Skocz do zawartości

7-Zip Data error


Lurien

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, posiadam pewien problem od tygodnia:

Ściągnięte pliki większego kalibru, ważące powyżej 1gb są skorumpowane. Podam dwa przykłady bowiem, próbowałem ściągnąć WoW'a pod nowy patch i przy instalacji pojawił się owy problem. Ściągnąłem raz jeszcze i nadal nic. Problem pojawił się przy innej grze, również wyskoczył mi komunikat iż pliki są skorumpowane, lecz przy drugim podejściu do instalacji gra zainstalowała się poprawnie. Niestety była to jednorazowa pomyślna próba gdyż kolejna rzecz nie zainstalowała się i kolejna i kolejna. Przy każdej pojawiał się owy komunikat z corrupted data albo 7-Zip Data error.

Przyczyny niestety nie znalazłem, ale na potrzeby znalezienia problemu przeprowadziłem test RAMu Memtestem, który przy parugodzinnym szukaniu nic nie wykrył. Zauważyłem jednak iż pliki, których nie trzeba rozpakowywać tudzież gotowe filmy ściągnięte torrentem albo przeglądarką działają poprawnie. Problem być może jest w tym 7-Zipie, którego usunąłem całkiem zastępując najnowszym winrarem ale problem nadal się powtarza. Prosiłbym o pomoc w tym dosyć frapującym problemie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pliki ściągam z różnych źródeł, nie są to jednak warezy ale linki rekomendowane jak to było w przypadku wowa z oficjalnej strony. Większość przypadków polega na tym iż musze ściągnąć managera wpierw aby daną rzecz ściągnąć.

Ilość wolnego miejsca na dysku "C" na który ściągam pliki i potem chce je zainstalować wynosi 14GB. Dysk "D" posiada zaledwie 4 GB wolnego miejsca. Defragmentuje komputer co 2 tygodnie gdy przeprowadzam optymalizacje przez Advanced System Care.

Teraz pobrałem plik video z anime poprzez Google Chrome, plik działa poprawnie dlatego nadal sądze iż jest tutaj jakiś problem z wypakowywaniem plików a jak wspomniałem winrara mam najnowszego, wczoraj pobrałem najnowszego 7-Zipa również.

Odnośnik do komentarza

W trakcie zmiany antywirusa, wyskoczył mi błąd z install managerem. Odinstalowałem Service Packa 3 aby raz jeszcze go zainstalować. Taki błąd wystąpił już raz i ponowne zainstalowanie service packa pomogło. Niestety jak się okazało czyszczenie komputera jakimś cudem usunęło pare plików systemowych w tym ten od kryptografii i nie mogę zainstalować service packa. Wiem iż całkiem prosto jest odzyskać utracone pliki używając scannow z płytą windows xp. Niestety płyty nie posiadam bowiem system zainstalowano mi odrazu w sklepie, w którym komputer kupiłem. Póki co staram się skombinować płytke, ale jeżeli ktoś zna jakieś alternatywy do odzyskania plików systemowych byłbym bardzo wdzięczny.

Więcej, instalowanie różnych aplikacji z nośników DVD odbywa się pomyślnie, wypakowywanie winrarem również. Nadal mam problem z ciągłym ściąganiem uszkodzonych plików z pewnych źródeł.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...