Skocz do zawartości

QNAP i problem z polskimi znakami


Flavius

Rekomendowane odpowiedzi

W naszej firmie chcielibyśmy kopiować dane do serwera QNAP TS-459U ale jest jeden problem by to robić na masową skalę - mianowicie serwer ma problem z zapisem plików z polskimi znakami w nazwie mimo takich ustawień

post-510-0-90916700-1347954519_thumb.png

 

Klienty FTP wieszają się przy kopiowaniu plików z polskimi znakami -wystarczy w nazwie usunąć polskie znaki i kopiowanie pliku idzie bez problemu

 

Znalazłem poradnik jak to zmienić pernamentnie http://wiki.qnap.com.../Country_Locale

 

ale dosłownie tego wykonać się nie da - najpierw przy kompilacji języka polskiego wykrzaczały się takie błędy

 

post-2-0-11264600-1350449741_thumb.jpgpost-2-0-52181000-1350449742_thumb.jpg

 

Za poradą jaką znalazłem gdzieś na jakimś forum linię 920 usunąłem z pliku pl_PL a resztę błędów dot jednostek miar i monet podmieniłem z pliku en_US

i chyba to pomogło bo:

 

post-2-0-82551100-1350449743_thumb.jpg

 

ale tu zaczyna się problem: jeśli zmienię domyślny język za pomocą komendy export to pozornie wszysko jest ok komenda locale zwróci wszystko na pl_PL.UTF-8 i kopiowanie plików z polskimi znakami działa...ale tylko kilka minut - skopiuje 2,3 a potem znów się zawiesza.Diagnozuję jeszcze raz ustawienia językowe za pomocą komendy locale.....i co się okazuje? - że znowu jest wszystko po staremu czyli źle - wszystko jest ustawione na en_US.UTF-8 ....i to jest własnie zagadnienie mego tematu:Jak na trwale zmienić w QNAP język?

 

 

EDIT 19.09.2012 15.30

 

Wydaje się że jest znaczący postęp - wprawdzie dzisiaj rano okazało się że coś usunęło skompilowany język polski i musiałem tę procedurę powtórzyć ale w końcu udało mi się wymusić na QNAPie język polski - wyedytowałem plik /etc/profile

 

post-510-0-94222600-1348062358_thumb.png

 

i póki co trzyma ustawienia (no i oczywiście kopiowanie też działa bez zastrzeżeń) jednakże ze słowem zwycięstwo wstrzymam się jeszcze kilka dni aby mieć pewność że serwer się nie rozmyśli i znowu sobie nie przywróci ustawień domyślnych ^_^

 

//edit 03.10.2012 -nie widzę dalszych problemów i temat uważam za rozwiązany -do zamknięcia//

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...