Skocz do zawartości

Przejsciowka vga -> component


michalg91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem posiadam telewizor philips z wejsciem component chce do niego podlaczyc starszego laptopa (acer travelmate 4230) w tv nie mam wejscia vga a w laptopie wyjscia hdmi i tu pojawia sie problem w domu znalazlem przejsciowke vga/component niestety na tv brak sygnalu przy tym polaczeniu :( po podlaczeniu cichy slychac w laptopie dzwiek jak przy podlaczeniu jakiegos urzadzenia niestety na tym sie konczy. Jaki moze byc problem ? Czy po takiej przejsciowce to nie bedzie dzialac ? :(

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Podlaczamy kable na wylaczonych urzadzeniach.

2. Na TV musisz ustawic obraz pobierany wlasnie z componenet.

3. Na laptopie w panelu sterowania GPU ustawiasz duplikat obrazu na dwa wyswietlacze TV/Laptop

4. Nie bedzie dzwieku dopoki nie pociagniesz dodatkowego przewodu od dzwieku.

 

 

znalazlem przejsciowke vga/component
czyli jaki masz przewod/ ? component? zrob zdjecie przewodu i przejsciowki.
Odnośnik do komentarza

Nie ma zdjecia przejsciowki. Jaki to telewizor dokladnie bo jest roznica. Poczytaj http://www.elektroda...opic864928.html

 

3. zrobione na laptopie nadal obraz jest na tv brak
jesli na TV brak obrazu to co jest zrobione. Zklonowales monitory? Mosisz zrobic klon obrazu i ustawic rozdzielczosc w panelu GPU. Daj scrina jak masz to juz ustawione.

 

4. na monitorze tez nie mam dzwieku... ;/
nie rozumiem = opisz o co chodzi. Na jakim monitorze chcesz miec dziek? Dzwieku component nie przesyla. Juz pisalem-dodatkowy kabel.

Taki kabel http://www.tvcables....ga-hd15-2m.html + zwykly dodatkowy do dzwieku.

 

@edit

to po kolei:

- podlaczasz TV + laptop kablem (pomijamy teraz dzwiek) na wylaczonych maszynach

- ustawiasz TV jako component

- wchodzisz w panel sterowania (ja mam NV) i ustawiasz klonowanie

- Tu ustaw lapka jako pierwszy (przyjzyj sie na scrinie) bo bedzie lipa.

klonowaniew.jpg

Uploaded with ImageShack.us

- dalej ustawiasz rozdzielczosc

 

klonowanie1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

W moim przypadku mam TV z FullHD, ale jeden z monitorow 1680x1050. Ustawiam zatem ReadyHD czyli 720 na TV i taka sama rozdzielczosc na Monitorze PC. Nie mam problemow z wielkoscia obrazu i jakoscia rowniez.

 

Jakies pytania? Wal smialo. Jesli kabel z przejsciowka jest ok to ma dzialac i tyle.

Odnośnik do komentarza

Zanim zaczniesz mareczku nauczać innych, może poducz się sam. Pożądaną lekturę znajdziesz wpisując w googla hasło "wejście component".

michalg91

Nie istnieją działające przejściówki VGA/Component. Istnieją konwertery np.:

VGA to Component (YpbPr) Converter

http://www.monoprice.com/products/product.asp?c_id=101&cp_id=10114&cs_id=1011407&p_id=8668&seq=1&format=2

Odnośnik do komentarza

Pozwol (ciach), ze zacytuje moje informacje;

Jesli kabel z przejsciowka jest ok to ma dzialac i tyle.

http://www.tvcables....ga-hd15-2m.html

czyli jaki masz przewod/ ? component? zrob zdjecie przewodu i przejsciowki.

 

Witam ponownie. Dawno cie misiu nie bylo. Bardzo sie ciesze, ze znalazles dla mnie czas. Wiesz oczywiscie , ze lece pod prysznic, abys mogl gleboko i z uczuciem wycalowac moja (ciach). :lol: Zachecam i czekam na odzew.

