Skocz do zawartości

Niesprawny laptop


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

parę dni temu wziąłem laptop od siostry, ponieważ wolno się ładował.

Sprzęt ma kilka miesięcy i występują u niego następujące objawy:

- ekran "zapraszamy" ładuje się jakieś 8-10 min

- nie można nawiązać połączenia z usługą Windows - wyświetla się ikona

- kiedy go odebrałem, zainstalowany był avast, ale wszystkie opcje miał wyłączone

- nie udało mi się zrobić scanu GMER, kilka razy próbowałem, wczoraj zostawiłem na noc i zawiesił się kolejny raz, nie ma wirtualnych napędów

- po chwili użytkowania wywala explorer i nie mogę korzystać praktycznie całkowicie z laptopa

- zacząłem od szukania skanera, bo nie udało mi się zainstalować Noda, znalazłem combofixa i niestety użyłem, później trafiłem tutaj, dlatego został użyty.

 

Zastanawiam się, czy to nie jest uszkodzony dysk.

Extras.Txt

OTL.Txt

ComboFix.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log z ComboFix jest urwany. Uruchamianie ComboFix było zbędne, nie przeprowadzał żadnych kasacji. W logach ogólnie nie notuję czynnej infekcji, są tylko odpadki adware, ale to nie może być przyczyną problemów i to odkładam na potem. Ale jest dziwna rzecz, sterownik woluminów jest bez sygnatury Microsoftu:

 

DRV - [2010-11-20 23:29:03 | 000,053,120 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\volmgr.sys -- (volmgr)

 

Nie został tu sprawdzony skan na rootkity. GMER nie idzie. Zrób alternatywny skan w Kaspersky TDSSKiller. Jeśli cokolwiek wykryje, nie reaguj i wszędzie przyznaj Skip. Na dysku C powstanie log, podaj go.

 

 

- kiedy go odebrałem, zainstalowany był avast, ale wszystkie opcje miał wyłączone

- zacząłem od szukania skanera, bo nie udało mi się zainstalować Noda, znalazłem combofixa i niestety użyłem, później trafiłem tutaj, dlatego został użyty.

 

Aktualnie w logu widać wspólnie działające sterowniki Avast + ESET. Przejdź w Tryb awaryjny Windows i zastosuj te dwa specjalizowane usuwacze: Avast Uninstall Utility + ESET Uninstaller.

 

 

Zastanawiam się, czy to nie jest uszkodzony dysk.

 

Owszem, w Dzienniku zdarzeń są błędy rodzaju:

 

Error - 2012-09-03 14:25:52 | Computer Name = admin-Komputer | Source = atapi | ID = 262155

Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

 

Ale równie dobrze to może być robota rootkita w MBR / VBR. W pierwszej kolejności musimy zdiagnozować dlaczego sterownik volmgr.sys jest bez sygnatury, czy jest zablokowany / podstawiony / infekcja.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Wykonaj weryfikację poprawności plików systemowych za pomocą komendy sfc /scannow, za pomocą kolejnej komendy przefiltruj log do wystąpień znaczników [sR]: KLIK. Podaj log wynikowy.

 

2. Dorzuć nowe logi z OTL. Spróbuj jeszcze zrobić GMER z poziomu Trybu awaryjnego Windows.

 

 

.

Edytowane przez picasso
8.10.2012 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...