Skocz do zawartości

Problem po instalacji Service Pack 2 - wyłączenie się monitora w momencie ładowania systemu


Wojtek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na komputerze stacjonarnym mam dość dziwny problem, a mianowicie po instalacji dodatku Service Pack 2 wymaga ponownego uruchomienia i niestety ponowne uruchomienie kończy się problemem, gdyż w momencie, gdy system powinien zacząć się ładować to wyłącza się monitor i nic się nie dzieje. Istnieje jednak możliwość wejścia do systemu z trybu awaryjnego, który się włącza, jednak ze skutkiem widocznym na zdjęciu:

post-1341-0-94725900-1347043416_thumb.jpg

 

Pojawiają się pionowe pasy, a i kolory są nie takie jak być powinno. Macie jakieś pomysły co może być przyczyną błędu i jak go rozwiązać?

 

Specyfikacja komputera:

AMD Athlon™ XP 2500+ 1.85 GHz

1 GB RAM

NVIDIA GeForce FX 5200

 

Dodam, że po instalacji SP1 wszystko działa bez najmniejszego problemu.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Takie zachowanie ekranu w trybie awaryjnym może być spowodowane uszkodzeniem karty lub problemem ze złączem.

W tym trybie ładowany jest sterownik vga.

Wyłącz zasilanie zdemontuj kartę, obejżyj złącze, przedmuchaj slot i ponownie sprawdź w trybie awaryjnym.

 

Inna propozycja to instalacja SP3 po SP1 - zaznaczam nie pamiętam czy to robiłem ale w razie czego instalator powinien wywalić info o niewłaściwej wersji systemu.

Odnośnik do komentarza

Nie sprawdzałem zmian sterownika vga (bo o ten tu chodzi w przypadku trybu awaryjnego) na SP1,2,3.

Bardzo możliwe, że się różnią w związku z rozwojem technologii i nowych kart. Być może MS podwyższa minimalne wymagania dla karty w sterowniku vga.

 

Jest tak, że karta pobiera stosowny prąd przez slot + ewentualnie przez dodatkowe złącza.

W trybie minimalnej rozdzielczości VGA ten pobór jest najmniejszy. Ale po wgraniu sterowników producenta oraz ich aktywacji te wartosci znacznie rosną.

Miałem przypadek gdzie instalacja sterowników karty zawieszała całkowicie system (nie jestem naprawiaczem).

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...