Skocz do zawartości

Awaria zapory sieciowej systemu i powłoki Windows


student

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po co dwa tematy i te same logi? Sklejam razem. Wstępna ocena logów = widoczne szczątki adware oraz Sunbelt / GFI.

 

DRV - [2011-04-05 17:35:20 | 000,332,248 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SbFw.sys -- (SbFw)

DRV - [2011-04-05 17:35:20 | 000,212,568 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\sbtis.sys -- (SbTis)

DRV - [2011-04-05 17:35:20 | 000,094,040 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\sbhips.sys -- (sbhips)

DRV - [2011-02-08 09:14:22 | 000,069,208 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SbFwIm.sys -- (SBFWIMCLMP)

DRV - [2011-02-08 09:14:22 | 000,069,208 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SbFwIm.sys -- (SBFWIMCL)

 

1. Nie jestem pewna co za wersja Sunbelt tu była, ale sterowniki wskazują firewall. Przejdź w Tryb awaryjny Windows i zastosuj narzędzie spfclean.exe

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete.

 

3. Zrób nowy log OTL z opcji Skanuj (bez Extras).

 

 

zapora systemowa działa lecz nie mogę zmienić ustawień w panelu sterowania.

Na początek doczyść Sunbelt, zobaczymy co wtedy się stanie. Gdyby problem nadal istniał, zaimportuj plik REG z tego tematu: KLIK.

 

 

nie mam dostępu do: (...) otwieram wszystko przez to przez Q-Dir.

Czy błąd występuje także bezpośrednio w Windows Explorer a nie via Q-Dir? Avast / SuRun weryfikowałeś?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

problem z uruchamianiem folderów itp. był spowodowany błędną konfiguracją SuRun. Avast działa dobrze a Q-Dir jest dla tych co wolą Total Commandera do przeglądania folderów i on nie miał nic do problemu tylko był alternatywnym rozwiązaniem, które nikomu się nie podobało.

 

Adware usunięte z plików Sunbelt został sbtis.sys (nie używałem żadnego zewnętrznego firewall a zwłaszcza Sunbelt Personal Firewall bo dzisiaj poznałem tą zaporę sieciową z strony producenta). problem z zaporą nadal występuje pomimo resetu zapory(plikiem fix.reg z ww.) i zastosowanie programu spfclean.exe

 

za kilka minut podmienię raport OTL na nowy po wykonaniu instrukcji i poczytam dalej post o resecie zapory.

 

PS. sbtis.sys jest uruchomiony co widać wyżej w raporcie

Edytowane przez student
Odnośnik do komentarza

Tak siedzi spróbujemy go wyrzucić OTL-em:

 

DRV - [2011-04-05 17:35:20 | 000,212,568 | ---- | M] (Sunbelt Software, Inc.) [Kernel | System | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\sbtis.sys -- (SbTis)

 

1. Uruchom OTL i w okno Własne opcje skanowania /skrypt wklej

 

:Services

SbTis

 

:OTL

DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\SBREdrv.sys -- (SBRE)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\SBFWIM.sys -- (SBFWIMCLMP)

DRV - File not found [Kernel | System | Stopped] -- E:\run\a2ddax86.sys -- (A2DDA)

CHR - homepage: http://search.babylon.com/?affID=113678&tt=090812_bab_3212_6&babsrc=HP_ss_cr&mntrId=14711a96000000000000005345000000

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

 

:Files

C:\Documents and Settings\super\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\2crnkk82.default\extensions\ffxtlbr@babylon.com

C:\Documents and Settings\super\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\2crnkk82.default\extensions\ffxtlbra@softonic.com

 

:Commands

[emptytemp]

 

Kliknij Wykonaj skrypt

 

2. Podaj nowy log z OTL. Na wszelki wypadek zrób log z Farbar Service Scanner.

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

to powinno zostać zamknięte bo w katalogu temp miałem program do przyrócenia zapory systemowej jednak nie spisał się progam

 

ponieważ nie wiem gdzie mam zip tego programu... zmieniłem mu typ na txt bo chiałem go dokleić.

 

Jako, że mam nowy system który niedługo zostanie zastąpiony nowszą wersją temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...