Skocz do zawartości

System długo się załącza


martinesq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo system długo mi się włącza, gdy zaloguje się na swój profil to muszę czekać nawet do dwóch minut aż załadują mi się programy takie jak np. skype czy rainmeter, programów które się uruchamiają podczas załączania mam naprawdę niewiele, i nie wiem dalczego tak się długo załącza, dorzucam logi. Dodam że komputer jest na bieżąco aktualizowany, korzystam z systemu Windows 7 Professional, jeśli to ma coś do rzeczy to paramtery w sygnaturze.

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To chyba dobra okazja, żeby pobawić się świeżutkim tutkiem przed jego akceptacją i nanieść korekty :)

 

1. Przygotuj zatem zgodnie z opisem [KLIK] wymienione w opisie pliki.

2. Po zakończeniu kroku 1 przygotuj także raport monitora wydajności systemu (najlepiej tuż po starcie systemu), wpisując w oknie 'Uruchom' (klawisz Win+R) polecenie

perfmon /report

po zakończeniu tworzenia raportu (ok. 60 sec) wybierz Plik->Zapisz jako i tak utworzony plik .html spakuj zipem i shostuj gdzieś, a w poście podaj link.

3. Zajrzyj do katalogu c:\windows\minidump i jeśli znajdziesz tam jakieś pliki z ostatniego tygodnia, to również spakuj je zipem i shostuj gdzieś, a w poście podaj link.

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

martinesq, sorry za długie milczenie - najpierw Ty miałeś przerwę, później ja :)

Nie widzę niestety wszystkich zależności, dlatego proponuję podejść do sprawy 'krokowo'. Zacznijmy od poniższych kroków, po zrobieniu których przygotuj ponownie raporty xperf.

 

1. Odinstaluj "StartNow Toolbar".

 

2. Przełącz następujące usługi na uruchamianie ręczne:

- nvUpdatusService

- Skype C2C Service

- WMPNetworkSvc

- PnkBstrA &--#60;- tu uważaj, niektóre gry wymagają, aby ta usługa działała przed uruchomieniem gry, więc może być potrzebny ręczny start.

- wlidsvc

- SkypeUpdate

 

3. Odinstaluj, lub co najmniej przełącz ładowanie Virtual Audio Cable na ręczne ("sc start EuMusDesignVirtualAudioCableWdm" z wiersza poleceń pozwoli Ci podnieść wyłączone urządzenie). Powoduje bardzo długą zwłokę przy starcie systemu (ponad 18,2 jałowych sekund - żadne inne sterowniki w tym czasie nie są ładowane). Dla porównania - kolejny na liście 'długo ładujących się sterowników to sterownik nvidii - nvlddmkm z czasem powyżej 7,6 sekundy - sprawdź, czy nie ma jakiejś aktualizacji.

 

Czekam na kolejne pliki :)

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za uproszczenia i podanie samych nazw usług. Oto lista usług wraz z nazwami wyświetlanymi (obok podałem nazwy wyświetlane, o ile różnią się od nazwy usługi):

- nvUpdatusService - "NVIDIA Update Service Daemon"

- Skype C2C Service

- WMPNetworkSvc - "Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player"

- PnkBstrA

- wlidsvc - "Windows Live ID Sign-in Assistant"

- SkypeUpdate - "Skype Updater"

 

Przy okazji - z Twojego raportu wynika, że gg to niezły pożeracz zasobów. Może za radą Picasso zmienisz komunikator? (Picasso poleca WTW). Lista - KLIK

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...