Skocz do zawartości

Uszkodzony sprzęt.


daw1do

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moje problemy z kompem zaczęły się na początku wakacji , kiedy to pogrywałem sobie w CS:GO i nagle gra się zawiesiła i takie "dzzzzzzzzzzzzzz". Zrestartowałem kompa i zaczął pikać, znalazłem w necie sposób na to i pomógł reset biosu poprzez wyjęcie bateryjki. I przez 2 tygodnie było okej, potem system zaczął zamulać, boot loader zaczął się dziwnie długo ładować. Dlatego postanowiłem wczoraj, że zrobię formata i wszystko od nowa poinstaluje, no i problem z długim ładowaniem nadal został. Nie wiem , czy to któraś z moich kości RAM się uszkodziła czy może dysk nawala.

 

Specyfikacja:

  • C2D E6600 @3GHz
  • GeForce 8600GT 256mb (Palit Sonic+)
  • Corsair XMS2 2x1GB DDR2 800MHz
  • Seagate 7200.11 , 500GB
  • Gigabyte GA-P43-ES3G
  • Monitor DELL ST2220M 21.5"
  • Logic 350W (nie bijcie :))

Testy:

SMART Test:

smart1.png

HDTune:

hdtune.png

Error scan nie wykazał błedów, każdy kwadracik zielony, test trwał 150minut.

Memtest86:

IMG_20120829_124751.jpg

Pozdrawiam

Dawid

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.

nagle gra się zawiesiła i takie "dzzzzzzzzzzzzzz". Zrestartowałem kompa i zaczął pikać,

to moze oznaczac problemy z dyskiem np. borac pod uwage zasilacz

2.

znalazłem w necie sposób na to i pomógł reset biosu poprzez wyjęcie bateryjki
moge prosic o link do tego sposobu czy tez wyjecie bateryjki to ten sposob ?

3. Wyjecie bateryjki zresetowalo to; C2D E6600 @3GHz czyli OC i byc moze krecisz sie wkolo wlasnego ogona. Czyli nie dokladne OC spowodowalo wysyp systemu przy g...nym zasilaczu, ktory powodowal zawiechy podkreconego w caly swiat PC-ta itd.....

4. Dysk sata widziany jako SLAWE? To ciekawe - daj to zdjecie z blokada. W dziale hard masz instrukcje podana przez DawidS28. Czego tam nie rozumiesz?

5. Robisz test ramu dwom kosciom jednoczesnie? To ciekawe bo wszystkie poradniki prosza o pojedyncze sprawdzanie RAM-u. (widac taktowanie CPU 2997 czyli dalej krecisz sprzet przy testowaniu?)

6. Czyli robisz wszystko na opak czyli jestes jezdziec bez glowy.

7. Bez zamontowania zdrowego zasilacza do poprawnie przeprowadzonych testow nie mamy pewnosci co nawala.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...