Skocz do zawartości

Czym grozi długi czas nieużywania drukarki atramentowej?


PierreNik

Rekomendowane odpowiedzi

JW.

 

Mój tato dowiedział się na giełdzie, że obie nasze drukarki są na 100% do wyrzucenia, jeżeli nie były używane przez okres 6-miesięcy. Czy to prawda i czy można być tego pewnym? Czy można to jakoś sprawdzić, zanim kupi się nowy tusz? Z jakiego powodu tak się dzieje?

 

Osobiście mam wrażenie, że te drukarki będą działać z nowym tuszem, ale to tylko wrażenie. Wydaje mi się, że ta starsza drukarka nieraz miała przerwy w pracy (ok 4 miesiące), a potem po kilku razach znów normalnie drukowała.

 

Jedną drukarkę mam starą i tanią HP Photosmart 7260. Warta jest ok 25zł, a toner z tuszem około 45zł najtańszy. Druga drukarka jest już dużo nowsza (roczna) i była kupowana za 1.000zł - Canon PIXMA iP90v - najtańsze zamienniki kosztują ok 15zł.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zasycha się tusz w głowicy ,w większości nowe drukarki mają osobną głowię i osobny tusz, w starych HP głowica była zintegrowana z pojemnikiem na tusz więc przy wymianie wkładu wymieniało się i głowicę. Jak sprawdzić..kupić tusz i drukować nie ma innej metody, Faktem jest że drukarkę atramentową powinno się raz na 2 tygodnie przedmuchać drukując cokolwiek w kolorze i czerni. Na 100% to się umrze i zapłaci podatki :P. Jeśli głowica się zaschła to są metody które można wypróbować żeby ją odetkać. Sugeruje jak najszybciej kupić tusze i cos wydrukować, z doświadczenia wiem że Canon-y są bardzo wrażliwe na nie drukowanie. Jak ktoś drukuje tak sporadycznie lepszym wyjściem jest laser.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za tą poradę. W takim razie sprawdzę Canona. :)

 

// i już jestem po sprawdzeniu Canona. Okazało się, że działa bez zarzutu. Co prawda za pierwszym razem zbierał się do tego wydruku z 20min, a bateria była bardzo wyczerpana, ale najważniejsze że teraz wszystko pięknie działa. Zaś starego hapeka nie uruchamiam, gdyż atrament do niego kosztuje tyle, że nie opłaca się z niej korzystać. Zapewne też nikomu go nie sprzedam nawet za 20zł mimo, że jak podejrzewam, jest również sprawny.

 

No i udowodniłem, że Pan z giełdy zajmujący się tuszami i drukarkami, nie bardzo się zna, skoro twierdzi że na 100% drukarka nie będzie działać :D

Edytowane przez PierreNik
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...