Skocz do zawartości

Nadawania praw do folderu w Vista


Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zawsze korzystałam z XP a teraz postanowiłam pomóc córce nieco odchudzić laptop z Vista - odkryłam, że nie jest to takie proste. Nie mogę się dostać do wielu folderów ( np do Temp w users/dane aplikacji) Postanowiłam nadać sobie prawa do folderu tak, jak się o robi w XP i niespodzianka - na koniec całej procedury i tak mam komunikat acces denied. Jak to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbuj shell commands:

Windows Vista & 7

shell:Common Programs

shell:GameTasks

shell:UserProfiles

shell:MyComputerFolder

shell:SyncSetupFolder

shell:DpapiKeys

shell:SamplePlaylists

shell:Favorites

shell:My Video

shell:SearchHomeFolder

shell:System

shell:CommonVideo

shell:SyncResultsFolder

shell:LocalizedResourcesDir

shell:Cookies

shell:Original Images

shell:CommonMusic

shell:My Pictures

shell:Cache

shell:Downloads

shell:CommonDownloads

shell:AppData

shell:SyncCenterFolder

shell:My Music

shell:ConflictFolder

shell:SavedGames

shell:InternetFolder

shell:Quick Launch

shell:SystemCertificates

shell:Contacts

shell:TreePropertiesFolder

shell:Profile

shell:Start Menu

shell:Common AppData

shell:PhotoAlbums

shell:ConnectionsFolder

shell:Administrative Tools

shell:PrintersFolder

shell:Default Gadgets

shell:ProgramFilesX86

shell:Searches

shell:Common Startup

shell:ControlPanelFolder

shell:SampleVideos

shell:SendTo

shell:ResourceDir

shell:ProgramFiles

shell:CredentialManager

shell:PrintHood

shell:MAPIFolder

shell:CD Burning

shell:AppUpdatesFolder

shell:Common Start Menu

shell:LocalAppDataLow

shell:Templates

shell:Gadgets

shell:Programs

shell:Recent

shell:SampleMusic

shell:Desktop

shell:CommonPictures

shell:RecycleBinFolder

shell:CryptoKeys

shell:Common Templates

shell:Startup

shell:Links

shell:OEM Links

shell:SamplePictures

shell:Common Desktop

shell:NetHood

shell:Games

shell:Common Administrative Tools

shell:NetworkPlacesFolder

shell:SystemX86

shell:History

shell:AddNewProgramsFolder

shell:Playlists

shell:ProgramFilesCommonX86

shell:PublicGameTasks

shell:ChangeRemoveProgramsFolder

shell:Public

shell:Common Documents

shell:CSCFolder

shell:Local AppData

shell:Windows

shell:UsersFilesFolder

shell:ProgramFilesCommon

shell:Fonts

shell:Personal

wpisujesz w menu start/uruchom i powinno być ok....

Odnośnik do komentarza

Czy ty nie próbujesz przypadkiem zmieniać uprawnień dla junkcji? Nie rób tego - część rzeczywistych folderów jest ukrytych i aby się do nich dostać wystarczy w Panel Sterowania>>Opcje folderów odptaszkować "Pokaż ukryte pliki i foldery" lub użyć całkowicie zewnętrznego dobrego menadzera plików np. Total Commander czy np. z darmówek FreeCommander..

Odnośnik do komentarza

Bawiłam się w to nadawanie uprawnień, zanim przeczytałam artykuł, do którego Flavius podał mi link. A tam jest napisane:

 

Jeśli operacja odbywa się na folderach, pokaże się tu dodatkowa opcja Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów / Replace owner on subcontainers and objects, którą należy zaznaczyć. Proszę tego nie próbować wykonywać dla całego dysku / głównych katalogów C:\, D:\ ani kluczowych folderów systemowych np. C:\Windows!

