Skocz do zawartości

"Centrum akcji nie może włączyć zapory systemu Windows"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Windows 7 Home Premium 64bit i mam następujący problem:

 

Centrum akcji informuje mnie o ważnej wiadomości, a mianowicie o wyłączonej zaporze systemu Windows. Kiedy chcę ją uruchomić wyświetla się okienko z treścią jak w temacie.

 

Kiedy otwieram centrum akcji (z przycisku przy komunikacie o błędzie) otwiera się okno z możliwością aktualizacji ustawień zapory. Kiedy Naciskam przycisk "Użyj ustawień zalecanych" otrzymuję komunikat o następującej treści: "Zapora systemu Windows nie może zmienić niektórych ustawień. Kod błędu: 0x80070422"

 

Nie pomogło ręczne włączenie zapory za pomocą polecenia "services.msc >> Automatyczne (opóźnione uruchamianie)".

 

Skanowałem system za pomocą następujących programów:

 

>>Norton AntiVirus

 

jedyne co odnalazł to 2 śledzące pliki cookie (nie otrzymałem szczegółów o lokalizacji); z raportów wynika również, że mniej więcej wtedy, kiedy nastąpiła usterka (jak podejrzewam), program zablokował Trojan.Gen o lokalizacji c:\users\piotrek\appdata\local\temp\hdbe7d.tmp

 

>>Malwarebytes Anti-Malware

 

wyniki w pliku txt

 

SecurityCheck:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.46

Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)

Internet Explorer 9

``````````````Antivirus/Firewall Check:``````````````

Norton AntiVirus

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

`````````Anti-malware/Other Utilities Check:`````````

xp-AntiSpy 3.98-2

Malwarebytes Anti-Malware wersja 1.62.0.1300

JavaFX 2.1.1

Java™ 7 Update 5

Java version out of Date!

Adobe Flash Player 11.2.202.235 Flash Player out of Date!

Mozilla Firefox 12.0 Firefox out of Date!

Google Chrome 21.0.1180.77

Google Chrome 21.0.1180.79

````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````

Norton ccSvcHst.exe

Norton AntiVirus Engine 19.8.0.14 ccSvcHst.exe

`````````````````System Health check`````````````````

Total Fragmentation on Drive C:

````````````````````End of Log``````````````````````

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc. Z góry dziękuję za poświęcony czas.

OTL.Txt

Extras.Txt

mbam-log-2012-08-21 (19-45-13).txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mówiłeś:

 

Nie pomogło ręczne włączenie zapory za pomocą polecenia "services.msc >> Automatyczne (opóźnione uruchamianie)".

 

Log z Farbar Service Scanner nadal przedstawia wyłączoną usługę Zapory:

 

MpsSvc Service is not running. Checking service configuration:

The start type of MpsSvc service is set to Disabled. The default start type is Auto.

The ImagePath of MpsSvc service is OK.

The ServiceDll of MpsSvc service is OK.

 

Wejdź do services.msc ponownie, dla usługi Zapory ustaw Typ uruchomienia na Automatyczny. Zresetuj system i podaj nowy log z Farbar Service Scanner.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz możemy się zająć innymi rzeczami.

 

1. Przez Panel sterowania odinstaluj adware uTorrentControl2 Toolbar oraz zbędny Akamai NetSession Interface. Sugeruję również pozbyć się oprogramowania firmowego ASUS WebStorage, jako że na forum było sporo tematów z błędami explorer.exe z jego winy.

 

2. Uruchom AdwCleaner i zastosuj Delete. Przedstaw log, który utworzy.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Dziękuję za pomoc. Przy okazji zauważyłem, że po tych zabiegach przestał mi się przy starcie systemu pokazywać komunikat o niemożliwości odnalezienia jednego pliku .dll (zapomniałem wcześniej o tym wspomnieć). Także kilka pieczeni przy jednym ogniu. Chętnie przejrzę forum w poszukiwaniu ciekawych wątków i porad.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Skomentuję na koniec:

 

Przy okazji zauważyłem, że po tych zabiegach przestał mi się przy starcie systemu pokazywać komunikat o niemożliwości odnalezienia jednego pliku .dll (zapomniałem wcześniej o tym wspomnieć).

 

Jestem przekonana, że to zostało rozwiązane już w chwili zakładania tematu. Skaner MBAM usuwał ten wpis startowy punktujący ładowanie biblioteki trojana:

 

Wykrytych wartości rejestru: 1

HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run|MSIDLL (Trojan.Agent) -> Data: C:\Windows\SysWOW64\rundll32.exe msirtk32.dll,XQyZQQeaBY -> Dodanie do kwarantanny i usunięcie pliku zakończyły się powodzeniem.

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...