Skocz do zawartości

Combofix zawiesza się


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w opstatnim czsasie kiedy chciałem uruchomić combofixa pojawił się komunikat: w przypadku mocno zainfekowanych plików czas skanowania może się nieznacznie przedłużyć...no i komputer pochodzi troche tzn widzę że procesor pracuje po czym po kilku chwilach zawiesza się moge pomachać kursorem i tyle nic więcej, wcześniej nie miałem tego problemu i nie wiem co to może być. Pojawił się również inny problem tzn. nie mogę ściągneć np: jednego darmowego programu ze strony domowej mi: Freemake Video downloader - proces ściągania zaczynasię poczym transfer spada praktycznie do 1,2 kb/s i nic czas pokazuje 0:00 i staje i nie idzie (mam łącze 8mb) z innymi programami nie mam tego problemu ściągam normalnie a ten FVD wcześniej też mogłem normalnie ściągac tylko teraz coś zaczęło szwankować i nie wiem oco chodzi. Próbowałem już różnymi programami to wyleczyć mi.:Ad aware, Ewido, Malwarebytes (anti malware), CCcleaner. Dr. Web, Spybot serach and destroy. Nie wiem już teraz co moze być źle zamieszczam logi z OTL i GMER Dzięki za pomoc i pozdrawiam

OTL.Txt

OTL Extras.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na temat uruchamiania ComboFix: KLIK. To nie jest zwyczajny skaner. I nie będziemy go uruchamiać, bo nie ma do tego podstaw.

 

W raportach nie widać jawnych oznak infekcji, choć w GMER jest kilka zastanawiających fragmentów (niesprecyzowany wątek w sekcji Threads). Ale skan GMER robiłeś przy czynnym sterowniku emulacji napędów wirtualnych (nie wykonane ogłoszenie), który może wyjaśniać określone rekordy:

 

DRV - [2012-09-07 13:33:19 | 000,242,240 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

 

O4 - HKU\S-1-5-21-1708537768-329068152-839522115-1003..\Run: [DAEMON Tools Lite] C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLite.exe (DT Soft Ltd)

 

 

Próbowałem już różnymi programami to wyleczyć mi.:Ad aware, Ewido, Malwarebytes (anti malware), CCcleaner. Dr. Web, Spybot serach and destroy.

 

Pogrubione to starocie, mało przydatne w dzisiejszych warunkach. Ewido nie żyje, nie spodziewaj się że 6-letni program cokolwiek pożytecznego zdziała:

 

SRV - [2006-06-16 16:38:44 | 000,172,032 | ---- | M] (Anti-Malware Development a.s.) [Auto | Running] -- C:\Program Files\ewido anti-spyware 4.0\guard.exe -- (ewido anti-spyware 4.0 guard)

 

Taki zakres czasowy w świecie infekcji to przepaść.

 

 

Pojawił się również inny problem tzn. nie mogę ściągneć np: jednego darmowego programu ze strony domowej mi: Freemake Video downloader - proces ściągania zaczynasię poczym transfer spada praktycznie do 1,2 kb/s i nic czas pokazuje 0:00 i staje i nie idzie (mam łącze 8mb) z innymi programami nie mam tego problemu ściągam normalnie a ten FVD wcześniej też mogłem normalnie ściągac tylko teraz coś zaczęło szwankować i nie wiem oco chodzi.

 

Może ESET Smart Security i jego wbudowany firewall tu bruździ. Tu zresztą system jest zgwałcony antywirusami. Połączenie ESET Smart Security + Ad-aware Antivirus + Microsoft Security Essentials to niedopuszczalna kombinacja. Bardzo dobry powód, by zablokować nawet rozruch systemu.

 

 

 


Czyli na teraz widzę następujące akcje:

 

1. Redukcja oprogramowania zabezpieczającego. Usuwasz nadwyżkę w antywirusach (w systemie ma pozostać tylko jeden wybrany antywirus) oraz archaiczny ewido anti-spyware 4.0.

 

2. Odinstaluj DAEMON Tools Lite, zresetuj system. Ponów skan GMER.

 

3. Kosmetyczne czyszczenie adware i odpadków. Na początek odinstaluj V9 Homepage Uninstaller. Następnie uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
IE - HKU\S-1-5-21-1708537768-329068152-839522115-1003\..\SearchScopes\{6ED64266-A144-4573-82F7-2CEE71816ABB}: "URL" = "http://websearch.ask.com/redirect?client=ie&tb=FF&o=14594&src=crm&q={searchTerms}&locale=en_US&apn_ptnrs=FV&apn_dtid=YYYYYYYYPL&apn_uid=e15e9484-4669-4eb7-b602-6bea5f486b49&apn_sauid=B7C9AFB6-A099-4DA9-8145-78CED2EB49CA"
O3 - HKU\S-1-5-21-1708537768-329068152-839522115-1003\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - No CLSID value found.
O4 - HKLM..\Run: [Adobe ARM] ; c:\program files\common files\adobe\arm\1.0\adobearm.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [QuickTime Task] ; "c:\program files\quicktime\qttask.exe" -atboottime File not found
O4 - HKLM..\Run: [sunJavaUpdateSched] ; c:\program files\common files\java\java update\jusched.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [HotKeysCmds] ; c:\windows\system32\hkcmd.exe File not found
[2012-09-12 19:42:22 | 000,444,149 | R--- | M] () -- C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hosts.20120912-200932.backup
[2012-07-15 21:50:22 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Ask
[2012-06-30 08:24:28 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\LogSys
[2012-06-30 08:24:48 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Documents and Settings\Michał\Dane aplikacji\LogSys
 
:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore]
 
:Services
PEVSystemStart
 
:Commands
[emptytemp]

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (bez Extras).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Z logów nic więcej nie wynika.

 

1. Doczyść szczątki po odinstalowanym Ad-aware i innych skanerach. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Files
C:\Program Files\Ad-Aware Antivirus
C:\Program Files\Spybot - Search & Destroy
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\GFI Software
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Spybot - Search & Destroy
C:\Documents and Settings\Gość\Dane aplikacji\Ad-Aware Antivirus
C:\Documents and Settings\LocalService\Dane aplikacji\Ad-Aware Antivirus
C:\Documents and Settings\NetworkService\Dane aplikacji\Ad-Aware Antivirus
C:\Documents and Settings\Michał\Dane aplikacji\Ad-Aware Antivirus
C:\Documents and Settings\Michał\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Sunbelt Software
C:\Documents and Settings\Michał\DoctorWeb
C:\WINDOWS\System32\rp_stats.dat
C:\WINDOWS\System32\rp_rules.dat
C:\WINDOWS\System32\statistics.dat
 
:Services
SBRE

 

Klik w Wykonaj skrypt. Gdy skrypt ukończy działanie, w OTL zastosuj Sprzątanie.

 

2. Wyczyść foldery Przywracania systemu: KLIK.

 

 

Jednak coś z tym freemake video downloader wciąż jest nadal nie moge go ściągnąć

 

Odinstalowałeś ESET, ale upewnij się, że nie pozostały gdzieś zagrzebane jego szczątki. Z poziomu Trybu awaryjnego uruchom narzędzie ESET Uninstaller.

 

 

 

PS. Apropos napisał = jestem kobietą.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...