Edytowane przez KolegaDudysa
Spokojnie panowie. Marku!
Odnośnik do komentarza

Cóż, u niektórych wiedza jakie sygnały i czym mogą być podawane znajduje się w głowie. Inni wszystko posiadają w d... Przypuszczam iż wydobycie takowej, gdy dodatkowo jakiś zbytnik narobił bałaganu, jest z pewnością uciążliwe. Natomiast prysznic po konsumpcji tejże, jest z pewnością zalecany. A może jakiś figlarz nawiedzi ponownie?

Kontynuując poszukiwania może napisz instrukcję podłączania TV do portów E-Sata, czy USB. Co se masz żałować, przecież za te pomysły zapłaci podlączający. Pa, Pa.

Odnośnik do komentarza

Coz, szukam jakis instrukcji na tym forum ktore napisales w tak zwanym miedzyczasie czyli miedzy no wlasnie co taki zuch robi miedzy pisaniem poprawnych instrukcji? Skutek poszukiwan wiadomy. To, ze opisana przejsciowka okazuje sie prawdopodobnie kompatybilna z np. konsolami, rzutnikami i innymi podobnymi wynalazkami, a z karty graficznej lapka nie przesle obrazu to juz szczegol dla takiego magika jak ty nie istotny. Proces podlaczenia podany na scrinach jak najbardziej poprawny i ty misiu kolorowy to wiesz, ale ....... chcesz laskotek to dostajesz. Wiesz, ze zawsze ci odpisze i to cie kreci. Dawaj dalej sledziku :D

Zdajesz sie nie widziec to przypomne co napisalem

Jesli kabel z przejsciowka jest ok to ma dzialac i tyle

nie wiemy prawie nigdy czego i jakiej jakosci uzywaja pytajacy, czyli wal sie pajacu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli (ciach) nie widzisz różnicy między konwerterem a przejściówką, to ja nie zamierzam udzielać korepetycji. Trudne słowo konwerter odnajdziesz w googlu, lub grzebiąc głębiej.

Poproś kogoś o przetłumaczenie, oraz wyjaśnienie co na podanej stronie pisze...

Skoro zachęcasz innych do podłączania dowolnych sygnałów w dowolne miejsce, to może potestuj to na własnym. Ponieważ mam inne zajęcia niż przekomarzanie się na forum, czy w realu z jakąś mareczek, dalej tematu ciągnąć nie będę. Aby jednak nie mieszać ludziom w głowach napiszę w skrócie czego nie umiesz:

Nie znasz podstaw elektroniki, czy elektrotechniki, lecz lubisz mądrzyć się na te tematy, bowiem w internecie nałykałeś się informacji o tym jak żuk gówna.

Nie masz pojęcia jak działa zasilacz, lecz j.w.

Nie wiesz jak działa HDD, co to S.A. dysku, adaptywy, czy translacja, a rżniesz guru dyskowego, bo poczytałeś trochę na elektrodzie o MHDD.

Nie masz pojęcia o żadnych systemach plików, oraz metodach ich naprawy. I tu się chociaż nie mądrzysz, co doceniam

O architekturze logicznej procesorów już nawet nie będę pisał, bo nie wiesz co to jest.

Co zostało? Proste - wentylatory i pasta, czyli typowy składak. A przepraszam - Hwinfo i mądre miny, oraz co gdzie i za ile

Edytowane przez DawidS28
Ale bez bluzgów proszę...
Odnośnik do komentarza

Dur..niu, jestes takze slepy. nie czytasz co sie do ciebie pisze i ciagniesz nie na temat? Szkoda na czcze wymiany uprzejmosci. Napisze ci jeszcze raz . Gleboko, ale to naprawde gleboko mozesz wylizac mi ...wiesz co. Jakich porad i komu udzieliles na tym forum? Pochwal sie maluczkim swoja potega umys... oj bo sie zagalopowalem. :lol: Polecilem cie jednemu koledze, jako fachowca . Mial napisac do ciebie na PW. Sklej posladki do kupy i wyslij mu rozwiazanie w pigulce. :P

 

Co do tematu pajacu to jak bys pokusil sie o wysilek umyslowy i odkleil od mojego "siedzenia" na chwile :lol: to zamiast polecac konwerter za 40 baksow lub 100-200 zloty znalazbys inne rozwiazanie .

