Skocz do zawartości

Problem z kolorami


kaen

Rekomendowane odpowiedzi

po włączeniu komputera wszytko wygląda normalnie oprócz plików Excel i Word które są czarno-białe.

Następnie po kilku minutach słychać krótki pisk w komputerze i na ekranie pojawią się na 1-2 sekundy mała ramka z logo XP i napis ,,czekaj ..., po czym pojawiają się kolory i wszystko jest już normalne. Zauważyłem, że problem ten pojawił się po wymianie w servisie płyty głównej.Czy można coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Skoro MOBO wymieniali w "servisie" - to nie ma się co dziwić. Przepraszam ,ale nie mogłem się powstrzymać.

Mało konkretów, najlepiej oddać sprzęt tam gdzie go składali, bo to będzie prawdopodobnie źródło problemu, jak nie bezpośrednie, to pośrednie. Gdybyś sam wymodził tę usterkę, to co innego, a tak ...

Swoją drogą, poprzednia płyta padła czy chodzi o modernizację? Zakładam, że to całkiem inna MOBO, system stawiany od nowa? Trudno wróżyć-albo sterowniki, albo coś ze sprzętem.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Przez ostatnie tygodnie bez zmian. Dlaczego wymieniłem płyte. Komputer nie chciał się uruchomić. Więc zaniosłem do Serwisu i tam powiedzieli że trzeba wymienić płytę główną, procesor, nagrywarkę i pamięć. Ponieważ sam jestem dziadkiem a wnuczki jeszcze nie potrafią mi pomóc więc piszę tu.Teraz ma płytę GA-H61M-S1, procesor Pentium Dual-Core G620 i DVD LG. Dodam jeszcze, że po starcie na sekundę pojawia się duży napis American Megatrends po czym następuje normalny start. Chwilowy brak kolorów w Excel specjalnie mi nie przeszkadza ale ciekawi dlaczego tak się dzieje oraz czy nie stanowi zagrożenia dla komputera.

Odnośnik do komentarza
i tam powiedzieli że trzeba wymienić płytę główną, procesor, nagrywarkę i pamięć.

Przypuszczam, że za to wszystko zapłaciłeś i to jest draństwo.

 

Dodam jeszcze, że po starcie na sekundę pojawia się duży napis American Megatrends po czym następuje normalny start.

To jest normalne.

 

Chwilowy brak kolorów w Excel specjalnie mi nie przeszkadza ale ciekawi dlaczego tak się dzieje oraz czy nie stanowi zagrożenia dla komputera.

Nie.

Ale jak to się objawia i czy tylko w tej aplikacji?

 

Pobierz HWInfo32 - zainstaluj - uruchom - pokaż obrazek z System Summary.

 

Też dziadek.

Odnośnik do komentarza

Problem został rozwiązany.W panelu sterowanie-opcje ud-ekran wyłączyłem duży kontrast.

A może jeszcze zmieniłem schemat kolorów.

Ponieważ karta DDR3 również była uszkodzona /trzy dżwięki po starcie/ więc myślałem, że to

może karta graficzna. Tym razem nie poszedłem do serwiu.Z pewnosci by coś znależli.

Dziękuje za chęć pomocy i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...