Skocz do zawartości

Małe lecz męczące problemy z Win7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieje że pisze ten post w dobrym dziale, jeżeli nie to bardzo przepraszam i prosze o przeniesienie do odpowiedniego.

 

System to Windows 7 HomePremium z SP1. Problem jaki z nim występuje to zniknięcie wszystkich skrótów z menu startu i paska zadań, oraz brak możliwości przypięcia czegokolwiek do tych elementów. Co ciekawe, jeżeli instaluje się jakiś program, który ma możliwość utworzenia skrótu w tych miejscach to taki skrót powstaje, lecz nie można go juz usunąć. Czytałem o różnych programach które usuwają strzałki przy skrótach, lecz na tym komputerze nie było to nigdy robione, a po kliknięciu PPM na jakiejkolwiek ikonie na pulpicie występuje opcja "przypnij do menu start" i "przypnij do paska zadań" lecz po wybraniu nic sie nie dzieje. Zauważyłem też że problem jest z przypisaniem programów domyślnych do niektórych plików (np. plików OpenOfficowych) a także jeżeli wybierze się w "opcjach folderów" by system pokazywał pliki ukryte i systemowe to komputer nie reaguje na to i dalej pliki są poukrywane.

 

Czy ktoś się spotkał z takimi problemami?

 

w załączniku logi z OTL'a gdyż mam podejrzenia że może to być sprawka jakiegoś robaka.

 

Z góry dziękuje za rady.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Przecież te logi z OTL są kompletnie nieczytelne, wszystko sklejone. Pobierz je i sam zobacz co w nich się pokazuje. Proszę o ponowne zrobienie logów i podstawienie prawidłowych w pierwszym poście. Logi na teraz nie są sprawdzone, ale podejrzewam, że temat i tak wyniesie się do działu Windows 7, bo wiele objawów sugeruje coś całkiem innego niż ingerencje infekcji:

 

 

Problem jaki z nim występuje to zniknięcie wszystkich skrótów z menu startu i paska zadań, oraz brak możliwości przypięcia czegokolwiek do tych elementów. Co ciekawe, jeżeli instaluje się jakiś program, który ma możliwość utworzenia skrótu w tych miejscach to taki skrót powstaje, lecz nie można go juz usunąć. Czytałem o różnych programach które usuwają strzałki przy skrótach, lecz na tym komputerze nie było to nigdy robione, a po kliknięciu PPM na jakiejkolwiek ikonie na pulpicie występuje opcja "przypnij do menu start" i "przypnij do paska zadań" lecz po wybraniu nic sie nie dzieje. Zauważyłem też że problem jest z przypisaniem programów domyślnych do niektórych plików (np. plików OpenOfficowych) a także jeżeli wybierze się w "opcjach folderów" by system pokazywał pliki ukryte i systemowe to komputer nie reaguje na to i dalej pliki są poukrywane.

 

Podaj ogólny skan na określone powiązane miejsca. Uruchom SystemLook x64 i w oknie wklej:

 

:reg
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders
HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile

 

Klik w Look i przedstaw wynikowy raport.

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
16.11.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...