Skocz do zawartości

Problem z wydajnością komputera


Synapse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zwrócić się z prośbą o pomoc.

Mianowicie, w przeciągu ostatnich 2 tygodni mój laptop wyraźnie utracił na szybkości - coraz częściej zacina się Mozilla, dowolne foldery (brak odpowiedzi) czy też sam komputer. Do tego można doliczyć jednorazowy BSOD przy starcie systemu, wolniejszy start komputera czy też takie błahostki jak samoistne wyłączanie się num locka. (EDIT: jak mógłbym zapomnieć, system nigdy nie zamyka sie bezproblemowo -> za każdym razem muszę wymusić zamknięcie programu, przy czym nie wyświetla się żadna informacja jaki to program)

 

Regularnie czyszczę komputer z niepotrzebnych plików + używam CCleanera i staram się by oprogramowanie było zaktualizowane (btw. w logach z Security Checka wyświetla się, że mam nieaktualną Javę - za cholerę nie mogę odinstalować Javy 7 update 4, a Javy 7 v 7 nie wykrywa).

 

Skan z Pandy nie wykazał żadnej infekcji. Pracuję na system Windows 7 Home Premium x64

 

Załączam logi z OTL i Security Checka.

Pozdrawiam

Extras.Txt

OTL.Txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cóź, pozwoliłem komputerowi trochę tak podziałać, ogólnie rzecz biorąc widoczna jest znaczna poprawa, ale ciągle można zaobserwować wymuszanie zamknięcia systemu - czym to może być spowodowane?

Swoją drogą - miałem odwrócony obraz z kamery laptopowej, było to spowodowane złymi sterownikami które komputer samoistnie ściągnął, problem rozwiązałem, ale czy jest możliwe, by inne sterowniki też było niewłaściwe?

Odnośnik do komentarza

Cóź, pozwoliłem komputerowi trochę tak podziałać, ogólnie rzecz biorąc widoczna jest znaczna poprawa, ale ciągle można zaobserwować wymuszanie zamknięcia systemu - czym to może być spowodowane?

 

Powodów może być wiele. Podczas wylogowywania i zamykania, system wysyła do wszystkich aktywnych aplikacji komunikat WM_QUERYENDSESSION. W przypadku, gdy aplikacja nie odpowie w ciągu 5 sek. na ten komunikat, lub odpowie FALSE, to system pozwala na 'siłowe' zamknięcie programu (okienko z wymuszeniem zamknięcia). Wówczas system wysyła WM_QUERYENDSESSION z flagą ENDSESSION_CRITICAL i jeśli aplikacja nie zareaguje na niego prawidłowo, to zostanie zamknięta siłowo. Klasycznym przykładem takiej aplikacji jest notatnik z wpisanym i niezapisanym na dysku tekstem, który zablokuje zamknięcie systemu wystawiając komunikat 'Czy chcesz zapisać zmiany do pliku Bez tytułu?'.

 

Możliwe jest więc, że jedna z działających aplikacji nie odpowiada na komunikat systemowy WM_QUERYENDSESSION i skutecznie blokuje zamknięcie systemu. Aby ją znaleźć, możesz np. spróbować zamknąć system i gdy pojawi się komunikat o wymuszeniu, to go anulować i sprawdzić w menadżerze zadań listę uruchomionych aplikacji, a jeśli jest pusta, to listę procesów. Jeśli na liście masz więcej, niż jeden proces, to możesz spróbować dodać kolumnę (Widok -> Wybierz kolumny) 'Obiekty GDI' i posortować po ilości. Wstępnie możesz przyjąć, że wszystkie te, gdzie > 0 mają okna i powinny odpowiedzieć na ten komunikat (czy raczej - te, które mają 0 obiektów GDI, nie mają okna ;)). Dalej można użyć narzędzia typu Process Hacker i sprawdzić, jak zareaguje podejrzany process po zaznaczeniu którego prawa mysz -> Window -> Close. Jeśli zniknie - reakcja prawidłowa, nie zniknie - program mocno podejrzany :)

 

Swoją drogą - miałem odwrócony obraz z kamery laptopowej, było to spowodowane złymi sterownikami które komputer samoistnie ściągnął, problem rozwiązałem, ale czy jest możliwe, by inne sterowniki też było niewłaściwe?

Przyjęło się, że najlepiej korzystać z najnowszych sterowników, więc jeśli możesz je zaktualizować, to należy to zrobić.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...