Skocz do zawartości

Problem z komputerem - system nie chce się załadować


zubek29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam pomocy z komputerem ale jak narazie nikt nie zdołał mi pomóc nawet na forum dobreprogramy.pl (http://forum.dobrepr...c-t504424.html mój problem) więc pomyślałem że napiszę tutaj. Otóż przeglądałem sobie internet i komputer się zawiesił (chodź zwykle tego nie robi) po czym zresetowałem komputer (może zbyt szybko) i gdy czekałem na włączenie komputera pojawił mi się komunikat "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" wiele razy resetowałem komputer ale nic to nie dawało. Czytałem w innych podobnych wątkach że to zwykle wina dysku twardego ale gdy wejdę w BIOS to mogę ustawić boot priority i hard drive tzn. chwilę temu odłączyłem dysk i podłączyłem z powrotem i teraz pisze SATA .....jakieś oznaczenia..... ale to chyba to samo? Potem włączyłem tryb awaryjny i debugowanie systemu (chodź nie wiem czemu to służy) ale po długim oczekiwaniu pojawił się tylko czarny ekran... i teraz po tym debugowaniu zamiast wyskakiwania komunikatu normalnie ładuje się system po czym pojawia się czarny ekran i tylko myszka. Nie mam pojęcia co zrobić. Oto mój log z FRST http://wklej.org/id/838673/. Z góry dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś mi chcę naprawdę pomóc to polecam zajrzeć link z dobrychprogramów.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A jaki powód zakładania tematu w dziale diagnostyki infekcji? Przenoszę do działu systemowego. Log z FRST to nawet nie wykrywa dysku z systemem, podaje listę takich oto urządzeń:

 

1 Drive g: (LRMCFRE_PL_DVD) (CDROM) (Total:2.4 GB) (Free:0 GB) UDF

2 Drive h: () (Removable) (Total:3.73 GB) (Free:3.42 GB) FAT32

3 Drive x: (Boot) (Fixed) (Total:0.03 GB) (Free:0.03 GB) NTFS

 

W związku z tym skan jest całkowicie bezużyteczny, a tych komunikatów nie można brać za odnośnik: "Attention: Could not load system hive.Attention: System hive is missing." + "Attention: Software hive is missing.". Pliki rejestru nie znalezione, bo FRST nie widzi dysku z Windows i skanuje wymienny H.

 

 

Czytałem w innych podobnych wątkach że to zwykle wina dysku twardego ale gdy wejdę w BIOS to mogę ustawić boot priority i hard drive tzn. chwilę temu odłączyłem dysk i podłączyłem z powrotem i teraz pisze SATA .....jakieś oznaczenia..... ale to chyba to samo?

 

Czy dysk twardy na pewno podłączyłeś tak jak poprzednio był podpięty?

 

 

Jeśli ktoś mi chcę naprawdę pomóc to polecam zajrzeć link z dobrychprogramów.

 

Mogłeś sobie darować tę uwagę, bo to jest oczywiste, że jeśli prowadzono gdzieś temat, należy obowiązkowo podać gdzie i co robiono. Zaś w samym temacie to właściwie nie ma nic ciekawego.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...