Skocz do zawartości

Thunderbird - Brak możliwości usunięcia wiadomości


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Problem przedstawia się jak powyżej. Co ciekawe, nie można usuwać maili tylko z folderu konta głównego (tego pierwszego, które było podpięte pod program i zarazem jest głównym). Kiedys działało bardzo długo, w którymś momencie przestało działać. Początkowo sprawę zlekceważyłam, ale teraz juz mi bardzo przeszkadza ta niemozność kasowania. Tak samo po oznaczeniu wiadomości jako "niechcina" nie leci ona do "niechcianych", tylko zostaje sobie radośnie w folderze głównym otagowana płomieniem. Ani tego skasować nie mozna ani nic. Zaznaczam, że żadnych ustawiań nie zmieniałam. Pomyślałam, że któraś aktualizacja mogła namieszać, ale w opcjach wszystko jest jak było przed katastrofą. Pewnie mogłabym skopiować potrzebne foldery, wywalić program, zainstalować nowy, wkleić foldery etc. ale może można to jakoś łatwo naprawić? Może być i trudno i wymagająco... wszystko jest lepsze od uczenia programu na nowo reguł wywalania bzdur...

 

Thunderbird 14.0. Program pracuje pod win7 64bit.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To mozna tak? Z wyższej do niższej wersji bezbolesnie przejść? I moje maile nie pofruną w cyberniebyt? Rozumiem, ze mam potem nie aktualizować programu? Tego Thunderbirda, to mam od wersji 10.0 i gdzieś pomiędzy to się wysypało.

 

Edit: Rzeczywiscie nic nie zginęło (oczywiście skopiowałam inboxy), ale problem nie zniknął. nadal nie mozna kasować wiadomości z maila głównego.

Edytowane przez ayla
Odnośnik do komentarza

Nic to nie pomogło. Nadal nie działa.

 

Może to jakiś zabawny wirus, albo inny smieć?

 

No a może ktos mi pokaże paluchem gdzie program przechowuje reguły niechcianych? Da się to skopiować do nowego, prawda? W sensie do nowej instalacji. To jest ten plik msgFilterRules?

Edytowane przez ayla
Odnośnik do komentarza

Zrób kopie profilu przy pomocy Mozilla Backup. Możesz wybrać co ma zostać skopiowane, np hasła maile. http://mozbackup.jasnapaka.com/

Następnie odinstaluj Thunderbirda. http://mozillapl.org...ile#Thunderbird

 

Zainstaluj ponownie i wgraj nowy profil, (to co skopiowałaś), proponuje tylko maile i hasła, ten z kopi MozillaBackup. I sprawdź czy mozesz kasować wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...