Skocz do zawartości

Błąd 'generic host process for win32'


avirra1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem- otóż, tuż po każdym włączeniu laptopa pojawia mi się błąd 'generic host process for win32', przez który często nagle wyłącza mi się internet, nie da się z nim połączyc, trzeba zrestartowac komputer oraz z głośników nie wydobywa się muzyka- nie mogę zmienic regulacji głośności, po naciśnięciu na głośniczek pisze, że muszę dodac sprzęt.) Mam Windows XP z SP 3. Przeszukiwałam fora, pytałam się, robiłam wszystko zgodnie z instrukcjami (przeskanowałam komputer Avastem, Malwarebytes, zainstalowałam łatki, użyłam WWDC, Seconifig XP i Bóg wie jeszcze co.), jednak błąd cały czas występuje. Wybaczcie, nie mam zielonego pojęcia na temat komputerów, staram się dokładnie czytac instrukcje i wykonywac wszystko wg. nich, ale na razie to nie skutkuje.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
I nie wiem, co to wszystko w tych plikach oznacza, ale mnie się to na dobrą sprawę wcale nie podoba.

 

Co masz na myśli? A w raportach nic co by wskazywało na czynną infekcję i temat zmienia dział. Tu trzeba będzie jeszcze wyczyścić adware, ale to przesuwam na potem, bo to rzecz podrzędna.

 

 

tuż po każdym włączeniu laptopa pojawia mi się błąd 'generic host process for win32', przez który często nagle wyłącza mi się internet, nie da się z nim połączyc, trzeba zrestartowac komputer oraz z głośników nie wydobywa się muzyka- nie mogę zmienic regulacji głośności, po naciśnięciu na głośniczek pisze, że muszę dodac sprzęt.) Mam Windows XP z SP 3.

 

Błąd ten jest nagrany w Dzienniku zdarzeń w postaci ("generic host process for win32" to po prostu opis procesu systemowego svchost.exe):

 

[ Application Events ]

Error - 2012-09-15 17:18:15 | Computer Name = ANDRZEJ-61ADDBB | Source = Application Error | ID = 1000

Description = Aplikacja powodująca błąd svchost.exe, wersja 5.1.2600.5512, moduł

powodujący błąd kernel32.dll, wersja 5.1.2600.5781, adres błędu 0x0004c1ce.

 

Błąd sam w sobie nie jest precyzyjny, aczkolwiek nasuwa mi skojarzenia. Wprawdzie tu jako moduł przyczynowy jest odwołanie do kernel32.dll, ale błąd "generic ..." jest też charakterystyczny dla przestarzałego oprogramowania HP: KB821690. W artykule jest punktowany inny moduł przyczynowy, wiem o tym, ale w Twoim systemie jest strasznie stary komponent HP:

 

========== Services (SafeList) ==========

 

SRV - [2006-03-03 22:03:10 | 000,069,632 | ---- | M] (HP) [Auto | Running] -- C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe -- (Pml Driver HPZ12)

 

Ta szczególna usługa Pml Driver HPZ12 jest hostowana przez svchost.exe. Proponuję na teraz przeprowadzić te działania:

 

1. Uruchom Autoruns i w karcie Services odptaszkuj pozycję Pml Driver HPZ12.

 

2. Zresetuj system i sprawdź czy błąd nadal występuje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...