Skocz do zawartości

Gasnący ekran


Sarind

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda następująco... Ekran gaśnie (przeważnie) na ok 3 sek. w trakcie grania w gry wszelkiego typu (ostatnio czasem zdarza się, że gaśnie ekran również przy włączonej przeglądarce!), gaśnie częściej, im bardziej wymagająca jest gra i rzadziej im dłużej jest uruchomiona. Ostatnio coraz częściej komputer zawiesza się przy takich "gaśnięciach" i jedyne wyjście to reset z przycisku. Komputer działa ale tylko monitor przez chwilę nie świeci, gra chodzi i dźwięk też jest. Przed zawieszeniem się komputer szumi tak jakbym go właśnie włączał i mam wtedy ok 10-20sek. do zwiechy.

 

Co mam zrobić żeby przestało się tak dziać?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

nie jestem specjalistą :) ale - wierz mi lub nie, ostatnio miałem podobną sytuację. utrata obrazu na 2-3 sekundy. po kilku dniach - zawieszenie systemu, po resecie, przy logo płyty głównej - restart kolejny ale tym razem, głosnik systemowy wydał dzwiek: 1 gługi + 2 krótkie... no i lipa, myślałem ze karta graficzna poszła do piachu - okazało sie ze płyta główna, chyba chipset, kilka dni bez kompa i odrobina nadzieji że wszystko będzie dobrze. Polutowali mi coś na płycie głównej, możliwe że chipset. Udało sie bez kupowania nowych części. Chcąc nie chcąc stałem się posiadaczem używanej karty graficznej za niewielką kwotę ( + stara jako backup ), która się grzeje :) Utrata obrazu, bluscreeny, zawieszenia, resety - nigdy nie wróżą nic dobrego. Pierwsze co - BACKUP systemu / waznych plików etc... - ja to zrobiłem jak tylko system ruszył - po reanimacji płyty głównej. Do dzieła póki masz jeszcze okazję - różnie może być :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...