Skocz do zawartości

temperatura karty graficznej XFX GeForce 8600 GT fatality


Rucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tym razem mam techniczne pytanie.

chodzi o kartę graficzną XFX GeForce 8600 GT fatality (pasywna) zdjęcia i dane poniżej.

http://www.purepc.pl...8600gt_fatal1ty

 

Autor artykułu pisze, że 95 stopni C przy obciążeniu to nie jest dużo i że te karty są przystosowane do takich obciążeń.

Chciałbym by ktoś jeszcze "zweryfikował" czy faktycznie.

Dodatkowo, temperatura mojej karty, praktycznie bez żadnego obciążenia utrzymuje sie na 83-86 *C.

Podczas grania, logi pokazują, że max doszło do 92*C.

 

Reszta temperatur w kompie w normie, w okolicach 30-40*C.

 

Proszę o info czy mam coś z tym robić czy nie i jaka temperatura jest max w stresie i w spoczynku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie odpowiem na dopuszczalne parametry.

 

Zakładam, że komp to typowy desktop typu Tower.

Karta siedzi poziomo i radiator ogrzewa chipa wskutek naturalnych zjawisk.

Tego typu karty bardziej przystosowane są do pudeł poziomych.

Ale generalnie radzę zobaczyć jak w praktyce wygląda obieg powietrza.

Masz jakiś wentyl wyciągowy powietrza? Jeżeli nie to tu jest problem.

Dodatkowo kłopotem może być sytuacja wewnątrz - kable zasłaniające cyrkulację, brak obiegu powietrza lub nawet uszkodzenie kontaktu radiatora z procesorem graficznym.

Pomocne mogą być zdjęcia po otwarciu obudowy.

Ewentualnie spróbuj zdjąć boczną ściankę i zobacz czy będzie poprawa. To wiele wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

wyobrazenie masz dobre, tower, karta poziomo, mam duzy wentylator ktory wyciaga powietrze na scianie z tyłu i drugi taki sam na górze który wtłacza powietrze.kabli duzo nie ma, moczna scianka kratke z duzą ilośćią małych dziurek, po zdjęciu bocznej ścianki - cieplej, przy filmie doszło do 92 st, tak jak podczas uruchomionej gry.

Odnośnik do komentarza

Tak jak w poście wyżej. Obniżenie temperatury karty to podstawa do zdiagnozowania problemu.

Szkoda, że nie przedstawiłeś fotek otwartego blaszaka. Dodatkowo nawiązując do informacji zrobiłbym tak:

mam duzy wentylator ktory wyciaga powietrze na scianie z tyłu

OK.

i drugi taki sam na górze który wtłacza powietrze.kabli duzo nie ma, moczna scianka kratke z duzą ilośćią małych dziurek,

Pamiętaj, że przepływ powietrza zawsze odbywa się strumieniami z najmniejszymi oporami.

1. Wentyl z góry obudowy do przestawienia na boczną ściankę tak aby dmuchał na radiator grafiki.

2. Zaklejasz perforację na obudowie po górnym wentylu.

3. Zaklejasz boczną ściankę wokół wentyla oraz prawdopodobnie wszystkie dziury z tyłu obudowy poza wentylem wyciągowym (np. perforacje, dziury dla slotów itp).

4. Zostawiasz tylko przepływ powietrza z przodu blaszaka - chłodzenie dysku.

po zdjęciu bocznej ścianki - cieplej, przy filmie doszło do 92 st, tak jak podczas uruchomionej gry.

To tylko potwierdza problemy z obiegiem powietrza wewnątrz.

 

Generalnie takie temperatury w dłuższym czasie prowadzą do uszkodzenia grafiki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...