Skocz do zawartości

ESET wykrywa atak - URL api.yontoo.com


Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje pomocy ponieważ mój antywirus ESET Smart Security co kilka minut wykrywa atak z adresu IP: 184.184.112.167 ale adres często się zmienia a początek to 184 dodaje screen (przepraszam,że taki duży ale coś sie zepsuło ;c) i wie ktoś co mam zrobić żeby się tego pozbyć? w sensie tego komunikatu? gdzieś wyczytałem,że to wtyczka facebooka do wyświetlania reklam ale nie mam pojęcia. Prosze o pomoc

 

apiyontoo.png

 

Dołączam log z OTL :

 

OTL: http://wklej.org/id/811650/

Extras: http://wklej.org/id/811651/

 

Dodam,że zablokowałem cały adres "api.yontoo.com" na routerze ale komunikat nadal sie pojawia! mam go już dość - dzieje się tak przy otwarciu jakiejkolwiek strony a gdy nie korzystam z przegladarki jest ok.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Brak oznak infekcji czy adware. Adres URL api.yontoo.com sugeruje adware Yontoo, ale nie ma śladów w systemie, by to było w formie zainstalowanej.

 

 

dzieje się tak przy otwarciu jakiejkolwiek strony a gdy nie korzystam z przegladarki jest ok.

 

Uruchom Firefox w tzw. Trybie bezpiecznym i sprawdź czy i w takich kondycjach komunikat się zgłasza. Klawisz z flagą Windows + R i w polu Uruchom wklej:

 

"C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode

 

 

PS. Obrazek wykadrowałam.

 

.

Odnośnik do komentarza

To zależy od konkretnej przeglądarki bo sprawdzałem na Internet Explorer i tam nic sie nie dzieje + Narazie infekcja ucichła - usunąłem adresy IP z wyjątków eseta i narazie spokój ale jutro to wróci na milion % już nie wiem co mam zrobić ;<

 

Edit! Yontoo wróciło już teraz ;< Co dziwne pojawia się przy przeglądaniu youtuba tzn odświeżaniu co z tym jest? Na IE nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza

Witam.

Chcąc, nie chcąc zostałem od kilku dni ten sam problem ... W mój przypadek jest identyczny jak kolegi wyżej, z jedną różnica iż mam równiez antywirusa ze stajni ESET lecz wersje NOD 32 ; ) Ogólne objawy to własnie ten sam komunikat bardzo uprzykrzający życie występujący na stronie YouTube przy właczaniu, odświerzaniu jak i również przy otwartej karcie z YouTube. Komunikat przy otwartej karcie pojawia się mniej wiecej co 30-60s.

 

Dodam jeszczę tylko, że kożystam z Mozilli Firefox oraz to, że na przeglądarce Google Chrome ten problem nie występuje. Chciałbym dalej móc korzystać z Mozilli gdyż jest to moja ulubiona pzeglądarka.

 

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś uraczył pomocą lub rozwiązaniem tego problemu ;) Pozdrawiam.

 

Edit:

Problem został roziązany zaraz po napisaniu tego postu więc go edytuję ;D Problemem okazała się wtyczka Easy YouTube Video Downloader.

Po wyłaczeniu lub usunięciu wtyczki problem ustał. ;) Mam nadzięję, że u kolega wyżej również ma zainstalowaną tą wtyczkę i mój post mu pomoże ;)

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez karmazynio
Odnośnik do komentarza

Michausz32, na koniec skomentuję. Skoro problemem okazało się rozszerzenie Easy YouTube Video Downloader, to: w logu z OTL nie ma tego widocznego + dziwi mnie, że komenda "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe" -safe-mode nie miała skutku, a przecież wyłącza niestandardowe dodatki.

 

EDIT: Zgłosiłam problem błędnego skanu Firefox w OTL. Zostało to naprawione. To rozszerzenie Easy YouTube Video Downloader byłoby widoczne w nowszych wersjach OTL.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...