Skocz do zawartości

DYSK SATA i ATA na jednej płycie? Jak podłączyć, czy się da?


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Płyta: MSI K8N Neo 4H

Win7

 

Czy można podłączyć pod jedną płyte 2 dyski ( jeden SATA i drugi ATA ).

Teraz mam podpięty SATA - na nim jest system. Chciałbym jako slave podpiąć dysk ATA.

Co moge spieprzyć i czego nie robić by nie spieprzyć (na co uważać).

 

Czy musze przestawiać zworki na płycie/na dysku?

Czy mają być slave czy obojętne?

Czy mój dysk ma być master czy obojętne?

Czy podpiąć pod IDE1 czy IDE2 (jest jeszcze FDD ale to od dyskietki i pewnie nie bedzie chodzić? ) czy obojętne?

 

Czy mogę podłączyć dwa dyski ATA zamiast jednego? ( Łącznie 1 SATA i 2 ATA ) - ale to tylko z ciekawości.

 

Moge dołączyć instrukcję obsługi jak bedzie potrzebna (jest na stronie MSI).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie czytałem instrukcji płyty. Dlatego odpwiedzi bazują na tym, że płyta to umożliwia.

Czy można podłączyć pod jedną płyte 2 dyski ( jeden SATA i drugi ATA ).

Tak.

Teraz mam podpięty SATA - na nim jest system. Chciałbym jako slave podpiąć dysk ATA.

Jeżeli jeden dysk ATA to jako Master.

 

Co moge spieprzyć i czego nie robić by nie spieprzyć (na co uważać).

Przy reinstalacji systemu odłącz fizycznie dysk ATA.

 

Czy musze przestawiać zworki na płycie/na dysku?

Czy mają być slave czy obojętne?

Czy mój dysk ma być master czy obojętne?

To chyba jasne.

 

Czy podpiąć pod IDE1 czy IDE2 (jest jeszcze FDD ale to od dyskietki i pewnie nie bedzie chodzić? ) czy obojętne?

IDE1.

 

Czy mogę podłączyć dwa dyski ATA zamiast jednego? ( Łącznie 1 SATA i 2 ATA ) - ale to tylko z ciekawości.

Tak.

Odnośnik do komentarza
Moge dołączyć instrukcję obsługi jak bedzie potrzebna (jest na stronie MSI).
po co mialbys dolaczyc dostepna dla kazdego instrukcje? Przeczytaj ja po prostu. Dodam, ze nie czytalem , ale mniemam, ze masz SATA 150 czyli starsze rozwiazanie i zwroc uwage jaki/jakie dysk/dyski podepniesz.
Teraz mam podpięty SATA - na nim jest system. Chciałbym jako slave podpiąć dysk ATA.
nie ma pojecia SLAVE dla dyskow SATA. Nawet jak sa podpiete z dyskami ATA na jednej plycie. Masz dysk SATA to podepnij ATA do 1-go kontrolera ATA i tyle. Dalej wieslaw531 wyjasnil. Zworki powinny byc ustawione jak zwykle przy dodatkowych dyskach ATA.

Konstrukcja wiekowa i jest mozliwe kiepskie dzialanie z np. WIN7, ale bez proby niczego nie bede krakal.

Odnośnik do komentarza

Co moge spieprzyć i czego nie robić by nie spieprzyć (na co uważać).

Przy reinstalacji systemu odłącz fizycznie dysk ATA.

 

nie nie, nie chce robić reinstalacji systemu :)

Chcę po prostu podłączyć dysk ATA (jako dodatkowy dysk), pod ten system, który mam (win7).

Ma być drugim dyskiem ( gdzie pierwszym jest ten SATA z systemem ) - tak by się nie gryzły i bym nie stracił systemu.

 

 

po co mialbys dolaczyc dostepna dla kazdego instrukcje? Przeczytaj ja po prostu. Dodam, ze nie czytalem , ale mniemam, ze masz SATA 150 czyli starsze rozwiazanie i zwroc uwage jaki/jakie dysk/dyski podepniesz.

Instrukcji po polsku nie ma, nie dopatrzyłem sie niczego co mogłoby mi pomóc i co bym zrozumiał...

 

Zworki powinny byc ustawione jak zwykle przy dodatkowych dyskach ATA.

 

Czyli dysk ATA ma byc jako SLAVE? Czy na płycie są jakieś zworki jeszcze do przestawienia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...