Skocz do zawartości

Firefox - Problem z Java


Krzycho92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj chciałem pobrać sobie mp3 i na stronce wyskoczył napis, żebym zaakceptował aplet java ale żaden mi się nie pokazał. Jave mam najaktualniejszą 6 update 21, więc nie wiedziałem o co chodzi.

Spróbowałem przez IE i odziwo zadziałało od razu, aplet się pokazał. W mozilli nadal nic. Wyłączałem ją, odswieżałem stronę i nic. Odinstalowałem całkiem javę, pobrałem ze strony java najnowszą i znowu zainstalowałem. Ale nadal nic. Jakby w mozili mi java nie działała. Nawet w panelu sterowania > java, mam w default browser odznaczone firefox, zaznaczyłem, apply, ok i nic, włączam ponownie ustawienia i znowu odznaczone, jakby samo się odznaczało :(

 

Jak to naprawić ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A patrzyłeś we wtyczkach Firefoxa? Ja tam mam 2 wtyczki Java - "Java Deployment Toolkit 6.0.210.7" i "Java Platform SE 6 U21" i mam je obydwie włączone - może masz je nieaktywne...

A jeżeli włączenie ich by nie pomogło to zainstalowałbym od nowa Firefoxa i wcześniej zrobił ewentualnie kopię swoich zakładek. Albo poczekaj może ktoś inny będzie miał jakieś pomysły...

Odnośnik do komentarza

Zanim wykonałem reinstalację javy, to najpierw w rozszerzeniach było kilka wpisów java, we wtyczkach też, te co ty masz. Potem użyłem programu, CCleaner i wyczyściłem rejestr. Następnie wykonałem reinstalcję ale to nic nie dało. Wtedy zniknęły rozszerzenia javy ale w dodatkach nadal one zostały.

Usunąłem przez dodaj usuń programy javę ponownie. Nawet wyszukałem na dysku C (bo tam instalowałem javę i było ok aż do dziś) javę i usunąłem wszystkie foldery z nią (oprócz folderów programów które miały skrypty do javy). Wyskoczyło kilka komunikatów, że ścieżka nie instnieje itd, ale usunęło jakieś 175 plików.

Znowu próba instalacji javy ale błąd, że nie może odnaleźć ścieżki, jeszcze jedna próba, no i zainstalowało javę ale w mozilli nadal nie mam javy, i nie działa ona :(

 

A'propos firefoxa, to zawsze jak robię format, to z folderu mozili (profile i extensions) kopiuje wszystko i potem po formacie wklejam tam (taki backup, żeby wszystkie hasła się zachowały i zakładki). I wszytko ładnie chodziło, aż aż do dziś.

 

Dokonałem reinstalacji firefoxa ale i to nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Wtedy zniknęły rozszerzenia javy ale w dodatkach nadal one zostały. (...) Dokonałem reinstalacji firefoxa ale i to nie pomogło.

 

Spróbuj jeszcze przy zamkniętym Lisie:

 

- Z folderu C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins ręcznie usunąć wszystkie wtyczki Java (+ dodatkowe info: KLIK).

- Przeprowadzić ogólne czyszczenie Java przez JavaRa. Doczep tu także log z tego procesu.

- Po tym wykonać instalację najnowszej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@picasso

W folderze mozilli plugins, mam tylko npnul32.dll.

JavaRa nie może wykonać "Remove Java Console Extention", bo wyskakuje okienko "close any mozilla firefox instances", wyłączyłem mozille, i nic, kompa zreetowałem i też nic, wyłączyłem dodatki w firefox javy i też nic. Nie może tego wykonać.

Pozatym nie może utworzyć/otworzyć logu, bo nie może znaleźć ścieżki C:\JavaRa.log

 

@darcom

Właśnie stąd javę ściągałem i nie działa.

 

W dodatku podczas resetu kompa, coś długo nie mógł windowsa znaleźć (w lewym górnym rogu ekranu migała kreska przez jakieś 30 sekund, z reguły miga przez 3) i windows się zawiesił przy ładowaniu.