 

Do autora ; sprawdz z tylu lapka czy masz wyjscie s-video (powinienes miec wg. instrukcji)

svideo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jesli masz to mozesz sprawdzic jakie. Tu masz sciagawke

svideocomponent.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jesli siodmiopinowe to prawdopodobnie poslugujac sie przejsciowka s-video-component osiagniesz to co chcesz. Oczywiscie oddzielny przewod do dzwieku.

 

Czy czteropinowe zlacze przesle sygnal przejsciowka? Nie wiem zalezy chyba od TV, ale mozesz sprawdzic czy TV nie ma takiego zlacza.

 

@edit

Poza tym do poczytania;

http://www.twojekabe...d=116&Itemid=46

 

Nie zapomnij o tym

"W przypadku gdy naszym komputerem jest notebook należy pamiętać aby uaktywnić wyjście TV-Out. Najczęściej robi się to odpowiednią konfiguracją klawiszy np. klawisz funkcyjny i F4 (zależy to od notebooka). Informacja o tym powinna być w instrukcji obsługi laptopa."

Odnośnik do komentarza

Zapytaj (ciach) kogoś o różnicę między wyjściem VGA a S-Video, czy Composit. Wiem iż są to słowa całkowicie ci obce, ale z googla możesz się dowiedzieć. Nie podaję adresów obrazków, gdyż potrzeba jeszcze rozumieć co się widzi. Przypomnę kretynie - pytający chce podłączyć WYJŚCIE VGA komputera z wejściem COMPONENT w TV. Ty z beztroską durnia go do tego zachęcasz, choć spowodować to może uszkodzenie obu urządzeń, zapłacisz za to? Kabelek podany w #5, wiesz w co możesz sobie włożyć? Jest szansa iż oprócz przyjemności, po zamknięciu oczu pojawi ci się obraz na powiekach.

(ciach)

Edytowane przez DawidS28
Propozycje randkowe dla tęczowych lepiej przez PW załatwiać.
Odnośnik do komentarza

Panowie, to się powoli staje nieprzyjemne. Od teraz zaczynam kasować wszystkie posty, które w rażący sposób odbiegają od tematu. Przeciw sporom nic nie mam, tylko niech na forum będą merytoryczne. Jeżeli ktoś wyraża życzenie, to sprawy prywatne można załatwiać przez PW.

 

Z ostrzeżeń i blokad naprawdę nie lubię korzystać, nie zmuszajcie mnie do tego...

Odnośnik do komentarza

Przeciez ten ...... wyraznie sie zagotowal.

 

Przypomnę kretynie - pytający chce podłączyć WYJŚCIE VGA komputera z wejściem COMPONENT w TV. Ty z beztroską durnia go do tego zachęcasz, choć spowodować to może uszkodzenie obu urządzeń

Chcialbym zapytac konkretnie pytajacego czy tez widzi, ze zachecam go do uszkodzenia sprzetu? Czy uszkodzenie juz nastapilo? Co ma wejscie S-video do VGA i czy ma s-video w laptopie (bo to wejscie dotyczy niektorych modeli) ?

 

Jest szansa iż oprócz przyjemności, po zamknięciu oczu pojawi ci się obraz na powiekach.
teraz kiedy jest potencjalna szansa na polaczenie lapka z TV dostajesz piany? Obetrzyj usteczka i przypudruj czerwone policzki. :D

 

@edit

Co ma wejscie S-video do VGA - to oczywiscie pytanie nie do zakladajacego temat, a do ....wiadomo kogo / misia gogo. Jesli ma oba to nie rozumiem dlaczego mialby go nie uzyc? Zabronisz mu? Moca swojego majestatu? :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...