Skocz do zawartości

Pozostałości nieistniejącego konta


FWaldek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa ma się tak. Podczas logowania się do systemu (XP) wyskakuje okienko z komunikatem:

"Zalogowanie w systemie nie było możliwe. Sprawdź, czy używana przez Ciebie nazwa użytkownika i hasło są poprawne, a następnie wpisz hasło ponownie. W haśle rozróżniane są wielkie i małe litery." Dodam że mam klasyczny ekran logowania w którym pojawia się w nazwa użytkownika Użytkownik z pustym hasłem próba zalogowania się na to konto kończy się wyżej wymienionym komunikatem. Moja prośba skierowana jest o pomoc w skasowaniu nieistniejącego konta i nałożenie na inne konto (MG) auto logowania.Dołączam logi ze skryptu sid.vbs oraz UserProfilesView.

SID.txt

users.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To ciekawe ... UserProfilesView to widzi, ale nie sid.vbs. Wg UserProfilesView to konto ma zupełnie wymazaną nazwę, nie posiada żadnych parametrów wskazujących na czynność konta, a także jest podejrzenie, że jego folder jest niekompletny (waga rejestru przeliczona na zero) lub w ogóle nie istnieje.

 

 

1. Start > Uruchom > regedit i wytnij z rejestru ten klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-1-5-21-1214440339-1957994488-1417001333-1003

 

O ile jest (log wskazuje, że nie) skasuj z dysku powiązany folder:

 

C:\Documents and Settings\Użytkownik

 

Przy braku nazwy zapewne tego nie ma, ale na wszelki wypadek: w Panelu sterowania w aplecie kont upewnij się, że go tam brak (jeśli by było, to uruchomić proces usuwania). Jeśli to XP Pro, to do obejrzenia jeszcze przystawka Start > Uruchom > lusrmgr.msc

 

 

2. Autologowanie konta MG wprowadzisz następującym sposobem: Start > Uruchom > control userpasswords2, odznacz pole "Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło", na komunikacie wypełnij dane swojego konta.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za zwłokę, przez kilka dni nie miałem lapka więc nie mogłem zadziałać.

1.Jak zwykle (a może to niezwykłe) trafiasz w sedno, usunięcie wspomnianego klucza eliminuje przyczynę wyświetlania się komunikatu.

Na dysku nie istnieje folder Użytkownik w katalogu Documents and Settings ponieważ został on usunięty właśnie za pomocą tej przystawki (lusrmgr.msc) lecz chyba coś nie poszło wtedy tak jak trzeba.

2.Zrobione.

Dziękuje Bardzo.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...