Odnośnik do komentarza

Patrząc na układ Firefox:

 

========== FireFox ==========

 

FF - prefs.js..extensions.enabledItems: {B13721C7-F507-4982-B2E5-502A71474FED}:3.3.0.3971

 

FF - HKLM\software\mozilla\Mozilla Firefox 3.6\extensions\\Components: D:\PROGRAMY\Mozilla Firefox\components [2010-08-24 23:50:33 | 000,000,000 | ---D | M]

FF - HKLM\software\mozilla\Mozilla Firefox 3.6\extensions\\Plugins: D:\PROGRAMY\Mozilla Firefox\plugins [2010-08-24 23:50:33 | 000,000,000 | ---D | M]

 

[2010-08-24 23:39:37 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Extensions

[2010-08-13 17:53:40 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\bvi0ochu.default\extensions

[2010-08-25 00:30:38 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] (FlashGot) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{19503e42-ca3c-4c27-b1e2-9cdb2170ee34}

[2010-08-24 23:47:03 | 000,000,000 | ---D | M] (FEBE) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{4BBDD651-70CF-4821-84F8-2B918CF89CA3}

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] (Fasterfox) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{c36177c0-224a-11da-8cd6-0800200c9a91}

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] (Adblock Plus) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{d10d0bf8-f5b5-c8b4-a8b2-2b9879e08c5d}

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] (flashget3 Extension) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{DB9127A2-3381-41ec-82B3-1B6ED4C6F29A}

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] (DownThemAll!) -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\{DDC359D1-844A-42a7-9AA1-88A850A938A8}

[2010-08-24 23:47:04 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\j1xfomo2.default\extensions\foxyproxy@eric.h.jung

[2010-08-13 16:03:56 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\l5a15t5p.default\extensions

[2010-08-07 12:42:30 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\l5enn11g.default\extensions

[2010-03-09 13:30:26 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\vra0d4fy.default\extensions

 

 

.... jest tu kilka profilów. Czy to jest działanie zamierzone, czy może bałagan pochodzący z tego typu procesów (?):

 

A'propos firefoxa, to zawsze jak robię format, to z folderu mozili (profile i extensions) kopiuje wszystko i potem po formacie wklejam tam (taki backup, żeby wszystkie hasła się zachowały i zakładki). I wszytko ładnie chodziło, aż aż do dziś.

 

Proponuję zrobić czystą instalację Firefox raz jeszcze w oderwaniu od kopii profilów, by upewnić się że profile nie mają tu nic do rzeczy. Czyli:

 

1. Odinstalować Firefox, upewniając się, że zanikł jego główny folder programowy. Przy okazji można wyczyścić wszystkie Tempy przez TFC - Temp Cleaner.

2. Przenieść w miejsce izolowane cały folder C:\Users\Krzycho\AppData\Roaming\mozilla, powiedzmy, że np. na Pulpit.

3. Wykonać czystą instalację Firefox i po tym domontować mu wtyczkę Java. Nie instalować na razie żadnych rozszerzeń.

 

Zgłoś się tu czy to ma pożądane skutki.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem tak, z tym że punkt 2., to chyba są 2 foldery, bo gdy wykonałem punkt 1., i na dysku C wpisałem mozilla, to wyszukał kilka folderów, w tym "C:\Users\Krzycho\AppData\Local", które nie usunąłem, bo nie wiedziałem, czy mam usunąć.

 

Zainstalowałem firefoxa na czysto ale nadal java nie działa. Wchodzę na stronę javy i java tester, i nie wykrywa. Niżej są 3 punkty jak ją włączyć, w ustawieniach mozilli mam włączoną obsługę java, we wtyczkach też. Zaś w panelu sterowania > java > advanced > default browser, znowu zaznaczam mozilla (domyślnie odznaczona), a tu komunikat unable to change browser default, no i nie mogę zaznaczyć.

