Skocz do zawartości

Samoczynne zamykanie aplikacji, dzwięk "klikania" w tle


Mancol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Widzę, że przenieśliście się na zupełnie inne forum, jednak dla mnie jak i dla innych szukających pomocy nieważne gdzie ważne jaką pomoc się otrzymuje :)

To tyle tytułem wstępu wiem, że forum jest jeszcze w powijakach, macie dużo pracy przy starcie, jednak pozwolę sobie założyć jeden z pierwszych "problemowych" tematów.

 

Otóż sytuacja wygląda następująco. Mam mocno przepełniony dysk, od pewnego czasu wszystko pracuje zdecydowanie wolniej. Nod32 niczego podejrzanego nie wykrywa, nie ma także jakiś pamięciożernych procesów. Niepokoi mnie właśnie zdecydowanie wolniejsza praca komputera, niekiedy przy pracy programy potrafią samoczynnie się zamykać (często również zawiesza się firefox), a jako, że często słucham muzyki robiąc cokolwiek, bez wykonywania jakiś operacji czy przeglądania stron, czasami w tle słyszę "klikanie" identyczny dźwięk występujący jak przy otwieraniu folderów w win xp.

 

Proszę o diagnozę i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Piszesz, że masz mocno przepełniony dysk. Dlatego proponowałbym go wpierw trochę opróżnić z niepotrzebnych śmieci.

 

W tym celu przydatny okazać się może np CCleaner, dodatkowo defragmentacja dysku. Tylko pamiętać należy o tym, że jeśli dysk jest zbytnio przepełniony to defragmentowanie może okazać się niemożliwe.

 

Co do tego klikania, jest ono słyszalne w głośnikach czy może jak sugeruje switch48 gdzieś z wnętrza czyli np. HDD?

 

Powracając do mocno przepełnionego dysku. Obecnie HDD to nie jest jakiś wielki wydatek by sobie ułatwić życie z nawałem danych. Obojętne czy jest to komputer stacjonarny czy laptop. Przy laptopie może jest tylko taka różnica, że dyski 2,5" mogą (lecz nie muszą) być droższe. Ja na ten przykład w laptopie miałem tylko dysk 200GB, który okazał się za "ciasny". Kupiłem więc dysk zewnętrzny USB o pojemności 400GB, który udało mi się kupić dosyć tanio, sklonowałem dysk w Laptopie i mam o raz tyle miejsca więcej na HDD. :)

Odnośnik do komentarza

Witam

Ja bym proponował takie rozwiązanie

1. Skopiować wszystkie dane na wszelki wypadek - w bezpieczne miejsce np. Dropbox.com, lub na inny dysk zrobić kopie bezpieczeństwa.

2. Sprawdzić dysk czy nie ma "Bad" sektorów co może powodować wolniejszą pracę, chodź wątpcie , podejrzewam ze może dysk ci padać, a jeśli głowica uderzała by o dysk, czyli to tak zwane stukanie to wcześniej czy później dysk się do końca zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...