Skocz do zawartości

Rootkit.Unclassified/USBHubB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od czasu do czasu testuję sobie crackowane oprogramowanie z czystej ciekawości. Jestem jednak uważny i pobieram to i owo z w miarę zaufanych źródeł. Dzisiaj pobrałem Hiren's BootCD 11.0, aby przetestować płytkę i obadać czym to się je. Włączyłem Mini Windows XP, uruchomiłem SUPERAntiSpyware i zrobiłem skan. O dziwo program wykrył "Rootkit.Unclassified/USBHubB". Niestety nie zrobiłem screena, a program usunął co znalazł, zaś przy ponownym skanie już tego nie było. Teraz nie wiem, czy mój komputer był/jest zainfekowany, czy też nie?

OTL.Txt

Extras.Txt

Gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widzę nic szkodliwego.

 

Włączyłem Mini Windows XP, uruchomiłem SUPERAntiSpyware i zrobiłem skan. O dziwo program wykrył "Rootkit.Unclassified/USBHubB". Niestety nie zrobiłem screena, a program usunął co znalazł, zaś przy ponownym skanie już tego nie było. Teraz nie wiem, czy mój komputer był/jest zainfekowany, czy też nie?

 

Jak sądzę, SUPERAntispyware nie został poinstruowany do zapisu raportu tekstowego z tego działania? Nie jestem w stanie ocenić zagadnienia w 100% bez materiałów konkretnych. Ale mam link, w którym mowa o tym, że jest to fałszywy alarm na sterownikach USB z powodu przestarzałej wersji programu SUPERAntiSpyware na płycie: KLIK. Posługiwałeś się sztucznym tworem Mini Windows XP, toteż scenariusz do mnie przemawia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...