Jest jakiś program do czyszczenie wszystkich katalogów niezainstalowanych już programów ?? Ten TFC-Temp Cleaner, niby wyczyścił, kompa resetował ale nadal były foldery mozilli, CCleaner to raczej rejestr czyści.

Teraz co dalej ??

 

Ja to bym najpierw odinstalował mozille (dodaj usuń programy), a potem wywalił wszystkie katalogi mozilla na dysku (chociaż są jakieś z wyrazami "windows", w katalogach x86 itd, więc nie wiem czy ta metoda bezpieczna jest). Dopiero po całkowitym jej usunięciu z dysku zainstalował na nowo.

To jak tą javę naprawić ??

Odnośnik do komentarza
Ten TFC-Temp Cleaner, niby wyczyścił, kompa resetował ale nadal były foldery mozilli, CCleaner to raczej rejestr czyści.

Teraz co dalej ??

 

Przecież ten program nie służy do kasowania folderów aplikacji. On się zajmuje tylko jednym = czyści Temp i cache przeglądarek. I to na pewno robi lepiej niż CCleaner, który nie stosuje wymuszeń w procesach (czyli zablokowane pliki nie zostaną usunięte). Mnie nie chodziło tu wcale o "usuwanie folderów Mozilli" przy pomocy programu. Ręcznie to miałeś zrobić. A Temp to co innego w omawianym tu kontekście.

 

to chyba są 2 foldery, bo gdy wykonałem punkt 1., i na dysku C wpisałem mozilla, to wyszukał kilka folderów, w tym "C:\Users\Krzycho\AppData\Local", które nei usunąłem, bo nie wiedziałem, czy mam usunąć.

 

"Kilka" czyli ...? Ten w Local też mogłeś wyciąć i na Pulpit zapasowo przemigrować.

 

Zainstalowałem firefoxa na czysto ale nadal java nie działa. Wchodzę na stronę javy i java tester, i nie wykrywa. Niżej są 3 punkty jak ją włączyć, w ustawieniach mozilli mam włączoną obsługę java, we wtyczkach też. Zaś w panelu sterowania > java > advanced > default browse, znowu zaznaczam mozilla (domyślnie odznaczona), a tu komunikat unable to change browser default, no i nie mogę zaznaczyć.

 

W Firefox wklej w pasku adresu about:plugins i zrób zrzut ekranu z tego co się pokaże, tak by była widoczna cała lista. Jakie pliki masz w C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins (pokaż zrzut, tak by było widać detale pliku takie jak data / rozmiar)? Czy w Panelu sterowania w aplecie Java masz zaznaczoną opcję "Enable the next-generation Java Plug-in"? Dla porównania pokazuję z wirtualnej maszyny stan po czystej instalacji Firefox + zaaplikowaniu Java co widzę i gdzie:

 

java1.th.png

java2.th.png

 

Dodatkowo sprawdź czy robi różnicę, jeśli zastartujesz Firefox opcją Uruchom jako Administrator i w takim stadium wejdziesz na stronę z jakimś apletem Java.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem jeszcze raz wykonać punkty, które podałaś w poprzednim poście. Usunąłem mozillę przez dodaj/usuń programy, potem użyłem TFC, reset kompa. Teraz, gdy otworzę partycję C (windowsową), i wpiszę mozilla w wyszukiwarce, wyszukują mi takie foldery jak w załączniku (screen). Poprzednio usunąłem tylko, to co zaleciłaś, a zostało to, co na screenie (oprócz folderu, który miałem usunąć (...)/AppData/Roaming).

post-598-054806000 1282741489_thumb.gif

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem firefoxa na czysto, potem wszedłem w panel sterowania > java > advanced, przy próbie zaznaczenia mozilla family, wystąpił błąd jak na screenie, nawet jak potwierdzę (apply i ok), to i tak jak wrócę tu to odznaczone jest.

panel kontrolny java

 

Na "stronie" about:plugins mam jak na screenie.

about:plugins

 

[EDIT]

Czy uruchomie "jako admin", czy normalnie i tak java nie działa. Usunąłem te 2 pierwsze foldery jak zaleciłaś.