 

A ja właśnie zrobiłam to dla konta user(zmieniłam uprawnienia dla całego dysku systemowego) i nie pamiętam jak tam było poprzednio, na co można zezwolić userowi - proszę o pomoc, nie chciałabym coś zepsuć i zablokować córce możliwość korzystania z laptopa

Odnośnik do komentarza

A ja właśnie zrobiłam to dla konta user(zmieniłam uprawnienia dla całego dysku systemowego) i nie pamiętam jak tam było poprzednio, na co można zezwolić userowi - proszę o pomoc, nie chciałabym coś zepsuć i zablokować córce możliwość korzystania z laptopa

Zmieniłaś uprawnienia dla całej partycji gdzie jest zainstalowany system? - jesli tak to praktycznie jest równoznaczne z formatem w przeciwnym wypadku narażacie się na infekcję,nikt nie znalazł lekarstwa jak przywrócić uprawnienia np. do folderu C:\Windows w Vista/Win7 -jeśli to tylko problem z uprawnieniami w C:\Users czy C:\programData to da się to odkręcić.

 

Jesli to problem z Windows to mogę spróbować jednego eksperymentu z przywracaniem uprawnień....ale bez gwarancji że to się uda nawet powiem że szanse są bardzo małe...ale o tym ewentualnie jutro podyskutujemy....

Odnośnik do komentarza

Nie strasz mnie :(

Dla konta users - Ania zaznaczyłam full control i nie wiem teraz, które opcje mam odznaczyć

 

Tylko o ten folder?

 

Uprawnienia powinny być nastepujące:

 

Administratorzy,SYSTEM -pełna kontrola (wszystko zaptaszkowane)

Uzytkownicy:Odczyt i wykonywanie wyświtlenie zawartości folderu,odczyt

 

 

to samo dla C:\users\Default

 

uprawnienia dla kont: (C:\Users\<nazwa konta>)

 

Administratorzy,SYSTEM i właścieciel konta -pełna kontrola

 

uprawnienia dla C:\Users\Public są bardzo subtelnie i skomplikowane -jutro powiem jak przywrócić tu uprawnienia...

 

Więc jak? Tylko w Users było namieszane czy na całej partycji?

 

EDIT

 

Czyli dla całej partycji...no to klops :lol:

Odnośnik do komentarza

Czyli nie wystarczy jak wejdę we właściwości dysku C, zakładkę security i odznaczę to, co zaznaczyłam ?

 

 

Zrobiłam to - zostawiłam zaptaszkowane opcje: read & execute, list folder contents i read

 

Aha, jeszcze jedno - nie zmieniałam właściciela dla dysku systemowego, jedyne co zrobiłam, to zaptaszkowałam full control dla usera w tym oknie, który dałam w screenie

Odnośnik do komentarza

Pokaż status uprawnień dla wszystkich obiektów w C:Windows - zobaczmy jak to wygląda:

 

Pobierz SetACL odpowiedni dla twojego systemu

 

dla systemu 32bit http://sourceforge.net/projects/setacl/files/SetACL%20Cmdline/SetACL%202.1.0.0/setacl-cmdline-2.1.0.0-binary-x86.zip/download

 

dla systemu 64bit http://sourceforge.net/projects/setacl/files/SetACL%20Cmdline/SetACL%202.1.0.0/setacl-cmdline-2.1.0.0-binary-x64.zip/download

 

Wyekstraktuj z paczki plik setacl.exe i umieść w folderze C:\Windows\System32

 

Uruchom cmd.exe jako administrator (prawoklik na cmd.exe jako admin) i wklep:

 

setacl -on "C:Windows" -ot file -actn list -lst "f:sddl;w:d,s,o,g" -rec cont_obj -bckp "%userprofile%\Desktop\Perm.txt"

 

na twoim pulpicie pojawi się plik Perm.txt - shostuj go na rapidshare.com i daj linka do shostowanego pliku

Odnośnik do komentarza

Jeżeli junkcje to foldery ze strzałką, to tak.

 

Co chciałam zrobić ? Ponieważ przy próbie otwarcia tych "folderów" miałam komunikat "acces denied" i nie pomagało nic to jakoś sobie wymysliłam, ze może trzeba nadać uprawnienia userowi "full control" dla całego dysku. Pojawiło się ostrzeżenie, które zignorowałam, bo vista ciągle daje jakieś ostrzeżenia. Na szczęście, nie weszłam w zakładkę owner i nic tam nie zmieniłam.

Następnym razem będę już ostrożniejsza. Bardzo Ci Flavius dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...