Skocz do zawartości

Firefox nie otwiera Onetu i Interii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Trafiłem na to forum w celu uzyskania pomocy w pozbyciu się problemu jakim jest nie otwieranie się niektórych witryn w Firefox'ie. Chodzi mi głównie o takie strony jak onet czy interia. Początkowo strona ładuje się normalnie po czym ekran się wybiela i na dole w pasku pojawia się informacja jakoby chciał łączyć się z www.google-analytics.com. Poszperałem trochę w sieci i wychodzi na to że jest to sprawka jakiegoś wirusa.

Niestety zanim tu trafiłem to zrobiłem loga programem combofix ( po przeczytaniu wstępu na tym forum wiem już że niepotrzebnie ale należy się przyznać).Dodam jeszcze że mam w domu komputer stacjonarny i laptopa połączone routerem i oba maja ten sam problem.

Proszę o informacje jak pozbyć się problemu na obu komputerach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logu z OTL nic aktywnego nie widać. Log z ComboFix wskazuje, że był tu rootkit TDL i niby ComboFix naprawiał zainfekowany sterownik:

 

Zainfekowana kopia c:\windows\system32\drivers\pci.sys została znaleziona. Problem naprawiono 

Plik odzyskano z - Kitty had a snack :P

 

Podobne objawy były w tym temacie, gdzie również hasał ten sam rootkit: KLIK. Czy na pewno objawy nadal występują po użyciu ComboFix? Jeśli tak, sprawa może mieć jakiś nawrót. Poproszę na wszelki wypadek o logi z narzędzi: MBRCheck + Kaspersky TDSSKiller. Jeśli cokolwiek byłoby wykryte przez Kasperskiego, nie naprawiaj tylko dobierz akcję Skip.

 

PS. Usuń także uTorrent z Autostartu i nie uruchamiaj go. Tak silna aktywność sieciowa inicjowana od razu przy starcie systemu oraz obecna przy analizie tematu infekcji jest niepożądana.

 

jak chce zrobić loga z GMERa to komp sie zamula i przywiesza

 

Nawet w Trybie awaryjnym?

 

Dodam jeszcze że mam w domu komputer stacjonarny i laptopa połączone routerem i oba maja ten sam problem.

 

Oczywiście każdy komputer musi być sprawdzony z osobna.

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Jest niestandardowy kod:

 

PhysicalDrive0 Model Number: ST3250620AS, Rev: 3.AAC   

PhysicalDrive1 Model Number: SeagateFreeAgent Pro, Rev: 4109

 

Size Device Name MBR Status

--------------------------------------------

232 GB \\.\PhysicalDrive0 Windows XP MBR code detected

SHA1: 858845D53EA37CAD905BAB010542C912FBC33C8C

465 GB \\.\PhysicalDrive1 RE: Unknown MBR code

SHA1: 639AC5CDF8A5CF3245975932C6A4215450A7B98F

 

Hmmm, prosiłam tylko o log, Ty nie miałeś robić naprawy na własną rękę, a jej się podjąłeś. I zacząłeś naprawiać zły dysk:

 

Enter your choice: Enter the physical disk number to fix (0-99, -1 to cancel): 0

 

Dysk 0 ma status prawidłowy, to dysk 1 ma kod podejrzany. Ten drugi dysk do czego służy, co na nim jest umieszczone?

Ponów naprawę, tym razem wpisując odpowiedni numer dysku, zatwierdź restartem komputera, a po tym podaj nowy log z MBRCheck (tylko log, żadnych dodatkowych napraw).

 

 

2. I czy jesteś pewien, że problem ze stronami nie występuje wtedy, gdy działa uTorrent w tle?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ jestem laikiem w tych sprawach to po prostu postępowałem wedle kroków podanych na stronie;)

 

 

Ale do rzeczy.... ten drugi dysk to dysk zewnętrzny na którym są praktycznie tylko archiwa filmów i muzyki a problem występuje również gdy uTorrent nie działa w tle ( póki co wyłączony całkowicie).

 

Mam nadzieje że tym razem zrobiłem odpowiedniego loga chociaż nie do końca pasuje mi ten opis " Ponów naprawę, tym razem wpisując odpowiedni numer dysku, zatwierdź restartem komputera, a po tym podaj nowy log z MBRCheck..."

MBRCheck_09.01.10_19.20.40.txt

Odnośnik do komentarza
Ponieważ jestem laikiem w tych sprawach to po prostu postępowałem wedle kroków podanych na stronie;)

 

Prośba o log to nie prośba o wykonanie dezynfekcji.

 

To nie jest log po zatwierdzeniu restartem. Proszę zresetuj komputer i zrób ponowny log z MBRCheck, żadnej naprawy już, tylko log.

Edytowane przez picasso
1.10.2010 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...