Nie wiem, czy to dobrze ale instalka javy ma 853KB (ta, która ściągałem z java.com)

W folderze mozilla/plugins jest tylko npnul32.dll

Odnośnik do komentarza

Pokaż jeszcze zawartość folderów, które mam na obrazkach, czyli jakie pliki tam stoją. Dokładne widoki z datą / rozmiarem.

 

C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins

C:\Program Files\Java\jre6\bin

C:\Program Files\Java\jre6\bin\new_plugin

 

EDIT:

 

Nie zauważyłam edycji.

 

Nie wiem, czy to dobrze ale instalka javy ma 853KB (ta, która ściągałem z java.com)

 

To jest OK. Ta Java się pobiera jako mały launcher, a proces instalacji podciąga z sieci resztę. U mnie jest tak samo.

 

W folderze mozilla/plugins jest tylko npnul32.dll

 

To może spróbuj przy zamkniętym Firefox przekopiować pliki z C:\Program Files\Java\jre6\bin\new_plugin do C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugins. Jeśli po tej operacji nadal w Firefox będzie niedobrze, to odkręć usuwając te wsadzone pliki.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No rozumiem, masz kopiować między tymi folderami, które pokazujesz. Z new_plugin te dwa pliki np*.dll (które zakreślałam wcześniej na obrazku swoim) do plugin. Wprawdzie ja mam w plugin tylko jeden z nich, ale Ty wsadź tam oba.

 

EDIT:

 

Wyedytowałeś post. To usuń oczywiście tamte pliki. Dorzuć jeszcze widok tego górnego folderu C:\Program Files\Java\jre6\bin.

 

Poza tym .... ja się zastanawiam czy nie sprawdzić co się stanie, jeśli Firefox zostanie próbnie zainstalowany na dysku C (w normalnym "Program Files") a nie na D.

 

EDIT2:

 

Nie wiem czy zauważyłaś ale "npnul32.ddl" ma datę jakąś starą, a dziś i wczoraj usuwałem przecież mozillę.

 

U mnie plik npnul32.dll (dzisiaj instalacja na czysto) ma dane: 23.07.2010 i waga 64KB.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tu screeny z katalogu jre6/bin zrobione na 2 razy, bo jest ich dużo.

KLIK

 

OFFTOP

Jak robisz, że wysyłasz miniatury zdjęć z imageshack.us ?? Ja jak próbuje niektóre obrazki (np. gif) tu przesłać, to albo za duży rozmiar albo jak bezpośrednio obrazek z imageshack linkować, to jakiś zły format. Podaję więc zwykłe linki.

 

[EDIT]

Z tym zainstalowaniem firefoxa na C a nie D, to spróbować można ale zawsze miałem na D i działało, tylko wczoraj nie wiem dlaczego nagle się "zepsuło".

 

[EDIT 2]

Problem w 75% rozwiązałem, bo np. teraz wchodzę na stronkę gdzie jest java no i mogę ściągnąć mp3 ale jak wchodzę na java tester to tam, pisze że nie mam javy :(

Doszedłem do tego tak: odinstalowałem mozillę i firefoxa z usuń programy, użyłem TFC Temp Cleaner, potem CCleaner do wyczyszczenia rejestru, pobrałem najnowszego firefoxa z oficjalnej strony mozilli, zainstalowałem, wszedłem na stronę z javą, wyskoczyło okienko o pobieraniu wtyczki i samo się zainstalowało ale nie wiem dlaczego na java tester nie widzi mojej javy w mozilli :(

Edytowane przez picasso
Kontynuacja tematu: http://www.fixitpc.pl/topic/1731-windows-sie-nie-laduje-po-zmianach-w-msconfig/page__p__14085#entry14085 Zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...