drogą przez Panel sterowania.

 

2. Wejdź do Trybu awaryjnego i użyj narzędzia: Norton Removal Tool + Avast Uninstall Utility.

 

3. Wejdź do Trybu normalnego i sprawdź co jest w menedżerze urządzeń. Jeśli nadal będą wykrzykniki, odinstaluj wszystkie tego typu urządzenia i zresetuj system.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Logi z OTL tu nic nie wnoszą do sprawy i je usuwam. Jak mówię, te ingerencje w kartach sieciowych wyglądają na pochodne od antywirusów, bo przy kombinowaniu z nimi to się stało. Co się dzieje przy deinstalowaniu wadliwych urządzeń? Następnie, we Właściwościach przykładowego urządzenia w karcie Szczegóły z menu wybierz pozycje Filtry wyższe klasy + Filtry niższe klasy (nie wszystkie pozycje mogą być obecne) i przepisz co tam się pokazuje.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przy aktualizacji "Kontroler ethernet" czyli Realtek PCIe GBE Family Controller, wyskakuje komunikat

 

System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Parametr jest niepoprawny

 

Wchodze w szczegóły i niestety żadnych filtrów tam nie ma ;/

 

zaś przy drugim jest tak

"Kontroler sieci" czyli Atheros AR9285 Wireless Network Adapter komunikat jest taki sam

 

System Windows odnalazł oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia, ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go. Parametr jest niepoprawny

 

W szczegółach jest cos takiego

Filtry Wyższe Urządzenia - wartość "vwifibus" i tylko tyle mam ;/

 

W karcie klawiatury znalazłem Filtry Wyższe klasy i tam jest komunikat "kbdclass"

Odnośnik do komentarza

Zanim poproszę Cię o rejestr, to jeszcze spróbuj zresetować ustawienia sieciowe.

 

reg delete HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Network /v Config /f
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
pause

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.BAT

 

Kliknij prawym na plik i wybierz Uruchom jako Administrator. Zresetuj system.

 

 

W karcie klawiatury znalazłem Filtry Wyższe klasy i tam jest komunikat "kbdclass"

 

Nie dotyczy sprawy. Określone filtry na urządzeniach są standardem Windows.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...